Можна стелити ламінат на кухні: укладання за правилами, вибір ламінату

Можна стелити ламінат на кухні: укладання за правилами, вибір ламінатуЛамінат — багатошарове підлогове покриття на основі деревно-волокнистої плити. Його термін придатності варіюється вкрай широко. Одні дошки прослужать максимум 4 роки, інші зберігають свої функції і вигляд протягом 20-30 років. Щоб домогтися останнього варіанту, потрібно відповідально підійти до підбору матеріалу для конкретної кімнати. Особливо якщо мова йде про кухню.

Можливість укладання ламінату на кухні

Зміст статті

 • Можливість укладання ламінату на кухні
 • Який ламінат вибрати для кухні
 • Укладання ламінату на кухні

Вибравши ламінат в якості підлогового покриття всієї квартири, багато господарів відчувають сумніви, чи можна стелити його і на кухні. Фахівці впевнені: немає жодних причин відмовлятися від популярних планок.

Переваг у такого рішення.Можна стелити ламінат на кухні: укладання за правилами, вибір ламінату

 • Готову підлогу виглядає естетично.
 • Рівну поверхню простіше прибирати, мити.
 • По покриттю можна ходити босоніж, не боячись пошкодити або заморозити ноги. Ламінат добре переймає температуру повітря, тому в домашніх умовах він завжди теплий.

ВАЖЛИВО! Ламінатна дошка може виглядати максимально природно. При цьому обробка приміщення цим матеріалом обійдеться набагато дешевше, ніж, наприклад, паркетом.

Який ламінат вибрати для кухні

Стійкість до вологи і міцність — характеристики, які вимагаються від оздоблювального матеріалу на кухні. Однак саме ці властивості у звичайного ламінату виражені слабо. Зате ними мають поліпшені модифіковані версії покриття.

Щоб підлога на кухні не спучитися з-за частих прибирань і підвищеної вологості повітря, придивіться до ламінату, у назві або описі якого є слово «Аква». Маркування говорить, що розглянута продукція мало схильна до деформації і руйнування при контакті з рідинами і пором.

ВАЖЛИВО! Уточніть у продавця, чи є конкретний ламінат вологостійким або водостійким. Останній варіант кращий, його можна покласти на кухні без побоювань.

 • Характеристика водостійкості показує, що предмет не боїться прямого контакту з водою, чинить опір її дії на протязі 6 годин.
 • Вологостійкість ж говорить лише про опірності вологому повітрю. Подібне покриття зіпсується вже через 20-30 хвилин після появи незатертой калюжі.

Можна стелити ламінат на кухні: укладання за правилами, вибір ламінатуМіцність до механічного пошкодження збільшується разом з класом. Оптимальний варіант для кухні: ламінат 32 класу і вище. На такій продукції не залишиться сліду від падіння тарілки, так і часті посиденьки за столом не призведуть до передчасного зношування покриття. Підлога прослужить 20-25 років, якщо тільки не станете використовувати миючі засоби з гліцерином.

Потрібно простежити, щоб біля вибраного товару замки були оброблені гідрофобізатори, а в якості основного шару йшла HDF плита з щільністю 900 кг/м3.

Продукція німецьких, австрійських і бельгійських виробників має відмінну маркування (АС). Основна маса дощок ламінату з цих країн зараховується до 32 та 33 класу. Однак матеріали, які належать до однієї і тієї ж категорії, можуть володіти різними експлуатаційними властивостями. Ці відмінності і відображає шкала АС.

ВАЖЛИВО! Для кухні підходить матеріал класу 32 АС4 і 33 АС5.

Укладання ламінату на кухніМожна стелити ламінат на кухні: укладання за правилами, вибір ламінату

Алгоритм дій для якісного виконання роботи.

 • Вирівнювання підстави. Бетонні підлоги вимагатимуть нової стяжки.
 • Монтаж підкладки (внахлест, по всьому периметру підлоги).
 • Настил (роботи ведуться з кута кімнати).
 • Монтаж плінтусів.
 • Матеріал укладають в шаховому порядку, так як в цьому випадку перекривається місце стику. Навколо труб і біля стін роблять відступ: не менше 8 мм для стін, не менше 20-30 мм в діаметрі для труб. Зазори після закривають плінтусами.