З ситуацією, коли телефон намок, може зіткнутися кожна людина. Мобільний пристрій може впасти в раковину або унітаз. У більшості випадків це призводить до несправності телефону, а значить необхідності купувати новий. Кілька порад допоможуть у вирішенні даної проблеми.

Перші дії, якщо телефон намок

Зміст статті

 • Перші дії, якщо телефон намок
 • Чи можна висушити феном телефон
 • Що можна зробити, якщо телефон намок

При швидкому орієнтуванні і відсутність паніки мобільний телефон може залишитися в робочому стані. В деяких випадках досить самостійних дій, без звернення в спеціалізований сервіс.

В першу чергу необхідно відразу витягти пристрій з води. Порти для навушників, зарядки та інші отвори швидко пропускають вологу. Після вилучення корпус ретельно обтираем паперовим або махровим рушником, витягуємо батарею з телефону.

ВАЖЛИВО! Слідкуйте за тим, щоб ворсинки рушники або паперу не забили проходи портів.

SIM-карти досить стійкі до пошкоджень, у тому числі до перебування під водою, проте її також необхідно витягти і протерти. Аналогічні дії проробляємо з картами пам’яті (якщо такі є).

Після розбирання деталей необхідно перевірити телефон на наявність пошкоджень при перебуванні під водою. Сучасні смартфони обладнані спеціальним індикатором білого кольору. Він знаходиться в роз’ємі для батареї. Якщо індикатор придбав рожевий або червоний відтінок, значить пристрій серйозно пошкоджено. Потрібно провести ремонтні роботи.

Після вилучення всі компоненти розміщуємо на паперовому або махровому рушнику. Пристрій і його деталі слід періодично перевертати, щоб волога, що потрапила всередину, знайшла вихід на поверхню.

На початковому етапі цих дій буде достатньо, щоб просушити і реанімувати мобільний пристрій.

ВАЖЛИВО! Якщо телефон під час падіння був підключений до зарядки, витягувати його категорично заборонено, так як води — провідник струму. Слід звернутися за допомогою до фахівця.

Чи можна висушити феном телефон

Фен давно отримав покликання головного помічника для кожної дівчини. З його допомогою можна швидко сушити і укладати волосся. Багато використовують фен для швидкого сушіння одягу.

При падінні телефону у воду думка висушити його феном приходить однією з перших. Проте, від таких дій слід відмовитися — сушити гаджет феном не можна. Обдування феном, навіть в щадному режимі, буде сприяти погіршенню ситуації. Вступник повітря розганяє краплі води глибше в корпус. Це призводить до несправності пристрою. Після такого ремонту потрібно покупка нового смартфона.

Вплив гарячого повітря, що надходить з фена, може розплавити деякі крихкі компоненти телефону. Гаряче повітря прискорить процес окислення окремих частин, збільшиться вірогідність корозії.

Висновок: від використання фена для сушіння мобільного пристрою слід відмовитися.

Що можна зробити, якщо телефон намок

Після того як всі компоненти витягнуті і розібрані, прилад краще залишити на деякий час. Можна скористатися деякими способами, які допоможуть прискорити процес сушіння.

Кілька додаткових методів:

 • Пилосос, на відміну від фена, може допомогти в ремонті пристрою. Знімаємо щітку зі шланга, включаємо звичайний режим. В процесі сушіння необхідно регулярно перевертати прилад, щоб зайва вода не залишилася всередині. Такий процес досить тривалий, але шланг надійно витягне надлишки вологи з корпусу. Важливо не направляти шланг занадто близько до приладу.
 • Замість пилососа також підійде вентилятор. Телефон слід розташувати від вентилятора на невеликій відстані.
 • Зайву рідину добре вбирають силіконові кульки або рис. У контейнер набираємо зерна рису, розміщуємо прилад всередині, зверху засипаємо рисом. Важливо створити умова герметичності, тому миску закриваємо кришкою. Контейнер слід залишити на цілу ніч. Такий процес відноситься до найбільш тривалим, але більш дієвим.
 • ВАЖЛИВО! Поміщати намокшее пристрій в мікрохвильову піч суворо заборонено. Такі дії призведуть до остаточного виходу приладу з ладу. Крім того, телефон, розміщений всередині камери мікрохвильовки, може спровокувати вибух.

  Якщо після попереднього ремонту смартфон все одно не включається, необхідно перевірити працездатність батареї, підключивши її до іншого пристрою даної моделі. Якщо батарея працює, проблема в зіпсованих мікросхемах. З-за впливу вологи плати швидко піддаються корозії і окисленню. У такому випадку потрібна консультація спеціаліста.

  Без мобільного телефону життя сучасної людини стала практично неможливою. При необережності пристрій може постраждати від великого впливу вологи. Знаючи правильну послідовність дій, телефон можна полагодити самостійно.