На перший погляд купівля дачі з земельною ділянкою не представляє з себе нічого складного, адже ви цього хочете і маєте необхідні грошові кошти. Але існують певні моменти, які треба мати на увазі перед здійсненням покупки.

Визначаємося з ціною і цілями покупки

Оцінювати дачну ділянку необхідно за такими факторами:

  • Площа;
  • Ціна;
  • Віддаленість від міста.

Також майте на увазі, що якщо вам сподобається якийсь будинок за містом, то це може бути не узаконена дача, тобто, яка не відповідає нормам і не має дозвільних документів. Причина криється в тому, що влада не регулюють ті дачні споруди, які знаходяться за містом.

Необхідно вирішити, для яких цілей вам потрібен ділянку з землею. Земельні ділянки можуть набуватися за таким призначенням:

  • Під дачне будівництво;
  • Для садівництва та городництва;
  • Для сільськогосподарської діяльності (це може бути тваринництво, рілля та інші).

Мета вашої покупки буде залежати від того, чи можна буде щось будувати на ділянці. Якщо ж ви хочете розводити курей, розбивати грядки для городу, тобто вести садівництво, городництво або своє підсобне господарство, то потрібно знати свої нюанси. Дільниці для городництва не можна зводити капітальні споруди, дільниці для садівництва таке дозволено, але провести реєстрацію в ньому не можна, плюс до всього уряд буде контролювати, щоб ділянка використовувався за призначенням. Щоб мати право на зведення повноцінного житлового будинку, потрібно бути власником дачної ділянки.

На які документи звернути увагу?

Продавець повинен надати документ, що підтверджує його право на володіння ділянкою. Щоб перевірити справжність документа, зверніться в Росреестр в онлайн-режимі, для цього ви повинні знати адресу чи номер кадастру землі.

Продавець, в залежності від його статусу, повинен надати певну документацію.

Якщо продавець є звичайним громадянином, то потрібен паспорт, його представнику крім паспорта знадобиться ще й довіреність, завірена у нотаріуса.

Якщо продаж здійснюється підприємцем, тоді потрібен паспорт і свідоцтво про держреєстрацію.

У разі продажу юридичною особою – установчі документи.

Крім вищеперелічених документів, продавець повинен надати план земельної ділянки, право на володіння ділянкою, документ про відмову суб’єкта від купівлі земельної ділянки.

Тому, щоб здійснити операцію купівлі-продажу ділянки, або реєстрування права власності на землю сільськогосподарського призначення, необхідно отримати відмову суб’єкта від його покупки.

Після отримання пакету документів їх потрібно перевірити на справжність, якщо все в порядку, то можна починати обговорювати умови договору.