Насправді купити квартиру в іпотеку на вторинному ринку досить непросто. Особливо, якщо вона буде в жахливому стані. Але якщо все ж таки вдалося, то потрібно врахувати ряд показники. На що звернути увагу при купівлі квартири на вторинному ринку в іпотеку?

Сьогодні, купити житло за готівку практично неможливо для середньостатистичного громадянина. Тому все частіше звертаються до іпотеки. Звичайно ж банки дають таку можливість не без особистої вигоди. Покупцеві, в першу чергу, потрібно мати певну суму для оплати спочатку внеску. Також потрібно надати документи про платоспроможності (для цього повинна бути добре оплачувана робота).

Найчастіше, процентна ставка при іпотечному кредиті становить 12-14%. Купуючи квартиру на вторинному ринку, можна скористатися деякими державними пільгами. Покупка в новобудові, може потягти за собою додаткові витрати (додатковий метраж), і тривалий час очікування для заселення. У випадку з вторинним ринком, таких проблем не виникне.

Купуючи квартиру, слід звернути увагу:

  • Перше, що кидається в очі – це подвір’я. Він повинен бути чистим і акуратним, якщо у вас є діти, або ви їх плануєте, під злодієві має бути дитячий майданчик.
  • На яку сторону виходять вікна (буде в квартирі жарко, шумно і т. д.)
  • Як близько знаходиться квартира від місця роботи, дитячого садка (школи).
  • Який внутрішній стан квартири (електрика, сантехніка і т. д.).

В іпотечному кредитуванні на квартири вдруге ринку є дуже чудове умова. Майбутній покупець нерухомості повідомляє банк про свої вимоги до житла, говорить суму, на яку розраховує, і досвідчені фахівці підбирають необхідний варіант. В основному пошук триває не більше 3 місяців.

Купуючи житло в іпотеку, не можна бути на 99% впевненим у чистоті угоди, все перевіряє не тільки банк, але і страхова компанія. На жаль, 1% залишається на користь шахраїв, чиї хитрощі не видно на перший погляд. Тому при покупці слід ретельно вивчати всі документи, вимагати всі можливі довідки. Можна взяти на допомогу досвідченого юриста, якщо знань банківських працівників і страхового агента здасться мало.

Покупка нерухомості – це завжди дуже серйозний крок, до якого просто заборонено відноситься недбало.