Як відомо, побутові пилососи розрізняють за типом прибирання на дві категорії: звичайні і миючі. Останні, як правило, істотно дорожче, а режим вологого прибирання використовується набагато рідше, ніж сухий. Крім цього, необхідність болісної збирання-розбирання миючого пилососа, чищення його внутрішніх компонентів і резервуара від бруду, тривалий процес сушіння часто завдають багато клопоту.

Виникає питання, чи можна своїми силами спорудити пристосування для звичайного пилососа, щоб він придбав функції миючого. Виявляється, це не тільки можливо, але і досить просто. Для цього буде потрібно на шляху повітря з рідиною, захопленого приладом, поставити ємність, у якій буде осідати вода зі змоченими у воді частинками забруднень.

Як зробити миючий пилосос своїми руками

Зміст статті

 • Як зробити миючий пилосос своїми руками
  • Інструменти і витратні матеріали
  • Порядок складання

Очевидно, що повноцінну модель в промисловому якості, яка буде в тому числі подавати рідину в насадку на оброблювану поверхню, виготовити досить важко. Мова піде про використання пристосувань, що дозволяють без особливих проблем проводити мокру прибирання, у тому числі хімчистку меблів, за допомогою звичайного пилососа для сухої очистки.

Інструменти і витратні матеріали

Для цього знадобляться наступні матеріали:

 • скляна трилітрова банка з пластиковою кришкою;
 • прямий ділянку сантехнічної трубки діаметром 32 мм;
 • сантехнічний куточок того ж перетину;
 • пластикова гофрована труба близько метра довжиною відомого нам діаметра;
 • невеликий відрізок велосипедної камери з виконаними в ній отворами;
 • флакон для рідини з розпилювачем в якості кришки;
 • герметик.

З інструментів, крім умілих рук, потрібно ніж або ножиці для пробивання круглих отворів під сантехнічну фурнітуру в кришці трилітрової банки – резервуара для брудної води.

Порядок складання

Для початку потрібно виготовити і зібрати резервуар для відпрацьованої рідини.

У пластиковій кришці заточеним лезом проробіть акуратні отвори під діаметр 2 сантехнічних деталей. Куточок вставляється в одне утворилося гніздо, по друге поміщається прямий патрубок. Місце з’єднання обробити герметиком, щоб уникнути повітряних витоків і додаткової втрати потужності.

Необхідно запобігти ситуації, при якій вода в банку, що вилітають з вхідного отвору під дією напору повітря не відображалася, потрапляла б у вихідний отвір резервуара, що веде у бік пилососа. Це може привести до серйозних негативних наслідків, в тому числі пошкодження апарата. У цих цілях необхідно натягнути відрізок велосипедної камери на патрубок, що приходять через кришку ємності з боку майбутнього наконечника, попередньо зробивши в гумовій поверхні деяку кількість отворів середнього розміру – через них вода буде вилітати на дно банки, уповільнюючи швидкість руху.

Після цього кришка з патрубками надівається на банку. У вхідний отвір банки, де розміщено прямий ділянку трубки з гасителем з гумової камери, вставляється гофрований фрагмент пластикової труби. На другий вільний кінець закріплюється насадка від пилососа. У вихідний отвір, розташоване під кутом 90 0С до площі кришки, поміщається розтруб рукава пилососа.

На цьому складання закінчена.

Проведіть тестову експлуатацію. Виберете об’єкт чищення, наприклад, м’який диван, потребує хімчистки. Наповніть флакон чистою водою або мильним розчином. Нанесіть розчин з допомогою наконечника-розпилювача на поверхню дивана.

Включіть пилосос. Притуліть наконечник до місця забруднення і, несильно притискаючи його, проведіть зверху вниз кілька разів. В цей час контролюйте стан вашого резервуара – 3-літрової банки. Рідина повинна виходити з прямого патрубка, не потрапляючи при цьому в кутовий. Якщо бризки все ще сильні, необхідно зменшити розмір отворів в глушнику або знизити потужність пилососа. Якщо напір навпаки недостатній, треба усунути повітряні витоку, підібравши більш щільну кришку або накрутивши ізоляцію на гофрований фрагмент для кращого стику з наконечником і входом в контейнер.

УВАГА! У разі якщо пристрій з виготовленим пристосуванням працює стабільно, під час чищення час від часу перевіряйте рівень рідини в банку, щоб вона не затягнулася у бік пилососа.

Чистити контейнер дуже просто – достатньо акуратно зняти кришку з патрубками, брудну воду злити і прополоскати. Це набагато швидше й простіше, ніж обслуговувати після вологого прибирання призначений для цього пилосос. Щоб уникнути втрати потужності не забувайте час від часу знімати і промивати камеру.