Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

У віці двох років дитина вже розуміє велику кількість речей. Він тепер уміє ходити, а тому вільно пересувається, пізнаючи навколишній світ.

Але набігавшись і трохи втомившись, маляті необхідно присісти і відпочити. І, звичайно, спокійно і без ігор і рухів він не перебуває. В такий момент можна включити своїй дитині навчальні та розвиваючі мультики. Для дітей це відмінний спосіб з користю провести свій час і при цьому дізнатися щось нове, продовжуючи грати.

Мультфільми для розвитку дітей від двох років повинні бути виконані в яскравих фарбах, з гарною анімацією казкових героїв, на прикладі яких дитина буде вчитися великій кількості речей. Адже дорослому складно пояснити якісь речі самостійно, тому можна показати дитині мультик.

Велика кількість психологів говорять про те, що розвиваючі мультики необхідні для формування дитини як особистості, а також вони навчають дитину взаємодії з іншими людьми.

Слід ретельно відбирати мультики з доступними сюжетами для дітей, які малюк зможе швидко і легко освоїти, а також запам’ятати і залишити у себе в пам’яті.

Погляди і сумніви

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

Велика кількість батьків вважаю, що для дітей мультфільми не потрібні, так як дитина ще нічого не розуміє, а їх перегляд буде тільки псувати зір малюка. І забороняють своєму чаду дивитися що-небудь з екрана телевізора, комп’ютера, телефону або планшета.

Існують батьки, у яких діти дуже активні, весь час у русі, і не звертають особливої уваги на телевізійний екран. Чи можуть що-небудь на ньому подивитися дуже короткий проміжок часу.

Так само є батьки, які вважають, що мультфільми необхідні дитині, особливо якщо вони для розвитку. І їх можна дивитися дитині в два роки протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин в день. Але необхідно пояснити дитині, скільки часу за день може бути виділено на перегляд мультиплікаційних фільмів. Домовитися з ним про це. А після перегляду, обговорити з дитиною те, що він побачив. Якісь речі пояснити. Така бесіда буде мати важливий характер і сприятиме закріпленню того, що він побачив.

Основні правила перегляду

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

Дивитися розвиваючий мультик дитина двох років має по певних нескладних правил, які зроблять час, проведений за переглядом, корисним. Для дітей від двох років і більше батькам слід почати необхідні дії, які сприятимуть закріпленню інформації і знань, що принесуть розвиваючі мультфільми.

Проведіть час разом зі своїм чадом, коли він буде дивитися мультик. Для малюка це важливо. Важливо не просто знаходитися поряд з малюком, але і відстежувати, що відбувається на екрані. Спостерігайте за реакцією дитини.

Після того як будуть переглянуті мультфільми, необхідно поговорити з малюком і обговорити те, що він побачив. Задавайте прості і легкі питання для дитини. Таким чином Ви сприятимете не тільки розвитку мовлення, але й вмінню розмірковувати, робити висновки. Промовляйте всі деталі, які мав мультик, до них можуть ставитися, наприклад, емоційні реакції кожного з персонажів.

Розвиваючі мультики для дітей двох років — це джерело розвитку фантазії. Обговорюючи з малюком мультфільми, запропонуйте своїй дитині придумати власне закінчення. Відповідь Вашого чада дасть зрозуміти, чи варто продовжувати дивитися такі мультики і далі вже можна переходити на новий рівень.

Ще одне правило перегляду

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

Коли вибираєте мультики для розвитку свого малюка, не тисніть на нього і не підказуйте. Адже у два роки дитина вже знає сам, що хоче переглядати, і на свій розсуд вибере мультик. Але перед цим варто скласти батькам певний перелік мультиплікаційних картин, в яких будуть відсутні жорстокі, агресивні сцени. Адже, на жаль, мультфільми сьогодні повні такими сюжетами. А тим більше, розвиваючі мультиплікаційні картини не повинні мати таких моментів. Адже їх спрямованість виявляється для розвитку мовлення, пам’яті, фантазії, уваги, елементарних знань. Наприклад, розрізнення кольорів, форм, фігур.

Сьогодні мультиплікаційний фільм володіє різноплановим сюжетом, але не завжди якісним. Батькам варто уважно займатися підбіркою мультиплікаційних картин і робити перегляд декількох кадрів або можна прочитати відгуки в мережі Інтернет.

Робимо вибір на користь розвитку

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

Сьогодні для дитини створюється величезна кількість пізнавальних відео. І існують мультфільми для зовсім маленької дитини, малюка двох років. Мультики мають повчальні сюжети, які сприяють і розвитку мовлення. Так у два роки дитина вже може вимовляти основні слова і складати пропозиції. Дитина дізнається для себе корисну інформацію, відбувається розширення кругозору.

Як видно мультик несе не тільки розважальний, але і повчальний характер. Через відсутність педагогічних здібностей велика кількість мам і тато не в змозі пояснити дитині двох років великої кількості речей у зрозумілій для малюка формі. Так, наприклад, мультик про Мойдодира — наочний і переконливий приклад в необхідності дотримання гігієнічних процедур.

Дитячі розвиваючі мультиплікаційні фільми

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

Провівши моніторинг, можна виділити деякі мультики, які дитинка буде дивитися із задоволенням. У них відсутні жорстокі сцени, а сюжети захоплять малюка в два роки і навчать багатьом корисним речам. До них можна віднести:

Мультики для дітей 2 років розвиваючі мова та інші якості

  • “Маша і Ведмідь” — цей мульт люблять як дорослі, так і діти. Такий мультиплікаційний фільм є повчальним.
  • “Даша слідопит” — розвиваюча мультиплікаційна картина, при перегляді якої дитина зможе вивчити нові слова, дізнатися про різних корисних і практичних речах. Єдиним недоліком є тривалість серії в двадцять шість хвилин, що може бути занадто великий для дворічної дитини.
  • “Лунтік” — цей герой пізнає навколишній світ, грається, прагнути до нових знань, вчитися дружити, допомагає своїм рідним і друзям.
  • “Фиксики” — під час перегляду дитині сподобаються яскраві і барвисті герої. Мультик супроводжується веселими пізнавальними історіями та піснями.
  • “Уроки тітоньки Сови” — мудра сова навчає в доступній формі різноманітних галузей знань, розповідає про правила дорожнього руху, поведінки, знайомить з естетикою і етикою.