Молочниця при вагітності – 1,2,3 триместр: лікування

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Молочниця — це захворювання, яке зустрічається практично у кожної жінки, але особливо часто хвороба проявляється в період вагітності, коли порушується гормональний фон, а імунітет майбутньої матері сильно знижує свої функції. Варто сказати про те, що лікування молочниці при вагітності на 1 і 2 триместрі не проводиться, 3 триместр ж дозволяє провести лікування даного захворювання. У перші шість місяців лікар може призначити тільки місцеві кошти, які безпечні для плоду, а вже починаючи з третього триместру, гінеколог має право застосувати більш серйозне лікування.

Лікування молочниці у вагітнихМолочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Якщо в першому та другому триместрі можна відкласти лікування хвороби, то в останні три місяці вагітності кандидоз лікується обов’язково. До моменту пологів залишається мало часу, і лікар повинен призначити таке лікування, яке допоможе швидко і безпечно знищити грибок. Якщо цього не зробити, то під час пологів дитина може заразитися молочницею від матері. Не можна проводити лікування самостійно, слід відвідати гінеколога, щоб він прописав найбільш відповідні препарати.

Основні причини розвитку захворювання

Є кілька основних причин зараження грибком у вагітних жінок, до цих факторів можна віднести:

 • носіння білизни, яке сковує рух або сильно тисне на статеві органи;
 • жінка тривалий час не змінює прокладку;
 • захворювання серця і судинної системи;
 • наявність хронічних захворювань (онкологія, хвороби дихальної системи, цукровий діабет, ВІЛ;
 • зниження імунітету;
 • зміна гормонального фону;
 • недолік заліза в крові і розвиток анемії;
 • недотримання правил особистої гігієни, або занадто часте використання гігієнічних засобів;
 • застосування гормональних препаратів;
 • використання антибактеріальної терапії;
 • прийом імунодепресантів;
 • часте вживання солодкого, гострих і солоних страв, а також здобної випічки.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Небезпека молочниці у період вагітності

Основна симптоматика захворювання

Перед тим як провести лікування молочниці при вагітності на 1,2 і 3 триместрі, слід виявити симптоми цієї хвороби. Насправді ознаки розвитку грибка у вагітної жінки, нічим не відрізняються від тих, що присутні у не вагітних пацієнток. До симптомів можна віднести:

 • поява сильного свербіння і печіння в області статевих органів;
 • погіршення сну через дискомфортного відчуття і постійного свербіння;
 • виділення набувають кислий запах і стають сирнистими;
 • у деяких випадках виникає нудота і блювота, а також діарея.

Але так як молочниця виникає у вагітної жінки, організм може реагувати на розвиток грибків непередбачувано, в цьому випадку можуть спостерігатися додаткові симптоми. До них варто віднести:

 • виділення стають занадто рідкими або дуже густими;
 • з’являється запах тухлої риби у виділень;
 • на статевих органах утворюються червоні плями.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

При молочниці дівчина відчуває сильне печіння в області статевих органів

Варто врахувати, що дані ознаки можуть говорити не тільки про запущеної молочниці, але ще і про інших захворюваннях, наприклад, хламідіоз.

Цікаво: Засіб від грибка нігтів на ногах: перелік недорогих та ефективних засобів

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування Саме з цієї причини так важливо розповісти лікарю про свої проблеми зі здоров’ям, щоб захворювання не поширювалося. На третьому триместрі лікар зможе взяти мазок, щоб визначити інфекцію, а вже після цього поставить діагноз.

Особливості лікування кандидозу

 • для лікування застосовуються тільки місцеві засоби у вигляді мазей і свічок;
 • таблетки можна використовувати у другому і третьому триместрі, і тільки після призначення засобу лікарем;
 • при вагітності строго заборонено проводити самостійне спринцювання, особливо із застосуванням агресивних розчинів, таких як сода або марганцівка;
 • самим безпечним препаратом для лікування кандидозу залишається Пімафуцин, ліки може застосовуватися на ранніх термінах вагітності, а також у період грудного вигодовування;
 • у тому випадку, коли при вагітності у жінки виникає молочниця, перед пологами лікар призначає повторний курс лікування;
 • якщо у статевого партнера немає ознак кандидозу, йому все одно доведеться пройти курс лікування, щоб жінка не заразилася грибком повторно;
 • щоб контролювати захворювання, слід робити контрольний посів на наявність грибка кожні два тижні;
 • у тому випадку, коли лікар призначає лікування антибіотиками, майбутньої матері додатково рекомендується профілактичне лікування від кандидозу.

