Народження дитини: що потрібно встигнути зробити до народження малюка

Поява малюка – це важлива рубіжне подія. З ним життя докорінно змінюється, і, сказати по честі, ускладнюється. Дитина потребує багато уваги, духовних і фізичних сил, фінансових вкладень. Батькам доводиться вчитися терпінню, відповідальності і зречення від деяких своїх бажань, залишаючи в минулому звичний уклад колишньої вільної життя.

Якою б сильною не була любов, заводити дитину відразу – необачне рішення. Треба краще пізнати один одного, пройти через випробування і отримати задоволення від свободи, яка з народженням дитини стане вам недоступна. Тому багато пар завбачливо вибирають «пожити для себе», а тільки потім заводити малюка.

Що ж варто встигнути, перш ніж ви вирішите обзавестися маленьким

Розгляне детальніше весь список.

Насолодитися один одним і свободою

Народження дитини: що потрібно встигнути зробити до народження малюка

Молоді пари відмінно це вміють! Відвідуйте концерти, клуби, вечірки та інші тусовки, де шумно, суєтно і весело. З дитиною туди не підеш, та вам, швидше за все, потім і не захочеться.

Коли в родині з’являється дитина, якій потрібна турбота, обидва батьки відчувають більше занепокоєння за своє життя, бояться залишити дитину сиротою, а дружина самотнім. Тому якщо ви любитель екстремального спорту, вам краще б насититися адреналіном зараз. Пізніше ви можете вже не побажати стрибати у воду зі скелі або в повітря з борту літака.

Постарайтеся відчути романтики з запасом! Пікніки з пледами, зоряне небо на пляжі, кінні прогулянки в лісі, глінтвейн в засніженому будиночку – і все для вас двох…

Несподівані подарунки без приводу, нічні прогулянки по літньому місту, ніжні обійми на лавочках… Звичайно, стосунки не обов’язково стануть потім сухими і нудними, ні! Але для цієї легкості, властивою молодим закоханим, потрібна свобода та можливість в будь-який момент зірватися з місця і втекти удвох.

Не відмовляти собі в товаристві друзів

Народження дитини: що потрібно встигнути зробити до народження малюка

Поки у вас є ще загальні теми, крім дітей, спільні інтереси і заняття, не упускайте можливості бути з друзями. Чим старшою стає людина, чим більше часу приділяє своїй сім’ї, тим менше колишніх зв’язків йому вдається підтримувати. Найчастіше про це доводиться шкодувати.

Подорожувати!

Перельоти, далекі поїздки, огляд визначних пам’яток з дитиною – це доля відчайдушних і безстрашних. Якщо ви раніше не помічали готовності плювати на будь-які складнощі, то краще встигнути об’їздити світ до появи дитини. Особливо це стосується країн зі складною інфекційної ситуацією, поїздки в які не безпечні і для відвідин яких потрібні щеплення.

Переїхати

Якщо у вас були плани поїхати в іншу країну на ПМП, краще, звичайно, зробити це до того, як ви вирішите завести дитину – менше мороки у всіх відносинах. Дитина дуже прив’язує до місця, і ви можете вже ніколи не вирішиться.

Встати на ноги

Народження дитини: що потрібно встигнути зробити до народження малюка

Так і говорять багато молоді пари своїм батькам, які вимагають онуків: спочатку потрібно встати на ноги. Це дуже відповідальний підхід. Кожен по-своєму розуміє цю заяву, але загальні місця можна виділити. Звичайно, в першу чергу це пов’язано з поліпшенням добробуту сім’ї. Насмілимося дати кілька порад.

  • Чоловікові варто знайти постійну роботу зі стабільною зарплатою, в якій він впевнений. Бажано, щоб це було офіційне працевлаштування, тому що звільнити співробітника з штату не так-то просто. Тим більше співробітника, який читав Трудовий Кодекс і знає свої права.
  • Жінці також варто як мінімум два роки попрацювати в надійного роботодавця, який зможе виплачувати їй гідні допомоги з нагоди появи дитини.
  • Майбутній мамі не перешкодить освоїти якийсь навик, який зможе приносити їй дохід у декретній відпустці. Можна запрошувати клієнтів на манікюр, підстригання та масаж. Можна навчитися робити щось своїми руками, щоб продавати свої авторські роботи.
  • Абсолютно необхідно створити «подушку безпеки», тобто банківський рахунок, де буде збільшуватись сума на випадок кризових ситуацій.
  • Вирішити житлове питання. Краще всього заздалегідь з’їхати від батьків. Це позбавить вас від маси проблем, конфліктів та непорозуміння. До того ж ви навчитеся ділити домашні обов’язки на двох і зможете точно зрозуміти, хто і за що відповідає.
  • Розплатитися з боргами. Ростити дитину і віддавати гроші на кредити дуже важко і психологічно некомфортно.

Зайнятися здоров’ям

Особливо це стосується жінок, яким взагалі-то з юності варто піклуватися про своєму організмі. Під час вагітності всі ваші самі дрібні і незначні болячки можуть раптом нагадати про себе, причому досить безжально. Так що готуватися до материнства потрібно заздалегідь. Найкраще зайнятися спортом і пройти повне обстеження, щоб ні шлунок, ні зуби, ні суглоби, ні зір не затьмарювали радість виношування дитини. Обом подружжю варто відмовитися від шкідливих звичок, і чим ближче ваші плани на дитину, тим більше зусиль ви повинні докласти.

Висипатися

Народження дитини: що потрібно встигнути зробити до народження малюка

На жаль, нічого не виспишся, а ось недосип накопичується. Новий член родини з легкістю влаштує вам безсонні ночі і подарує червоні очі і мертвенную блідість, з якими ви зможете не витрачатися на грим перед Хеллоуїном. Так що спіть як можна більше.

Дізнатися один одного

Ви закохані, мрієте про сім’ю, і вам, звичайно, здається, що ви добре знаєте свою половинку. Але сім’я, тим більше з дитиною – це велике випробування, і потрібно бути впевненими, що ви зможете пройти його рука об руку. Пам’ятаєте фільм «Любов живе три роки»? Звучить обурливо, але це не така вже груба брехня. Три роки – це один з очікуваних системних криз в сім’ї. Майже всі проходять через нього, і багато сімей розпадаються саме через три роки, вважаючи, що любов пройшла. Якщо ви зможете разом перетнути цей кордон і зберегти добрі стосунки, то будьте певні: з вами надійна людина, і народження дитини вас тільки згуртує.

Ви можете спробувати завести вихованця, який вимагає догляду, щоб побачити, як ваша половинка ставиться до відповідальності, і чи зможете ви її поділити порівну.

І, звичайно, як можна більше і частіше обговорюйте майбутнє. Дитина – серйозний крок для обох, і вирішуватися на нього варто тільки тоді, коли ви обидва твердо впевнені, що хочете цього.