Ви купили нову квартиру в новобудові, і вам так натерпиться в неї заселиться? Але поспішати не варто, тому слід пройти ряд процедур, наприклад, правильно прийняти квартиру. На що звернути увагу при прийманні нової квартири від забудовника?

Перший крок

Перше, що слід зробити – уважно ознайомитися з договором і поміряти квадратні метри. Обов’язково прочитайте умови, які повинні бути виконані забудовниками. Наприклад, прописано, що в квартирі має бути 8 розеток, а за фактом всього 3. В такому разі, слід вимагати виконання обумовленої роботи. В іншому випадку, після підписання акта приймання-передачі, доведеться все робити за власні гроші.

Також в договорі повинна бути прописана точна площа квартири. Якщо вона перевищена, тоді покупець буде зобов’язаний доплатити певну суму забудовнику. Якщо вона менша, то слід вимагати перерахунок суми. Маніпуляції проводяться при коливанні на 0,5 квадратних метра.

Якісно виконана робота

Перед підписанням договору купівлі-продажу, слід перевірити на якість виконані роботи. Наприклад, подивитися, як встановлені вікна, чи немає протягів або пошкоджень. В квартирі повинна бути встановлена проводка, перевірте розетки на справність, підключіть будь-який електричний прилад. Подивіться, всі комунікації підведені, немає іржі на трубах, не протікають вони. У санвузлі повинна бути влаштована гідроізоляції. Не залишайте без уваги опалення. Все повинно бути справним. Система вентиляції повинна працювати добре. Зовнішній вигляд квартири також повинен бути належним, якщо є які-небудь недоліки, забудовник обов’язково зобов’язаний їх усунути.

Також слід звернути увагу на рівність стін, на шви між плитками. Зазори між плитками можуть призвести до появи плісняви та грибка – це дуже важливий момент, оскільки можуть з’явитися проблеми зі здоров’ям.

Якщо в квартирі встановлено підлогу з підігрівом, його працездатність також слід перевірити.

Обов’язково потрібно звернути увагу на суму до оплати, тим більше, якщо доведеться доплачувати за квадратуру. Покупець може порахувати доплату за тією ж ставкою, що і вся квартира. Забудовник може вимагати доплати, так як перерахунок було здійснено за новими цінами.