Правила діагностики захворювання

Якщо жінка помічає перші ознаки кандидозу, вона повинна звернутися до лікаря. Лікування молочниці при вагітності на 1, 2 і 3 триместрі проводиться тільки після того, як лікар зробить бактеріологічний мазок. Аналіз розглядається під мікроскопом, і саме так ставиться діагноз. Буває і так, що мазок не показує наявність Кандид, тоді обов’язково призначається ПРЦ, це обстеження необхідно при явних ознаках молочниці.

Як лікується кандидоз на першому триместрі

Щоб провести лікування хвороби на ранньому терміні вагітності, лікарі можуть призначити жінці тільки місцеві кошти, до них належать мазі, крему і свічки, також нерідко застосовуються вагінальні таблетки. Такі медикаменти дуже м’яко впливають на організм в цілому, так як практично не проникають в кров, а також вони не порушують нормальну мікрофлору піхви.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Бактерія кандида

Медикаменти, які прописують жінці, повинні володіти мінімальним рівнем токсичності, крім того, у них не повинно бути серйозних побічних ефектів та ускладнень після застосування. Можна застосувати такі лікарські засоби, як Пімафуцин або Бетадин, додатково лікар повинен призначити курс прийняття лактобактерій, щоб привести мікрофлору в норму.

Як лікувати кандидоз у другому триметре

Другий триместр дає можливість призначити більш сильне лікування, але при цьому терапія повинна проводитися під суворим наглядом лікаря. Так як період, коли лікування може нести серйозну небезпеку для малюка, який вже пройшов, гінеколог може застосувати більш сильні медикаменти. Але і тут дозволено приймати тільки:

 • вагінальні свічки;
 • мазі і крему проти грибків;
 • гелі;
 • свічки.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікуванняДуже добре себе зарекомендували свічки Клотримазол, не менш ефективними виявляться свічки Гіно-Певарил і Натаміцин.

Крім того, що дівчина повинна застосовувати лікарські препарати, їй додатково слід використовувати вітамінні комплекси для зміцнення імунітету, приймати лактобактерії і робити ванни з лікарськими травами за приписом гінеколога.

Лікарські препарати проти кандидозу

Лікування молочниці при вагітності на 1, 2 і 3 триместрі може здійснюватися за допомогою різних медикаментів. Нижче будуть описані ті препарати, які дозволено застосовувати тільки в останні три місяці виношування немовляти. Жінці варто пам’ятати, що кандидоз може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям малюка, саме тому вилікувати захворювання необхідно до початку пологів. Проводити лікування самостійно не слід, терапія повинна призначатися лікарем.

Клотримазол

Даний лікарський засіб можна придбати в будь-якій аптеці за досить доступною ціною, випускається препарат у вигляді мазі і вагінальних свічок. Ефективність препарату була доведена науковими дослідженнями, і якщо не перевищувати дозу медикаменту, то Клотримазол не зробить негативного впливу на розвиток плоду.

 

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Препарати для лікування молочниці

Застосовувати свічки при вагітності можна, але тільки після консультації з лікарем. Вагінальні свічки вводяться в піхву перед відходом до сну, після введення свічки необхідно полежати не менше двох годин. Лікування триває від п’яти до шести діб. Якщо у жінки виникає свербіж, печіння або висипання на статевих органах, то медикамент відміняють. Крем можна застосовуватися в якості додаткового лікування.

Тержинан

Препарат випускається у вигляді вагінальних таблеток, його рекомендовано застосовувати тільки на третьому триместрі вагітності. На цьому терміні медикамент не принесе шкоди жінки і плоду, крім того таблетки можна використовувати для лікування молочниці у період грудного вигодовування. Лікування проводиться протягом десяти днів, у деяких випадках можливі побічні реакції, до них відноситься:

 • сверблячка в області піхви;
 • печіння слизових;
 • поява висипки на статевих органах;
 • відчуття дискомфорту.

