Немає щасливішої дівчата, ніж та, що на питання «чи Готові ви взяти його в чоловіки?», з трепетом і ніжністю в голосі відповідає «Так!».
— Ми просимо молодих обмінятися кільцями – символами любові і подружньої вірності!

Дівчина простягає праву руку і на її безіменному пальці з’являється прекрасне обручку.

Вона не один раз перед весіллям приміряла його і задавалася питанням, на якому пальці і якою руки, потрібно носити цей прекрасний символ любові й вірності?

Сьогодні, принаймні, в Росії більшість людей зі стовідсотковою впевненістю відповідають: що за питання, звичайно на безіменному і природно на правій! Але чому? Звідки взялася така впевненість і так непохитна ця істина? Давайте звернемося до історії.

Вглиб століть

Спробуємо за відповіддю на запитання, на якій руці носять обручку, звернутися до істориків. Вони стверджують, що традиція носити це прикраса на безіменному пальці правда невідомо правої або лівої руки, з’явилася ще в стародавньому Єгипті близько шести тисяч років тому. Саме тоді стародавні єгиптяни почали дарувати кільця своїм другим половинкам. Спочатку носіння кілець мало місце лише серед багатих і знатних, але пізніше традиція носити обручку на безіменному пальці охопила всі верстви населення.

У стародавній Русі існувало свого роду подобу заручин, коли чоловіки дарували своїй дівчині каблучку з пеньки. Після цього, молодий чоловік приходив просити руки своєї милої у її батьків і одягав на її палець каблучку з металу. Причому неважливо з якого, тоді будь-який метал, був в ціні.

Права чи ліва?

Насправді більшість людей помиляються, вважаючи, що обручка законно повинно знаходитися на правій руці. Подібна традиція в Росії має під собою глибокі православні корені. Так вже вийшло, що і ми хрестимося справа наліво і все праве означає у нас: чесність, правильність, щирість. В той час як ліва сторона завжди символізувала неправду й оману. Але це тільки наше тлумачення. Католики, які носять свою обручку на лівій руці, теж мають своє, цілком логічне пояснення. Вони кажуть, що ліва рука знаходиться біля серця і носіння кільця на цій руці зможе зробити шлюб щасливим.

Але не завжди релігія має прямий вплив на дану традицію. Існують приклади винятків. Вірменія, православна країна, але її населення не приймає носіння даного символу любові і вірності саме на правій руці.

На правій руці носять свої обручки католики з Польщі та Німеччини.

Більшість народів єдині в тому, що кільце після кончини чоловіка переміщається на протилежну руку.

Деякі люди можуть одягнути своє кільце на іншу руку після розлучення. Складно сказати, чому вони так роблять. Хоча в нашій країні навряд чи можна знайти багато людей, які продовжують ходити з обручкою після розлучення.

Для довідки, просто тому, що це питання часто викликає багато суперечок. Конкретно в нашій країні у православних, розведеним подружжям заборонено носити символ любові і вірності після розлучення. Це право має тільки вдова покійного після його смерті.

Безіменний

Дійсно, а чому, питаючи, на якому пальці носять обручку, у дев’яноста дев’яти випадках зі ста ми отримаємо відповідь — звісно безіменний. Чому не мізинець або вказівний, наприклад. Сама «суха» версія говорить про те, що це дуже зручне місце на руці, на якому кільце не буде заважати повсякденній діяльності і можна не боятися пошкодити його, так як сусідні пальці його прикривати.

Існує повір’я, що через цей палець йде артерія, що веде до серця. Китайські мудреці запевняють, що безіменний палець символізує чоловіка, в той час як інші пальці позначають інших членів сім’ї.

Але не всі народи єдині у виборі пальця для носіння обручки. На заході багато носять перстень на середньому пальці, євреї надягають на вказівний, а цигани після весілля і зовсім вішають на шию.

Кільце для заручин

У радянському і пострадянському просторі не було прийнято дарувати кільця під час заручин. Та й самій заручин як такої не існувало. Але останнім часом ця традиція все більше завойовує серця молодих людей. А разом з нею постає питання, який палець можна прикрасити цим модним нововведенням? У древній Русі це питання вирішувалося просто. Під час заручин кільце одягалось на безіменний палець на праву руку, а в день весілля воно замінялося обручки.

Сьогодні молодь надходить в основному також, але іноді, чи то з незнання традицій, чи то бажаючи зруйнувати їх, надягають свої кільця замість правої на ліву руку, незважаючи на всі негативні прикмети, пов’язані з цим.

Особливі кільця

Сьогодні в ювелірних магазинах ми можемо спостерігати різні види обручок. Особливим попитом користується в наш час гравірування. Різні написи типу: любов і вірність, разом навіки, тільки допоможуть зробити міцніше цей союз. Можна придбати дизайнерські обручки.

Гравірування на такому оздобленні буде унікальною і неповторною.

Нижче наведені приклади надписів на кільцях:

 • Разом назавжди
 • Сьогодні і навіки
 • Ти в моєму серці
 • Ти сенс мого життя
 • Твій навіки
 • Ще одна чудова гравіювання, що нагадує нам про біблійної мудрості. Amor omnia vincit, що означає любов переможе все! Може, коли настануть важкі часи, чоловіки подивляться на цей напис і вона допоможе їм уникнути сварки і розлучення.

  Попитом користуються колечка – половинки, які виглядають як єдине ціле, але їх можна розділити і носити як два окремих кільця. Вважається, що таке колечко зробить молодих єдиним цілим і допоможе уникнути розлучення.

  Чоловік і жінка

  На якій руці носять обручку наприклад, жінки і чоловіки? Чи є різниця? Як правило, в нашій країні стать не має значення в плані того, як носити кільце. Інша справа самі кільця. Чоловічі обручки відрізняються від жіночих. Жіночі каблучки більш витончені, тонкі, красиві. На них більше різних прикрас, буде доречною, яка ні будь звивиста гравірування. Така прикраса покликане підкреслювати красу і ніжність своєї власниці. Чоловічі обручки, зазвичай не можуть похвалитися подібним витонченістю. В основному вони ширше і товщі жіночих, підкреслюючи, таким чином, силу і мужність глави сім’ї.

  Часто єдиною прикрасою чоловічого кільця є гравірування у вигляді напису.

  Головне — це любов

  Після всього вище сказаного хочеться додати, що які б оригінальні обручки ви купили і де б ви їх не носили після весілля, хочеться вірити, що головним приводом, чому ця річ одягається на ваш палець, є любов до вашій другій половинці. Тому що без любові будь-які колечка це лише гарні прикраси і будь-яка гравірування з мудрою думкою всього лише фарс. Як сказав один мудрий чоловік – весілля без любові це лише початок розлучення, скільки б до самого розлучення не залишалося днів, місяців або років.

  Ми бажаємо вам щастя!

  І нехай колечко на вашому пальці символізує тільки те, що воно означає – символ любові та вірності!