Наповнення шаф в спальні необхідно планувати обдумано. Оскільки в ньому, крім повсякденного одягу, можуть розміщуватися різні засоби, які використовуються постійно, постільні комплекти білизна, взуття, святкові речі і різні дрібні аксесуари, такі як краватки, ремені. Загалом, є над чим подумати.

Варіанти наповнення шаф-купе в спальні

Зміст статті

 • Варіанти наповнення шаф-купе в спальні
  • Наповнення кутового шафи
  • Наповнення вбудованого шафи
  • Наповнення шафи радіусного
 • Які елементи обов’язкові для наповнення
 • Правила зонування шафи

Шафа-купе у спальню, внутрішнє наповнення і фото якого буде представлено далі, має продуману до дрібниць фурнітуру. Це забезпечує його функціональність, зручність, економію простору, комфорт для мешканців. Загальноприйнятих рішень наповнення немає, однак, є ряд рекомендацій щодо раціональної організації простору, до яких господарям варто прислухатися:

 • Вирішити, що конкретно вони хочуть зберігати в спальні. Це будуть постільні комплекти, рушники і ходова одяг або там же будуть зберігатися дитячий одяг та речі і невикористовувані щодня елементи гардеробу і взуття і т. д.
 • Продумати, як вони збираються зберігати ці речі: складені на полицях або розвішані на вішалках, навісних ящиках, або при використанні спеціальних конструкцій.
 • Розуміти, чи вони хочуть виділити зони, наприклад, окремо для чоловіка та жінки або це не принципово.
 • Варіантів існує безліч, але для спальні точно підходять вбудований шафа, кутовий або радіусний. Далі розглянемо варіанти їх комплектації.

  Наповнення кутового шафи

  Кутовий шафа підійде для спальні, якщо в нього планується помістити багато різноманітного одягу, речей, предмети побуту. Особливістю цієї конструкції є кут, який часто називають «мертвою зоною». Місце в кутку буде максимально використаний, якщо там розмістити речі, які необхідно діставати нечасто. Також оптимізувати цю зону можна за рахунок вбудованих обертових стійок.

  Наповнення вбудованого шафи

  Конструкція вбудованого шафи-купе монтується в ніші кімнати або вздовж однієї з стін. Такий варіант цікавий тим, що бічними і задніми панелями служать стіни кімнати. Встановлюють тільки фасад з дверима. Дверей буває від 2 до 4 і навіть більше. Наповнити вбудований шафа можна, різними елементами і комплектуючими.

  Наповнення шафи радіусного

  Кутовий шафа-купе у спальню, внутрішнє наповнення якого може бути різним, може мати цікавий дизайн. Форма дверей у меблів радіусного виконання криволінійна, відповідно внутрішнє пристрій незвичайне. В кутку можуть перебувати вертикальні стійки, або конструкції з обертовим механізмом. Для максимального задіяння всього простору добре підійдуть пантографи, різних видів.

  Які елементи обов’язкові для наповнення

  Оскільки в спальній передбачається необхідність складування постільних наборів і одягу, то більшу частину шафи займають місткі полиці.

  Полиці бувають різних параметрів, але рекомендована висота їх становить тридцять сантиметрів. Там помістяться стопки з декількох речей. Ширина полиць визначається шириною дверей для максимальної доступності до речей.

  Шафа в спальні важко уявити без висувних ящиків. Вони використовуються для комплектів білизни, шкарпеток та інших дрібних елементів гардеробу. Важливо тільки при їх плануванні вибрати якісні направляючі механізми. Вони повинні спокійно висуватися і засуватися назад. Добре себе зарекомендували механізми доводів, які забезпечують самостійне м’яке закриття. Якщо в сім’ї є малолітні діти, не завадять і пристрої блокування ящиків.

  Також важливий дизайн ручок. Фахівцями рекомендується використовувати моделі «прихованих» ручок, вони практичні і не блокують рух дверей по напрямних.

  Вішалки це теж поширений елемент будь-якої шафи. Штанги встановлюються мінімум дві на різній висоті. Одна відповідає довжині пальто, суконь, а інша використовується для сорочок і блуз.

