Пилосос являє собою універсальну річ, яка є практично в кожному будинку. Однією з складових його елементів є мішок для сміття, що вимагає постійної заміни. Тому питання його виготовлення власноруч вельми актуальне.

Виготовлення мішки для пилососа своїми руками

Зміст статті

 • Виготовлення мішки для пилососа своїми руками
  • Матеріали і інструменти
  • Етапи виготовлення мішки для пилососа

Для самостійного виготовлення пилозбірника не потрібні спеціальні знання та вміння. Досить слідувати простим рекомендаціям, представленим нижче. Крім цього, необхідно дотримуватися всі етапи виготовлення в потрібній послідовності і заздалегідь приготувати всі необхідні матеріали та інструменти.

У пилососах використовують мішки для збору пилу різних видів. Існують одноразові пылеприемники. Вони дуже зручні, так як після застосування відразу потрапляють в сміттєвий контейнер. Відповідно їх не потрібно прати і чистити. Їх основна перевага в тому, що людина в процесі їх використання не стикається зі сміттям. Тобто прибирання стає більш гігієнічною. Такі пристосування частіше використовують для збору дрібного сміття. До мінусів можна віднести те, що для кожного використання пилососа необхідно купувати нові мішки, а це дуже затратно.

Другий вид — багаторазові мішки. Назва говорить сама за себе. Такі аксесуари дуже зносостійкі і їх можна використовувати багато разів. Таким чином, на них не потрібно витрачати багато грошей. Вони здатні застосовуватися для практично будь-якого виду сміття. Їх істотним мінусом є те, що вони вимагають постійної прання. Залишати їх зі сміттям на тривалий час не рекомендується, так як це не гігієнічно — вони можуть служити джерелом поширення хвороботворних бактерій. Особливо якщо збирається сміття був сирий або туди потрапила вода.

УВАГА! Обов’язково слід одягати захисну маску при чищенні мішка для збору сміття, так як пил легко може проникнути в дихальні шляхи і завдати шкоди здоров’ю.

Матеріали і інструменти

Для того щоб зшити аксесуар для збору пилу знадобляться:

 • ножиці;
 • картон;
 • нитки;
 • степлер;
 • клей, бажано Момент;
 • тканина або папір.

Це може бути тканина для подушок (твк), флізелін або вельвет. Деякі умільці використовують навіть капронові колготки для цих цілей. Однак бажано використовувати щільну тканину, тому що вона не пропускає частки пилу. Відмінно підходить спанбонд. Це укривний матеріал, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині або відділі. Витрата тканини складає приблизно півтора метра. Але все залежить від габаритів фільтра, який необхідно зробити.

ВАЖЛИВО! Для зразка краще використовувати чистий оригінальний мішок від виробника, який був спочатку в пилососі. Це відмінний зразок, на якій можна орієнтуватися в процесі роботи.

Етапи виготовлення мішки для пилососа

Докладний опис процесу виготовлення мішки для пилососа виглядає наступним чином:

1. В першу чергу заготовлюється викрійка. Тканина складається вдвічі або втричі (це визначається її текстурою) і закріплюється за допомогою степлера або ниток. Це необхідно, щоб мішок був міцніше і навіть найдрібніший пил не могла просочитися з фільтра назад в приміщення. Можна взяти старий мішок, як вже говорилося раніше, і поміряти його габарити. Можна просто обвести його ручкою або олівцем. Якщо вихідного пилозбірника немає в наявності, необхідно відкрити кришку пилососа і виміряти довжину і ширину під розташування фільтра. Також варто додати 1 см на підгин.

2. Тканина складається у формі мішка. Всі сторони мішка скріплюються степлером. Для більшої міцності тканину можна прошийте на машинці. На одну із сторін доцільно пришити липучку або блискавку — тоді пилозбірник буде багаторазового застосування. Виріб вивертається виворіт, щоб усі дужки або шви залишилися всередині.

3. За допомогою ножиць робиться отвір у формі кола. Його діаметр можна виміряти з допомогою пилососа за розміром шланга або скористатися старим мішком.

4. На двох картонних аркушах окреслюються і вирізують отвори такої ж величини, як і до цього на тканині з додаванням декількох міліметрів для посадки шланга. На одну з сторін цих картонок наноситься клей. Мішок протягується в одну з картонок, обробленої клеєм стороною нагору. Другий лист прикладається на неї обробленої стороною вниз. В підсумку круглий отвір затискається між листами картону і міцно з’єднується клейовим складом. Для більшої міцності краю картону скріплюються степлером. Замість картону можна прикріпити пластикове кріплення від вихідного мішка.

УВАГА! Застосовуваний картон повинен бути міцним, щоб витримати кілкий сміття.

Таким нескладним способом можна своїми руками зробити мішок для пилососа. Залишається тільки помістити його у відповідне відділення агрегату і починати прибирання приміщення.