«У травні женитися – все життя маятися» — цією прикметою і ще купою інших славиться такий світлий і щасливий день як весілля. На жаль, але жодне весілля не проходить без різних забобонів і забобонів. Чому на жаль? Так тому що не день весілля може стати по-справжньому щасливим, якщо молоді стануть істинно вірити у всякі забобони. Найчастіше впливу з боку піддається дівчина. Тому наречена і забобони, що мають відношення до весілля нерозривно пов’язані один з одним. Поговоримо про деяких весільних забобони.

Забобони про наречену

Здавна весілля вважалася священним обрядом, і щоб захистити молодих від можливих негараздів і нечистої сили, були вигадані різні забобони та весільні прикмети. Деякі забобони були придумали з практичною метою, наприклад, не можна було одружуватися в травні, не тому що в майбутньому ви намаетесь у шлюбі, а тому, що травень – найбідніший сільськогосподарський сезон. В ті часи, навіть багата наречена, не могла вийти заміж у травні, тільки тому, що так свідчила весільна прикмета.

Виникали забобони з різних причин, приводом для вигадок могла служити вагітна наречена, маленька наречена або занадто багата наречена. Але до сьогоднішнього дня дожили тільки мала частина забобонів. Цікаво, щоб було якби низька і маленька наречена приносила нещасний шлюб, або навпаки. А вагітна наречена сьогодні не є чимось незвичайним, навіть можна купити плаття нареченої, яка знаходиться в положенні.

Існують цікаві прикмети, пов’язані з сукнею, яка повинна надіти наречена і забобони, що мають відношення до кольору вбрання.

Біла наречена – завжди була символом Божої благодаті, чистоти і непорочності.

За повір’ям біле плаття обіцяє довге і щасливе сімейне життя. Дівчата завжди вибирали сукня білосніжного кольору, сьогодні біле плаття стали замінювати на більш яскравий і неординарний наряд, який можуть доповнити яскраві аксесуари для нареченої. Що стосується інших кольорів, то тут не можна сказати нічого однозначного, наприклад, рожеве плаття також добре для весілля, як і біле, воно теж обіцяє щасливий шлюб. Сіре та коричневе плаття призведе до розлучення, а чорне – до вдівство. Вірити в ці забобони чи ні – справа ваша!

Прикмети про нареченого

Чоловіки, як і жінки від частини забобонні, а саме на весіллях проявляється це якість. Тому і забобонів для нареченого існує чимало, ось основні з них:

 • Майбутній чоловік не повинен бачити до весілля свою дівчину у вінчальній сукні.
 • Останню ніч до весілля наречений повинен провести окремо від своєї майбутньої дружини.
 • Щоб жити в достатку чоловік повинен перед виходом з дому в день весілля покласти під п’ятку в черевик монету.
 • Протягом усього дня весілля наречений повинен тримати улюблену за руку, це обіцяє міцний шлюб.
 • Коли чоловік забирає дівчину з дому батьків, він повинен винести її на руках.
 • Якщо молоді купують обручки разом, то всі сімейні питання вони будуть вирішувати спільно.
 • Якщо майбутній чоловік спіткнувся біля Рагсу, значить він не впевнений у своєму виборі.
 • Обряд викрадення

  Викрадення нареченої – це ще один обряд, який присутній на кожному весіллі, адже на Русі такого обряду ніколи не було. Звідки він з’явився? Викрадення нареченої прийшло до нас з Південних країн, коли молоді хлопці бажаючи дістати в дружини дівчину, не маючи коштів для виплати калиму, просто її крали з сім’ї. Сьогодні викрадення нареченої на весіллі є не що інше як просто розвага, і назвати цей обряд забобоном або забобонами ніяк не можна.

  Якщо хочете розважитися, то вас ніхто не засудити, і на своєму весіллі можете організувати викрадення нареченої і подальший її викуп. Для того щоб організувати цей обряд ви можете скористатися звичайним сценарієм, де викрадення нареченої влаштовують друзі молодих, а наречений зі свідком її скрізь шукають. Поки наречена захована, а наречений в пошуку, на їх місце сідають виряджені молоді. Викрадення нареченої також можна влаштувати в будь-якому стилі або за оригінальним сценарієм, головне, щоб всім було дуже весело.

  Інші весільні забобони

  Крім перерахованих вище забобонів існує і багато інших, наприклад, є забобони, пов’язані з датою і роком весілля, 13 число вважається невдалою датою для весілля, також не можна одружуватися у високосний рік. Є повір’я, що якщо процес одруження призначений на послеполуденное час, то шлюб буде довгим і вдалим. Ще не можна вінчатися в день свого ангела. День тижня за повір’ями теж відіграє певну роль, наприклад, одружитися в понеділок і четвер можна, життя буде нещасливою, п’ятниця також не підходить для весілля. А ось вівторок і середа – відмінні дні для проведення одруження.

  Багато хто напевно знають, що якщо молоді під час обміну кілець, впустять їх на підлогу – то це дуже погана ознака, що веде до розпаду сім’ї. Та й приміряти обручки категорично не можна нікому давати, інакше, таким чином ти віддаєш свою долю.

  Весільні прикмети — були, є і завжди будуть! Якщо не старі, то будуть придумані нові, головне, ви повинні добре розуміти, якщо ви хочете, щоб ваше весілля пройшло ідеально, необов’язково чітко слідувати всім марновірств та забобонів. Насамперед ваша весілля повинна подобатися вам і вашому партнерові, а не тим бабусям і тетушкам, які всіляко намагаються нав’язати різні поради нареченій з приводу весільних забобонів.