Робота охоронця — охороняти тіло. В основні обов’язки людини входить забезпечення недоторканності клієнта. Від того, як працює особиста охорона залежить життя охороняється.

Головною метою особистої охорони є забезпечення клієнтові безпеки, тобто захист клієнта від фізичного насильства, а якщо і трапляється спроба такого впливу, то метою стає вихід із ситуації з мінімальними втратами.
Особиста охорона, можна сказати, грає з найманим вбивцею в гру, хто спритніші. І гра йде на життя — живим залишиться одна людина. І в інтересах охорони повинен бути його клієнт. Простіше виграти вбивці, так як він робить свою справу раптово і підготовлено, без будь-якого попередження. Робота охоронця — передчувати майбутнє напад на охоронюваного, тренувати свої рефлекси.

Особиста охорона — це зазвичай команда, а не один чоловік. Це ще більше ускладнює роботу, так як потрібно вміти спілкуватися і реагувати на своїх колег правильно.
За законом про приватної охорони у охоронця прав не більше, ніж у звичайного охоронця, що знову ж таки ускладнює завдання. Особиста охорона має право на активні дії тільки якщо клієнтові щось безпосередньо загрожує.

Навіщо потрібна особиста охорона?

ЗМІ занадто часто розповідають про замовних вбивствах і ми до цього звикли. Це нормальний спосіб вирішення проблем у нашій країні. Причиною є наші недосконалі закони, неефективна робота правоохоронних органів, дешеві послуги кілерів.

Таких злочинів розкривається трохи більше ніж півтора відсотка. 60 відсотків вбивств це вогнестріл, 30 — вибухівка і 10 — інші способи вбивств. Наявність охорони не впливає на статистику вбивств, незважаючи на те, що здається, що охоронець повинен вберегти тіло свого клієнта.

Причинами таких збігів обставин зазвичай буває не професіоналізм охоронної служби. Особиста охорона не повинна бути представлена однією особою — це навряд чи вбереже клієнта.

Друга причина — поведінка клієнта. Не можна вважати, що охорона життя — турбота тільки його охорони. Не можна робити охорону «хлопчиками на побігеньках», потрібно взаємодіяти з ними. У охоронця дуже мало часу на реакцію, і якщо в цей час він зайнятий іншими дорученнями, то пиши-пропало.

Перед тим як наймати охорону потрібно відповісти на питання для чого вам це потрібно. Для створення іміджу підійде великих розмірів і добре одягнений чоловік. Якщо ж ви турбуєтеся про своє життя, необхідно підібрати добре підготовлених людей, які не будуть відволікатися від свого безпосереднього заняття на інші доручення.