Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на нове

Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на новеРемонт — це складний та тривалий етап в житті кожної родини. Оновлення дизайну включає обробку стін та підлоги. Однак нерідко на підлозі залишається хороший ламінат або лінолеум, який шкода знімати. У зв’язку з цим виникає питання, чи потрібно знімати старе підлогове покриття, щоб постелити нове. Якщо виникло питання, чи можна класти ламінат на старе підлогове покриття, в першу чергу потрібно подивитися на стан старого покриття. Від цього будуть залежати подальші дії по ремонту.

Переваги укладання нового покриття на старе

Зміст статті

 • Переваги укладання нового покриття на старе
 • Недоліки способу
 • Інструкція монтажу ламінату на ламінат
 • Інструкція монтажу ламінату на старий паркет

Ламінат — це одне з популярних підлогових покриттів, яка славиться своєю еластичність, ергономічністю і якістю. А різноманітність зовнішнього вигляду дозволяє підібрати матеріал під будь-який інтер’єр. Він відмінно підійде для будь-якої кімнати або офісного приміщення. Тому так популярний на будівельному ринку порівняно з іншими підлоговими покриттями.

Укладання дощок ламінату робиться певною технологією. Тому не кожна людина зможе без допомоги фахівця правильно покласти підлогове покриття. Тільки до роботи потрібно підійти з особливою відповідальністю, і заздалегідь підготуватися. Якщо ви вже мали досвід у роботі з обробкою приміщення, тоді зробити ремонт буде не складно. Головне дотримуватися технологію укладання і знати особливості оздоблювальної роботи.

Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на новеТакий варіант монтажних робіт має ряд переваг:

 • Не вимагається повний демонтаж підлогового покриття. Це допоможе уникнути великої кількості бруду і пилу в будинку. Крім того, потреба у вивезенні сміття і дощок зникає.
 • Мінімальна витрата часу. Більшість господарів цікавить час ремонту, чим швидше він буде закінчений, тим краще. Якщо немає потреби знімати стару ламінат або лінолеум, терміни на покриття підлоги зменшується. Немає необхідності попередньо вирівнювати підлогу і готувати його до монтажу дощок.
 • Зменшується обсяг будівельних робіт. При використанні старого підлогового покриття кількість будівельних робіт буде значно зменшено. Не потрібно буде знімати старий матеріал і попередньо готувати підлогу до монтажу.
 • Економічність. Підсумкова сума витрат на ремонт підлоги буде значно менше, якщо старий ламінат не знімати. Не потрібно буде витрачати гроші на вирівнювання поверхні.

Подвійне покриття на підлозі дозволяє поліпшити звуко – і теплоізоляцію. Тому такий варіант ремонту відмінно підійде для квартир з тонкими стінами і підлогою. Також нерідко ламіновані дошки використовуються в офісних приміщеннях, так як вони володіють високою зносостійкістю. Щоб все пройшло добре, і не треба було вдаватися до допомоги фахівців. Рекомендовано попередньо вимірювати наскільки підніметься підлогу, щоб можна було встановити двері.

Недоліки способу

Щоб зрозуміти, чи можна стелити нове підлогове покриття на старе, потрібно розібратися підходить воно для подальшої експлуатації. У такому способі монтажу є свої переваги і недоліки. Вони роблять такий спосіб не самим кращим, так як якщо неправильно зробити укладку. Потрібно повторний монтаж ламінатних дощок. А це може сильно позначитися на бюджеті.

Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на новеОсновний недолік такої технології — поява дефектів через деякий час. Таке можливо із-за неякісного монтажу матеріалу. Після установки через 2-3 місяці може з’явитися скрип дощок чи планки в деяких місцях будуть прогинатися. Такі дефекти виникають через неякісно відремонтованого підлоги. Під конструкцією залишилися щілини, які і призводять до деформації окремих ділянок.

Щоб уникнути таких проблем, перед монтажем слід добре вивчити старий лінолеум або паркет. Він повинен бути якість зафіксований на підлозі. Якщо є якісь недоліки або пошкодження. Їх слід виправити, щоб підлога була ідеально рівною. Якщо ж є такі недоліки, як викривлення мостин або відсутність окремих елементів. Тоді краще не ризикувати якістю роботи, і зняти старий обробний матеріал. Після чого підготувати приміщення під фінішну обробку.

Інструкція монтажу ламінату на ламінат

Далеко не завжди потрібно знімати старий ламінат, щоб зробити монтаж нового. Для економії часу багато фахівці проводять ремонтні роботи без зняття старого матеріалу. Однак у цьому випадку, потрібно буде витратити певний час на перевірку підлоги на дефекти. Якщо на підлозі постелений лінолеум його також можна використовувати як основу для нової обробки.

Пам’ятаєте! Старе покриття повинно бути рівним, без яких-небудь дефектів, в іншому випадку його потрібно буде демонтувати.

Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на нове

Якщо на підлогової обробці є щілини або тріщини. Від них потрібно позбавитися за допомогою герметика або затірки. Подальші ремонтні роботи можна буде проводити тільки після повного висихання матеріалу. Краще всього після герметизації робити укладку через добу.

