Можна пити пиво у Великий піст?

Багатьох цікавить, чи можна пити пиво під час Великого посту, який в 2018 році триватиме з 19 лютого по 7 квітня. Нерідко висловлюється думка, що алкогольні напої можна вживати у піст, так як вони не належать до продуктів тваринного походження. Однак згідно з церковним статутом, міцне спиртне в цей період заборонено.

Дозволено пиво під час Великого посту?

Це один з найдавніших напоїв. Відомо, що його вживали ще в Давньому Єгипті, Шумері та Ассирії. У Стародавньому Китаї його варили з пророслого рису, а також з рису і фруктів.

У середні століття в Європі найдосвідченішими пивоварами були ченці, особливо в Німеччині та Франції. Вони удосконалили процес приготування пива, яке в якості консерванту стали додавати хміль.

Згідно однієї з легенд, ченці послали бочонок пива римському папі, щоб той спробував його і вирішив, чи можна пити пиво в пост. Але по дорозі пиво скисло. Коли тато спробував напій, він сказав, що від такої гидоти задоволення не отримаєш, і дозволив вживання пива в цей період.

Так чи інакше, але католики розглядають цей пиво як пісний продукт і не забороняють до вживання під час посту.

Православна церква відповідає на питання, про те чи допускається вживання пива у Великий піст, дещо інакше. Варто нагадати, що сучасний церковний статут, прийнятий в православ’ї, походить з Єрусалиму. У цих місцях не знали інших напоїв, виготовлених зі злаків, крім вина, тому мова йде лише про нього.

Типікон (богослужбовий статут, який регулює церковні пости) в певні дні дозволяє вживання невеликої кількості вина.

Думки священнослужителів щодо вживання пива у Великий піст розходяться. Одні вважають, що в пост краще взагалі утриматися від будь-якого спиртного.

Інші кажуть, що пиво, яке можна прирівняти до вина, можна дозволити собі у вихідні та святкові дні Великого посту – на Торжество Православ’я, Благовіщення, Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя).

У будь-якому випадку, у Великий піст 2018 року віруючим можна пити пиво в дуже невеликих кількостях. Навіть чай і каву постяться намагаються вживати в ці дні як можна менше або відмовляються від цих напоїв зовсім, а замість них п’ють фруктові або трав’яні чаї.

На завершення хочеться нагадати: пиво не можна віднести до числа необхідних напоїв, і відмовитися від його вживання істинно віруючим не складе праці. Якщо ми не навчимося боротися з фізичними пристрастями, то ніколи не подолаємо духовне рабство. Звичайно, всі пристрасті ми самі не зможемо здолати, але нам допоможе Господь.