Можна лінолеум зберігати на морозі: правила зберігання лінолеуму

Можна лінолеум зберігати на морозі: правила зберігання лінолеумуПитання правильного зберігання лінолеуму завжди турбував його власників. Найчастіше від цього залежало якість всього комплексу виконаних ремонтних робіт. І якщо не допускати кричущих помилок, то проблем тут виникати не повинно, а вихідний матеріал послужить як чудового покриття на статеву поверхню.

Можна лінолеум зберігати на морозі

Зміст статті

 • Можна лінолеум зберігати на морозі
 • Як зберігати лінолеум при мінусовій температурі
 • Якої шкоди матеріалу може завдати неправильне зберігання

Для зберігання лінолеуму дуже важливо дотримуватися певний температурний режим. Зазвичай він коливається в межах + 15-20 градусів. Але й саме приміщення, в якому зберігається дане підлогове покриття, повинно бути сухим. Тому зберігати традиційний лінолеум на морозі не рекомендується, адже в такому середовищі матеріал буде досить швидко псуватися.

Довідка! Але завжди є виключення з правил, тому в сучасних реаліях виробляються певні види моделей, які стійкі до вологи і конденсату.

Також варто врахувати важливу обставину, що ставиться лінолеум на тривале зберігання виключно у вертикальному положенні. У горизонтальному положенні він може пролежати не більше 10 діб. Ще слід уважно стежити за тим, щоб не утворювалися перегини на рулоні.

Якщо на лінолеум будуть потрапляти прямі сонячні промені, то з часом він обов’язково вигорить. Також обов’язково варто подбати про те, щоб він знаходився якомога подалі від різноманітних нагрівальних приладів (печей, батарей, кондиціонерів). Та й потрапляння хімічних реагентів на таку поверхню загрожує її передчасної псуванням, тому в лабораторіях не можна зберігати це синтетичне покриття.

Можна лінолеум зберігати на морозі: правила зберігання лінолеуму

Як зберігати лінолеум при мінусовій температурі

Зберігати в холодному середовищі можна тільки спеціальний морозостійкий лінолеум. Тому при мінусовій температурі допускається зберігати ту різновид матеріалу, яка буде стійка до холоду.

Основні особливості такого морозостійкого підлогового покриття полягають у наступному:

 • має подвійну основу, яка збільшує його міцність;
 • оснащений товстим захисним шаром;
 • досить стійкий до сприйняття вологи;
 • не псується при роботі опалювальних систем.
 • Використовувати морозостійкий лінолеум можна як в будинку, в холі, так і на садових ділянках. Він здатний легко витримувати негативні температури повітря, при цьому зберігаючи усі свої попередні властивості. Та й на балконі даний матеріал буде найбільш ходовим у плані облаштування підлоги. Його безсумнівним плюсом є той факт, що він не обважнює конструкцію балкона (чого не скажеш за плиточку або бетонну стяжку), але до перепадів температури цю підлогу завжди буде готовий.

  В плані декору морозостійка покриття для підлоги нічим не поступається традиційному, тому для дачі можна доглянути таку різновид лінолеуму. Причому вибір також досить широкий. Виробники оформляють свою продукцію в самих незвичайних тонах, наносячи на них чудові орнаменти.

  Можна лінолеум зберігати на морозі: правила зберігання лінолеуму

  Якої шкоди матеріалу може завдати неправильне зберігання

  Однак якщо не дотримуватися заходів безпеки при зберіганні подібного будівельного компонента, то він може досить швидко прийти в непридатність. При надлишку вологи (якщо матеріал не є вологостійким) на ньому утворюється цвіль і темні плями, а активний денне світло від сонця сприяє вигорання його природного кольору.

  Увага! Якщо лінолеум тривалий час зберігається у вертикальному положенні, то він також деформується. Структура компонента стає хвилястою і малопридатною для подальшого практичного використання.

  Можна лінолеум зберігати на морозі: правила зберігання лінолеуму

  Розпаковувати придбані рулони варто тоді, коли цього температура навколишнього середовища (близько +15 0 С). Причому виробляти такі дії краще всього після закінчення 48 годин з моменту безпосередньої їх закупівлі і перенесення у відповідне приміщення. Максимальний термін зберігання 1 рік, протягом якого матеріал обов’язково повинен використовуватися суворо за призначенням.