Газ – це блакитне паливо, яке щомісяця вимагає витрат від кожного громадянина країни. Як би прикро це не було, але платіжки за газ і опалення нічого, крім смутку не викликають, до того ж з певною періодичністю й постійно підвищують тарифи. Можливо, користуватися цим невід’ємним природним ресурсом і при цьому менше платити?

Відповідь твердо позитивний, звичайно «ТАК», тільки для цього потрібно дотримуватися певних правил, а там, як відомо копійка рубль береже.

Поради щодо економії витрачання газу

 • Готуючи їжу на плиті або ж просто розігріваючи чайник, пам’ятайте, що полум’я, його язички повинні бути під посудом, а не охоплювати її по краях.
  Налаштовуючи полум’я безпосередньо на дно, нагрів відбувається швидше і при цьому не доведеться в порожню гріти повітря.
 • Постеліть на плиті фольгу.
  Такий спосіб дозволить легко і швидко навести порядок на своєму «робочому» місці, але крім естетичних норм, це дозволить розігрівати і готувати швидше.
  Фольга має властивість відображення, що дає більше тепла і енергії на нагрів. У підсумку вийде економія блакитного палива.
 • Купіть собі чайник зі свистком, це дозволить вчасно вимикати чайник, ганні кип’ятити його зайвих 5-10 хвилин. До того ж води варто набирати строго на кількість кухлів, скільки заплановано розлити за один підхід. Тим більше вода кип’ячена кілька разів користі не принесе.
 • Щоб посуд довше зберігала тепло, і можливо було залишити блюдо нудитися до готовності, потрібно придбати спеціальний посуд з потовщеним дном.

  Це всі поради безпосередньо для господинь на кухні, але є і більш глобальний заходи, які можна застосувати і продовжувати економити сімейний бюджет.

 • Варто потурбуватися про якісні вікна в своєму житлі. Так установка металопластикових чи дерев’яних склопакетів дозволить економити на опаленні, через щілини старих вікон йде дуже багато тепла. Це не найдешевший варіант економії, але це тільки так здається, з часом відчуйте різницю, коли прийде зима і почнуть приходити рахунки за опалення.
 • Продовжуючи тему про тепло, потрібно відзначити утеплення стін, це так само важливий і в теж час потрібний метод для економії. Цей спосіб потрібно брати до уваги не тільки мешканцям багатоповерхових будинків, в приватному секторі це так само дуже важливо.
 • Якщо у житло встановлено автономне опалення, то візьміть на замітку і введіть як звичку – прикручувати котел на період, коли вдома нікого немає. Так само не варто забувати про вентильному регуляторі, коли на вулиці теплішає. А останні роки січень нас балує великою кількістю тепла.
 • Якщо ж обігрів води так само залежить від газу, то намагайтеся витрачати її ощадливо.
 • Економте свої гроші і грійтеся з задоволенням.