Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Дріжджоподібні гриби Candida, потрапляючи в організм, викликає сильне подразнення статевих органів. Стан отримало назву кандидоз або молочниця». Воно зустрічається як у жінок, так і чоловіків. Прояв захворювання визначається статевою приналежністю хворого. Розглянемо причини виникнення, симптоми і лікування молочниці у чоловіків.

Кандидоз (Молочниця) чоловіківМолочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Загальний опис патології

Кандидоз у чоловіків – інфекційний процес, що вражає слизові оболонки ротової порожнини, а також голівки статевого члена.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування Важливо: гриби родини Candida легко виявляються в організмі будь-якого здорового людини. Імунна система контролює їх кількість, що виключає ймовірність розвитку патологічного процесу. За умови ослаблення захисних сил, концентрація грибків збільшується і розвивається стан, що отримав назву кандидозу.

У чоловіків «молочниця» діагностується вкрай рідко, якщо порівнювати з жінками. Це пояснюється тим, що гриби можуть виводитися із організму з сечею. Крім того, збудник неактивно приживається в організмі чоловіків.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Клінічна картина молочниці

Кандидоз може передаватися не тільки статевим шляхом, але і за допомогою слини. Однак активний розвиток, розмноження вимагає сприятливих умов. Перш за все, це зниження імунної системи.

Захворювання у чоловіків починається з кандидозного уретриту. Ця патологія розвивається протягом 10-20 діб, після чого переходить у кандидоз.

Причини розвитку патології

Причини виникнення молочниці у чоловіків, які визначають основні симптоми і лікування, можна сформулювати наступним чином:

  • ослаблення захисних сил організму;
  • надлишкова маса тіла;
  • патологічні відхилення в роботі органів сечостатевої системи;
  • хронічне порушення самопочуття;
  • тривалий прийом препаратів з групи антибіотиків;
  • наявність стресових станів, депресії.

Фахівці до причин розвитку молочниці у чоловіків відносять також порушення правил особистої гігієни. На тлі недостатнього догляду за статевими органами, несвоєчасної зміни нижньої білизни, а також впливу одного або декількох з перерахованих вище провокуючих факторів і розвивається патологія.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Молочниця у чоловіків може виникати з-за ослабленого імунітету

Якщо говорити про молочниці, яка розвинулася на слизових рота, то в цьому випадку головний провокуючий фактор – порушення правил гігієни ротової порожнини. Щоб виключити ймовірність розвитку патології рекомендується ретельно полоскати рот після кожного прийому їжі і по можливості відмовлятися від їжі, яка має невідоме походження.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування Кандидоз як статевих органів, так і ротової порожнини часто діагностується у чоловіків, які страждають від цукрового діабету. Відомо, що це хронічне захворювання негативно відбивається на стані імунної системи людини.

Клінічна картина патології

Говорячи про причини виникнення молочниці у чоловіків, слід вказати симптоми, які і визначають схему лікування.

Клінічна картина у чоловіків проявляється на першій же стадії зараження. Залежно від локалізації захворювання симптомами хвороби є зміни тону шкіри статевого члена або поверхні язика. Пеніс стає яскраво червоним, хворий відзначає у себе свербіж, легке печіння. Після деякого часу головка органу набрякає, дотик до неї стає вкрай болючим.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Можуть виникати неприємні відчуття в області статевих органів

Набряклість охоплює не тільки голівку, але і крайню плоть. Останнє явище приводить до порушення процесу сечовипускання. Головка члена покривається білим нальотом, який у міру розвитку захворювання поширюється на мошонку і навіть ноги.

При відсутності лікування пізня стадія захворювання супроводжується ерозивним процесом на шкірних покривах паху і всього тіла.

Лікувальна тактика

Ефективність лікування молочниці у чоловіків визначається тим, наскільки своєчасним було звернення до фахівця. Також значення має правильність трактування виявлених симптомів.

Найкраще піддаються початкові, не запущені стану. У цьому випадку, як правило, призначається мазь, що володіє протизапальною, болезаспокійливою і знезаражуючим ефектом. Для того, щоб впливати не тільки на наслідки активності грибків Candida, але і на причину розвитку стану.

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування

Лікарські препарати для лікування молочниці

Молочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування Якщо захворювання не було запущено, обмежуються курсом вітамінів та імуностимулюючих препаратів, що проводяться в домашніх умовах. Більш важкі випадки зажадають проведення протизапальної терапії.

Крему від молочниці призначаються курсом, довжиною не менше семи діб. Максимальний термін – повне зникнення клінічної картини. Лікарські засоби кремоподібної форми наносять на запалену ділянку виключно після проведення гігієнічних процедур.

До складу протигрибкової терапії включаються таблетки, діючі речовини яких активно борються з грибковими бактеріями.

Молочниця у чоловіківМолочниця у чоловіків: причини виникнення, симптоми і лікування