Можна тонувати скло дзеркальною плівкою

Можна тонувати скло дзеркальною плівкою

Мітки:Штраф за тонування

Протягом останнього десятиліття можна було спостерігати зниження кількості автомобілів, на яких встановлена дзеркальне тонування передніх або задніх стекол. Багато вважають дане явище сучасної модною тенденцією, однак справжня причина того, що відбувається, є набагато прозаїчнішою. В даному Гостя чітко вказується, який плівкою можна покривати скла, а який ні. Згідно цього ГОСТу за тонування, коефіцієнт світлопропускання переднього і бічного скла транспортного засобу є досить обмеженим, а ось для задніх межі немає.

Використання дзеркальної плівки для покриття передніх або задніх стекол автомобіля повністю заборонено. У цій частині закону немає ніяких «але» і «можна» — все абсолютно однозначно і не підлягає подвійне трактування.

Можна тонувати скло дзеркальною плівкоюГости про дзеркальної тонування

Причини заборони дзеркальної плівки і втрати популярності

Механізм негативного ефекту дзеркальної плівки можна описати простою схемою:

  • Яскраве сонячне світло в погожий день потрапляє на передні або задні скла транспортного засобу, на які наклеєна дзеркальна плівка.
  • У дзеркальної плівки немає светопоглощающего здібності, так що світло просто відбивається від неї, створюючи блик.
  • Цей самий відблиск здатний серйозно засліпити інших учасників дорожнього руху.
  • Засліплений водій не може адекватно оцінювати ситуацію на дорозі, що з великою ймовірністю призводить до аварії.

Можна тонувати скло дзеркальною плівкоюШтраф за дзеркальне тонування стекол авто

Після введення закону спостерігався тривалий період штрафів та розглядів. Само собою, представники правоохоронних органів всіма силами намагалися карати порушників, якими використовувалася дзеркальне тонування. Однак це виходило у них далеко не завжди.

Вся справа в тому, що в законі немає чіткої записи про те, як можна ідентифікувати дзеркальну плівку на транспортному засобі, а також про те, як можна створити доказову базу для подібного роду прецеденту.

Тому досить часто спроби покарання порушників закінчувалися просто нічим. Однак на цей закон досить швидко відреагували виробники дзеркальних плівок. Вони знизили темпи виробництва, що збільшило ціну на цю продукцію, а натомість виставили на ринок більш презентабельні плівки, які повністю відповідали нормам законодавства (кольорові, поліхромія, «під метал» і т. д.). Багато автовласників вирішили, що таке тонування буде більш презентабельною і дешевої, а тому з часом поступово перейшли на нові варіанти.

Можна тонувати скло дзеркальною плівкоюЗакон про тонування дзеркальної

Про що саме йдеться в Гості

Наведені в Гості вимоги до фізичного стану передніх і задніх стекол транспортного засобу чітко вказують на рамки, які повинні дотримуватися автовласниками.

Наприклад, такими рамками є світлопропускання переднього скла автомобіля, світлопропускання бічних стекол, розміри сонцезахисної смуги на лобовому склі, а також можливість встановлення конкретного типу тонування. Згідно ГОСТу:

  • світлопропускання вітрового скла не повинна бути нижче 70%;
  • вітрових — не нижче 75%.

Можна тонувати скло дзеркальною плівкоюТонування за Гостом

Також в документі йдеться, що ширина смуги, призначеної для захисту від сонця, не повинна перевищувати 14 див. При цьому коефіцієнту світлопропускання для ділянки, в якому вона розташована, слід бути таким же, як і того, який передбачений для вітрових стекол цього транспортного засобу. Стовідсоткова тонування заднього та бокових стекол повністю дозволена для всіх типів автомобілів, проте жодне з скла транспортного засобу не повинно бути обклеєна дзеркальною плівкою.

Таким чином, дзеркальне тонування не дозволена у всіх її проявах — це єдиний випадок для всіх видів автомобільних плівок, використовуваних в даний момент на території Росії. Санкції за дзеркальне тонування будь-якого скла транспортного засобу передбачені законодавством і вказані в Гост 5727-88.

Там зазначено, що у разі виявлення дзеркальної тонування власник транспортного засобу повинен заплатити штраф у розмірі 500 рублів. Для визначення факту дзеркальності того чи іншого плівкового покриття дозволена незалежна експертиза.

Щоб ідентифікувати дзеркальну плівку прямо на дорозі, представникам правоохоронних органів дозволено використання засобів фото – та відеофіксації, однак за умови, що ці кошти є сертифікованими і підходять для виконання такого роду завдань. Якщо ж такий засіб у співробітника правоохоронних органів відсутній, він має право залучити двох понятих, які підтвердили б інформацію для протоколу.

Також інспектор може вимагати ліквідацію джерела правопорушення в якості покарання за протиправну дію, тобто, щоб тонування була знята.

Можна тонувати скло дзеркальною плівкоюСанкції за дзеркальне тонування

Варто також відзначити, що дзеркальна тонування автомобільного скла була заборонена і раніше, проте ніяких конкретних санкцій за такого роду порушення не передбачалося. Так само як і методи ідентифікації забороненого матеріалу. Однак після вступу в силу Госту в 2012 році всі водії, на машинах яких була помічена дзеркальна плівка, активно штрафуються на суму в 500 рублів.

Запобіжні заходи

На жаль, багато автомобілістів досі не обізнані з даного питання. Тому їх досить часто вводять в оману як продавці дзеркальної плівки, так і представники майстернях, які надають послуги за її наклеювання. Вони можуть дуже правдоподібно брехати про те, що така плівка дозволена повністю або частково.

До вас також можуть дійти чутки про те, що в законодавстві є прийоми, які дозволяють використовувати певні типи дзеркальної плівки. Вся ця інформація не має нічого спільного з істиною.

Плівка заборонена в будь-якому вигляді, і це чітко і безальтернативно прописано у відповідних нормативних актах. До того ж зараз на ринку є достатня кількість покриттів для автомобільних стекол, якими можна з легкістю замінити дзеркальну плівку і зробити свій транспортний засіб ще більш презентабельним (при цьому тонування буде законною).