Перед обробної роботою попередньо знімаємо плінтуса, щоб можна було покриття щільніше приєднати. Вони встановлюються в подальшому в кінці оздоблювальних робіт на фінальному етапі.

Також зверніть увагу на майбутній рівень підлоги. Він не повинен заважати відкриватися дверей. Якщо все в порядку. Тоді необхідно на старий ламінат покласти утеплювач. На нього монтується новий обробний матеріал. Слід враховувати той нюанс, що після укладання утеплювача і дощок, підлога підніметься мінімум на 1,5-2 див.

На замітку: на стару підлогу з обробкою добре лягає новий ламінат, інше покриття монтувати досить складно.

На старий лінолеум можна покласти новий ламінат, однак, навпаки, зробити це практично неможливо. Це пов’язано з тим, що лінолеум фіксується на клей з використанням стикувальних планок. На ламинированном настилі зробити це досить складно. Крім того, матеріал може щільно не зафіксуватися на поверхні. Всю роботу доведеться переробляти.

Інструкція монтажу ламінату на старий паркет

Ламіновану дошку варто укладати зверху на паркет, тільки в окремих випадках:

 • Якщо паркет сильно зносився, і втратив свій привабливий зовнішній вигляд, але немає можливості повністю замінити підлогу з-за високої вартості роботи.
 • Якщо дерев’яна поверхня знаходиться в приміщенні, де несприятливі умови для експлуатації. Наприклад, якщо в приміщенні часті перепади температури або висока вологість. Деревини швидко зношується і втрачає естетичний зовнішній вигляд.

Всю роботу можна проводити тільки після консультації з фахівцем. Він підкаже чи можна робити ремонт без попереднього зняття паркету. Хороший якісний настил без дефектів немає потреби знімати, він відмінно підійде під основу для нового покриття. Якщо ж паркету вже чимало немає, і він потріскався, здувся або розійшовся, що є щілини. Краще всього, від нього позбавитися. Інакше новий ремонт незабаром буде потрібно переробляти. Правильно оцінити стан старого паркету зможе тільки хороший майстер-укладчик. Тому попередньо краще звернутися за допомогою.

Можна стелити ламінат на ламінат: як покласти старе покриття на новеПерш ніж приступати до опоряджувальних робіт, слід ознайомитися з основними правилами монтажу:

 • Укладання дощок роблять перпендикулярно віконного отвору (якщо він є). Так вдасться зробити шви максимально непомітними. Сонячні промені, потрапляючи на підлогу будуть приховувати стики.
 • Деформаційний зазор. Не забувайте, що між крайніми елементами і стінами повинна бути відстань 1,5 см, не більше, щоб між дошками не було великих щілин. Це потрібно для того, щоб після роботи покриття могло трохи розширитися або стиснутися через вологи, перепадів температури.

Після консультації фахівця і закупівлі матеріалу можна приступати до опоряджувальних робіт. Алгоритм дій наступний:

 • Готуємо поверхню для укладання. Для цього ретельно очищаємо її від забруднення. Після чого кладемо амортизуючу підкладку.
 • Укладання починається уздовж однієї стіни, де розташоване вікно. Краще всього починати з кута. Уздовж стіни ставимо саморобні дистанційні клини. Одну за одною кладемо ламінат дошки з’єднуючи їх між собою спеціальними замками на торцях.
 • Кожний ряд кладеться зі зсувом на половину дошки. Також можна робити сдвижку на 20-22 см Після того, як другий ряд заклацнути, з’єднуємо перший другий ряди між собою. Всі частини повинні бути щільно зафіксовані між собою, без щілин і зазорів.
 • Ряди кладемо один за одним зі зрушенням торцевого з’єднання. Останній ряд замикають спеціальної струбциною.
 • Після закінчення основного етапу прибираємо дистанційні клини.
 • По стіні встановлюємо плінтуса, який допоможуть приховати зазори між стіною і матеріалом. Оздоблювальні роботи завершені!
 • Пам’ятаєте! Поверхня, на яку укладається матеріал, повинна бути ідеально рівною і міцною, щоб дошки не прогиналися і не деформувалися.

  Якщо при ремонті приміщення вам потрібно поміняти підлогу. І постає питання: «чи Можна залишити старе покриття, а зверху монтувати нове?». Відповідь на нього не може бути однозначним, так як він залежить від типу і якості старої підлоги. Деякі фахівці не рекомендують укладати нові матеріали на старі. Інші ж вважають, що такий спосіб може прискорити процес роботи і скоротити терміни ремонту.

  Щоб ремонт пройшов швидко і без проблем. А на підлозі з’явився новий гарний ламінат. Слід підійти до монтажу з особливою відповідальністю. Потрібно тверезо оцінити якість підлогового покриття і добре підготуватися до оздоблювальних робіт. Всі етапи монтажу потрібно проводити акуратно і якісно. Тоді все пройде швидко, і підлогове покриття довго вас буде радувати своєю красою, якістю.