  Наповнення кутового шафи-купе в спальню штангами паралельного розміщення відносно дверей має багато плюсів. Ними є хороша оглядовість, однак, такий варіант підходить, для конструкцій, що мають глибину від 60 сантиметрів. Якщо ж шафа неглибокий, то ідеальним рішенням стає штанга з перпендикулярним висувним кріпленням.

  Вище перераховані елементи відносяться до стандартного наповнення шафи-купе. Але він може мати різну спеціальну фурнітуру, як бюджетну, так і преміум-класу.

  Шафа-купе у спальню, внутрішнє наповнення якого може бути різним, часто оснащується пантографами. Завдяки їм діставати речі стає набагато зручніше. Пантограф являє собою П-образну конструкцію, зроблену з міцного металу. Він розміщується на самому верху і легко опускається шляхом руху спеціальної ручки. Пантографи виготовляються різних розмірів, але підбираються у відповідності з шириною відсіків шафи.

  Ще одним цікавим рішенням є вигнута вішалка з гачками для одягу, розміщеними на певній відстані і під різними кутами.

  До практичним елементів відносяться спеціальні пристрої для штанів, спідниць, ременів і краваток, оригінальні полки під взуття. Вони забезпечують компактне і акуратне розміщення конкретних речей.

  Найбільш поширений вид «обувниці» — полиці з металевої сітки, закріплені під кутом за допомогою кронштейнів. Тримачі для обувниці кріпляться до внутрішньої проміжної стінки шафи.

  Внутрішнє наповнення шафи-купе в спальню може мати вішалки. Вішалка для штанів або так звана «брючниця» ідеально підходить для шафи-купе, легко висувається, займає мінімум місця. Вона являє собою висувну штангу на кулькових направляючих. Дозволяє компактно зберігати багато пар штанів, дуже зручна для частого використання.

  Пристрої для краваток також можуть мати вигляд штанги з гачками або петлями. Відрізняються вони кількістю гачків. Розміщують їх на бічних панелях і займають мінімум місця. Крім того, під краватки можна визначити висувний ящик, всередині можна сконструювати перегородками невеликі квадратні відділи.

  Вбудований шафа-купе у спальню, варіанти наповнення якого може бути різним, може мати досить нестандартну конструкцію. Наприклад, всередині можна розмістити: телевізор, маленький столик з комп’ютером, дамський туалетний столик, висувну прасувальну дошку. Зокрема, для телевізора є навіть кілька можливих варіантів: його можна повісити на одну з дверей або на задній стінці за розсувними дверима або залишити один з відсіків без дверей. Зрозуміло, що така модель обійдеться дорожче звичайної.

  Правила зонування шафи

  Хорошим рішенням при виготовленні шафи буде використання прийому зонування. Цей прийом передбачає поділ простору на три зони:

  • Верхній рівень – це можуть бути просторі полиці або антресолі, де будуть розміщені великі речі, якими користуються рідше. Наприклад, теплі ковдри або ковдри для гостей, головні убори. Ще там зручно зберігати валізи і похідні рюкзаки;
  • Середній рівень – це зона для повсякденного одягу, відповідно передбачає наявність полиць і штанг різної висоти для сорочок, суконь, брюк і т. д. Цю зону необхідно добре продумати: висота розміщення штанг повинна відповідати зростанню мешканців, щоб не доводилося надмірно тягнутися або нагинатися. Одяг не повинна м’ятися, а також заважати або чіпляти інший одяг при знятті і зберіганні. Тут також обов’язково повинні бути розміщені скриньки для нижньої білизни;
  • Нижній рівень – відводиться під коробки з взуттям або «обувниці», а також ящики з дрібними речами.

  При дотриманні правил зонування вийде місткий і зручний для експлуатації шафа купе.

  Спальня – місце, призначене для сну і відпочинку, ніщо не повинно заважати і дратувати господарів. Для створення затишку перевага віддається мінімалізму: тільки необхідні меблі і ніякої зайвої одягу і речей на спинці ліжка, тумбочках або комоді.