Можна пити чай з цукром у Великий піст?

У дні Великого посту, який в 2018 році триває з 19 лютого по 7 квітня віруючі обмежують свій раціон, відмовляючись від вживання продуктів тваринного походження, у тому числі молока, вершків, кефіру та інших кисломолочних напоїв. А чи можна пити чай під час Великого посту?

В перші і останні тижні, коли дотримується суворий піст, рекомендується пити воду. Деякі священнослужителі радять повністю виключити у ці дні з раціону інші напої.

Навіть при менш суворому пості в цей період не можна вживати каву, так як цей напій вважається відваром, а цей метод приготування суперечить основному принципу сухоядения. Чай є настоєм, так що його вживання допустимо.

У перший і останній тижні посту радять обмежити вживання цукру і солодощів, а краще зовсім виключити їх з раціону. Тому під час Великого посту не рекомендується пити солодкий чай.

Також в ці два тижні слід виключити зі свого меню солодкі соки і фруктові компоти.

Можна пити чай під час Великого посту з другої по шосту тиждень включно? Так, можна. Також дозволяється вживати різні морси, киселі, лимонади і квас. Типікон (богослужбовий Статут, який регулює церковні пости) в певні дні навіть дозволяє пити трохи вина.

Урізноманітнити раціон можна за рахунок трав’яних чаїв. Ароматні і смачні напої готують з липи, іван-чаю, ромашки та інших трав. З ягід, листя і гілочок горобини, малини, брусниці також заварюють ароматні цілющі чаї.

Корисні напої готують з шипшини, в якому вітаміну С більше, ніж у лимонах і чорній смородині. Шипшина перешкоджає розвитку запальних процесів, чинить на організм загальнозміцнюючу і тонізуючу дію, покращує обмін речовин.

Для приготування чаю з лісової шипшини вам знадобляться плоди шипшини сушені 10 шт., вода 2 склянки. Ягоди очистити від волосків і подрібніть. Шипшина залийте холодною водою, доведіть до кипіння, потім зніміть з вогню. Наполягайте, закривши кришкою, 15-20 хвилин.

Можна пити чай з цукром у Великий піст? З другої по шосту тиждень включно це дозволяється, адже цукор не відноситься до продуктів тваринного походження, які заборонені в дні посту.

З чим можна пити чай у Великий піст?

Під час Великого посту з другої по шосту тиждень чай можна пити медом або варенням, а також з будь пісної, тобто не містить вершкового масла, молока і яєць, випічкою, наприклад, з хлібцями, пісними галетами і ін.

Але якщо ви вирішили постити строго, то будь-які «смакоту», навіть абсолютно пісні, краще обмежити або повністю виключити з раціону.