Можна ставити ліжко ногами до дверей: чи можна ставити ліжко навпроти дверей, що про це сказано у Фен-Шуй, вперед головою або ногами до дверей – як правильно спати?

Здоровий сон — основа гарного самопочуття та настрою. Від якості нічного відпочинку залежить наша ефективність протягом дня. Саме тому так важливо створити умови для повноцінного відновлення сил. Одним з найбільш актуальних і суперечливих питань є правильне розташування ліжка відносно дверей.

Можна ставити ліжко ногами до дверей: чи можна ставити ліжко навпроти дверей, що про це сказано у Фен Шуй, вперед головою або ногами до дверей  як правильно спати?

Можна ставити ліжко ногами до дверей: забобони і здоровий глузд

Зміст статті

 • Можна ставити ліжко ногами до дверей: забобони і здоровий глузд
  • Що про це сказано у Фен-шуй
 • Ліжко навпроти дверей — можна чи ні
  • Як розташування меблів впливає на сон
 • Вперед головою або ногами до дверей — як правильно спати?

Сучасній людині народні прикмети можуть здатися дивними і безглуздими. Однак думка про те, що не можна спати ногами до дверей, прижилося дуже добре. Багато намагаються уникати такого розташування. Адже якщо вдуматися, будь повір’я невипадково. Наші предки не мали поняття про фізичну будову світу, зате вони вміли спостерігати. Систематизуючи отримані знання, люди робили висновки і створювали свою картину життя. Так ліжко, розташована ногами до виходу, у багатьох народів асоціювалася з небезпекою.

 • Слов’яни вважали вхідні двері проходом в царство мертвих. Існувала думка, що за ноги нечисті найлегше потягти душу в пекло. Спати ногами до дверей — значить, дозволити злим силам забрати себе на той світ.
 • Для скандинавських народів двері також була порталом в інші світи. Вважалося, що у Всесвіті є три світу. Один — для людей, другий — для богів, а третій — для нечистої сили. Скандинави вірили, що під час сну душа людини відправлялася в подорож, покинувши тіло. І якщо заснути ногами до виходу, вона потрапляла саме в темний світ і могла не повернутися.

Згідно вірувань різних народів, сон ногами до дверей загрожував хворобами, невдачами, нічними кошмарами і навіть швидкої смертю. Якщо сьогодні подивитися на ситуацію з точки зору логіки, людині може бути психологічно некомфортно спати в такому напрямку. По-перше, саме так, вперед ногами, виносять покійників з дому. По-друге, відкритий темний коридор часто викликає неприємні асоціації і почуття тривоги, що відбивається і на якості сну.

Що про це сказано у Фен-шуй

Згідно з китайським вченням Фен-Шуй правильна організація простору — шлях до гармонійного, щасливого життя. На питання, чи можна спати ногами до дверей, тут є своє пояснення, не пов’язане з містикою, а закони взаємодії енергій.

Можна ставити ліжко ногами до дверей: чи можна ставити ліжко навпроти дверей, що про це сказано у Фен Шуй, вперед головою або ногами до дверей  як правильно спати?

Фахівці з Фен-Шуй не радять під час сну лежати ногами до виходу, інакше позитивна енергія витече через двері. В результаті людина прокинеться не відпочив і повним сил, а розбитим. Постійний сон ногами до дверей створює загрозу для загального самопочуття і внутрішньої енергетики.

ВАЖЛИВО. Думка практиків Фен-шуй щодо розташування ліжка стосується будь-яких дверей — не тільки вхідний, але і балконних і навіть вбиральні. Спати до вірного отвору ногами фахівці категорично не рекомендують.

Ліжко навпроти дверей — можна чи ні

Якщо спати ногами до виходу небажано, то можна в принципі ставити ліжко навпроти дверей? І якщо можна, то як саме? Для початку варто розібратися, яка зв’язок між якістю сну і організацією інтер’єру.

Як розташування меблів впливає на сон

Вибираючи місце для ліжка, важливо враховувати кілька чинників.

 • Можна ставити ліжко ногами до дверей: чи можна ставити ліжко навпроти дверей, що про це сказано у Фен Шуй, вперед головою або ногами до дверей  як правильно спати?Циркуляція повітря. Провітрювання перед сном — запорука хорошого відпочинку. Якщо до ліжка вільно поступає свіже повітря, сон буде міцним і спокійним.
 • Звукоізоляція. Коли ліжко стоїть узголів’ям до вікна, зовнішні фактори, такі як світло і звуки вулиці, можуть перешкодити сну. Крім того, чисто психологічно таке розташування ложа несприятливо, оскільки створює відчуття незахищеності. Рішенням можуть стати щільні штори. Ще один невдалий варіант — узголів’я біля стіни, за якою живуть інші люди: тут справа стосується в першу чергу сторонніх шумів.
 • Відсутність зовнішніх загроз. Ставити ліжко під масивної люстрою або картиною на стіні — не найкраща ідея. Це може спричинити тривогу і відчуття навислої небезпеки і, як наслідок, проблеми зі сном.

Вперед головою або ногами до дверей — як правильно спати?

Згідно з народними повір’ями, відпочивати головою до виходу не можна: темні сили проникнуть в мозок і заволодіють розумом. Людину чекають нічні кошмари і психічні розлади.

Фахівці Фен-Шуй стверджують, що якщо ложе варто узголів’ям до виходу, вона повинна мати високу спинку, щоб не було втрати енергії.

Ніяких наукових аргументів, чи варто спати ногами або головою до дверей, немає. Вирішальними аргументами, як правило, стають прикмети і внутрішні відчуття. Люди, які не сприймають забобони серйозно, цілком спокійно сплять і ногами, головою до дверей — без кошмарів і проблем зі здоров’ям.

Багато в нашому житті, залежить від того, у що ми віримо. Головне — поставити ліжко так, щоб відпочинок на ній був дійсно комфортним — як фізично, так і емоційно.

Можна ставити ліжко ногами до дверей: чи можна ставити ліжко навпроти дверей, що про це сказано у Фен Шуй, вперед головою або ногами до дверей  як правильно спати?