«Якщо є на світі рай, то це – Краснодарський край», – свідчить рекламний слоган. В цьому регіоні прекрасно розвинена туристична інфраструктура.

Любителі активного відпочинку можуть зайнятися різними видами спорту, оглянути численні пам’ятки чорноморського узбережжя Краснодарського краю – археологічні та природні пам’ятки.

В останні роки тут з’явилося безліч сучасних спортивних об’єктів і розважальних центрів.

Які пам’ятки є на узбережжі Чорного моря в Краснодарському краї?

У Сочі це парк «Південні культури», де представлені різні види рослин – гімалайський кедр і ялиця, тюльпанові дерева та ін. Організацію насаджень парку доповнюють декоративні водойми і газони з килимових рослин.

Побувайте в дендрарії, де представлено понад 1700 видів рослин з всегосвета, парк «Рів’єра», де діє безліч атракціонів.

До пам’яток чорноморського узбережжя Краснодарського краю, безумовно, можна віднести і олімпійські об’єкти Сочинського району. До Олімпіади 2014 року в цьому місті був відкритий Олімпійський парк.

Тут розташовані спортивні споруди, в яких проводилися олімпійські змагання з різних видів спорту, комфортабельні готелі, концертні зали та ін Ви також можете відвідати «Сочі парк», де на території в 20,5 га розташувався тематичний парк атракціонів.

Які ще цікавинки на узбережжі Чорного моря можна подивитися в Краснодарському краї? Серед природних пам’яток зазвичай виділяють Агурские водоспади в Адлері. Висота верхнього водоспаду – 21 м, середнього – 23 м, нижнього, найкрасивішого, – 30 м. Тут же знаходиться Чортова купіль і невелика однойменна печера.

До числа тих пам’яток, які варто відвідати на чорноморському узбережжі Краснодарського краю можна віднести аквапарки в Геленджику, – їх у цьому місті три.

У найбільшому в Росії аквапарк «Золота бухта» два басейни з штучною хвилею висотою до 1,5 м, штучне озеро площею 900 м2; територію по периметру оточує дендрарій.

Які ще місця, варті уваги туристів, є на узбережжі Чорного моря в Краснодарському краї?

В Анапі можна побувати в єдиному в Росії музеї-розкопі під відкритим небом, де представлена частина античного міста Горгіпії: підвали і фундаменти житлових будинків, виноробні, колодязі, бруковані вулиці, фрагмент фортечної стіни та ін.

У селищі Великий Утриш неподалік від Анапи варто побувати в єдиному на чорноморському узбережжі Росії дельфінарій, де морські котики і чорноморські дельфіни (афаліни) містяться і виступають в природних умовах – у морської лагуни.