Такі симптоми характерні для перших днів застосування ліків, через деякий час дискомфорт проходить. Якщо ж цього не сталося, то лікар повинен підібрати інший лікарський засіб від кандидозу.

Ливарол

Даний препарат лікарі призначають тільки у другому і третьому триместрі. Як показали дослідження, в 97% випадків у жінки повністю проходили симптоми молочниці, і наставало одужання. Речовини в складі ліки не можуть проникати крізь плацентарний бар’єр, тому не несуть ніякої загрози для немовляти. Випускають медикамент у вигляді вагінальних свічок, які застосовують перед сном в положенні лежачи. Курс лікування триває не менше десяти діб, при цьому терапія проводиться під наглядом лікаря.

Эпиген-інтим

Лікарський засіб випускається у вигляді спрею, воно підходить для лікування кандидозу на пізніх термінах вагітності, також з його допомогою часто проводять профілактику молочниці перед пологами. У складі ліки містяться безпечні компоненти, які не принесуть шкоди жінці або дитині. Розчин можна вводити всередину за допомогою спеціального пристосування, або ж просто розпилювати на статеві органи.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Потрібно звернутися за консультацією до лікаря

До побічних ефектів можна віднести:

 • алергічний дерматит;
 • гостра непереносимість компонентів;
 • поява набряку;
 • приступи свербежу і печіння;
 • почервоніння слизової.

Пімафуцин

Цей препарат вважається повністю безпечним для лікування хвороби на останніх місяцях вагітності. Випускають препарат у вигляді вагінальних свічок, можна також знайти ліки у вигляді таблеток і мазей. Пімафуцин може застосовуватися як для початкової стадії захворювання, так і для лікування вже запущеної молочниці. Речовини в складі швидко починають впливати на грибок, знищуючи його, і постійно знімаючи неприємні симптоми. Необхідна консультація лікаря перед застосуванням, слід обережно застосовувати продукт при підвищеній чутливості до компонентів.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Що ще може призначити лікар

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування Всі перераховані препарати можуть застосовуватися при виношуванні дитини, але варто пам’ятати, що жоден із засобів не можна використовувати без консультації лікаря. Призначити лікування може тільки гінеколог, який узяв аналізи й точно поставив діагноз.

Цілющі трави

Відразу варто сказати, що це не самий ефективний метод лікування, але якщо немає можливості потрапити до лікаря, то можна тимчасово застосовувати настої та відвари трав, аби знизити інтенсивність неприємних симптомів. Все ж без комплексного лікування тут не обійтися, тому відвари можуть застосовуватися лише як тимчасовий лікування або в сукупності з препаратами.

Відвар з ромашки аптечної

Дуже важливо пам’ятати, що спринцювання при вагітності строго заборонено, з цієї причини жінка може лише обмивати статеві органи з допомогою відварів, або ж робити ванночки. Для приготування відвару необхідно взяти одну ложку трави залити склянкою окропу. Суміш настоюють близько п’яти хвилин, а потім кип’ятять десять хвилин. Готовий відвар проціджують і охолоджують, а потім використовують для сидячих ванночок.

Молочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування

Кандидоз піхви при вагітності

Застосування кори дуба

Для приготування відвару береться чайна ложка ромашки і така ж кількість сухої кори дуба. Інгредієнти заливають склянкою окропу, а потім варять протягом п’ятнадцяти хвилин. Готовий відвар проціджують і охолоджують до відповідної температури.

Заходи профілактики

Щоб молочниця не виникла знову, слід включити в своє харчування як можна більше кисломолочних продуктів, при цьому виключивши повністю солодке, дуже гостре і смажене, а також кисле. Вагітної важливо дотримуватися спокій, і як можна рідше стикатися зі стресовими ситуаціями. Нормальний сон і фізичні навантаження позитивно позначаться на імунного захисту, що допоможе уникнути повторної появи кандидозу. Відмова від лікування молочниці може нашкодити не тільки матері, але й плоду.

Молочниця при вагітностіМолочниця при вагітності  1,2,3 триместр: лікування