Сучасні електричні чайники міцно увійшли в наш побут, а старі зі свистком пішли в минулі часи. Щоранку людина починає з приготування чаю або кави. Така традиція, увійшла в наше життя як невід’ємна частина. Прийшовши на роботу в зимовий час, кожен може зігріти себе теплим чаєм. Навіть посидіти і поговорити з друзями за чашкою гарячого напою набагато приємніше і комфортабельніше для будь-якої людини.

Яке ж розчарування настає у людини, коли, включивши свій улюблений чайник рано вранці і як завжди йдеш у ванну кімнату, а повернувшись застаєш жахливу картину. Вся кухня в білому тумані з повітрям парної, а винуватець цієї події улюблений чайник, який ніколи не підводив. Відразу задаєш собі запитання, чому не відключився, що з ним сталося.

Чому при закипанні чайник не відключився: основні причини

Зміст статті

 • Чому при закипанні чайник не відключився: основні причини
 • Як здійснити ремонт чайника самостійно
 • Коли необхідно звертатися до фахівців
 • Небезпека чайника, у якого не спрацьовує автоматичне відключення

Кожен власник такої побутової техніки, хоче сам зрозуміти і розібратися, чому не відключається електрочайник. Не хочеться відразу тягнути в ремонт, часто буває, що і ремонтувати по суті там нічого.

 • Найсмішніше, що несправність може бути в неуважність людини, це погане закриття кришки. Накопичений пар, так чи інакше буде виходити назовні. Такий ефект приводить до банального несрабатыванию системи відключення.
 • Виходить пар і при поганій установці фільтру, це нерівне розташування або повна відсутність. При нерівності кришка щільно не закриється, уникнути виходу пари неможливо, механізм відключення не спрацьовує.
 • Одна з причин, які призводять до несрабатыванию системи відключення, це забруднення приладу. Догляд за побутовими пристроями необхідна умова, для безвідмовної роботи. Тому потрібно час від часу очищати утворилися накипание на стінках.
 • У кого залишилися старі моделі, причиною може стати, забивання каналу для виходу пари. Нові марки, більш вдосконалені для використання. Розробники врахували проблему і зробили деякі зміни в конструкції пристрою.
 • Якщо сталася несправність вимикача, тут без заміни не обійтися.
 • Причиною може стати і поломка спеціальної пластини, яка призначена для перекриття електрики при нагріванні води. Вимкнути чайник можна і самому, але для безпеки краще виправити.
 • Окислення контактів, для цього багато розуму не треба, користуючись наждачним папером, проблема вирішується швидко.

Важливо! Не виключення побутової техніки, багато в чому залежить від правильного використання та догляду. Поломку, можна також виправити своїми руками, тільки при деяких знаннях конструктивного вирішення пристрою.

Як здійснити ремонт чайника самостійно

Перше що потрібно зробити, це оглянути немає яких-небудь тріщин або інших пошкоджень. Якщо зверху техніка у хорошому стані, причину шукайте всередині, можливо неправильна установка фільтра і це одна з головних поломок. Оглянути наявність накипу, якщо вона є, треба наліт змити. У старих конструкціях, перевірити канал для виходу пари. Після візуального огляду і не знайшовши видимих несправностей, треба приступити до розбирання побутової техніки.

 • Поломка вимикача, це обов’язкова його заміна на новий, відремонтувати його неможливо.
 • Проблема з контактами, вирішується досить легко, їх потрібно добре протерти наждачним папером і все.

Зробивши такі ремонтні роботи, зберіть чайник послідовно, як і розбирали. Перевірити його на правильність складання, можна за допомогою води. Наливаємо рідина в пристрій і залишаємо на будь-якої тканини на хвилин двадцять, якщо не буде слідів мокротиння, значить збирання агрегату пройшло успішно. Тільки тоді, підключайте чайник до енергомережі.

Коли необхідно звертатися до фахівців

Існують несправності, які полагодити в домашніх умовах неможливо і звернення до фахівця неминуче. При несправності мікросхеми, вмикача, пластини, вказує на неправильне використання.

Проконсультувавшись з майстром, потрібно визначити, чи варто ремонтувати пристрій або вигідніше купити новий електричний чайник. Прикинути вартість ремонту і ціну нового апарату не складе праці. Звичайно, якщо відремонтувати вигідніше, то краще не кидати свого старого друга.

Вирішивши придбати нову техніку, зробіть покупку як можна вигідніше, якісна брендова техніка з гарантією може служити довго і без поломок. Але, не треба забувати, що будь-яка побутова техніка вимагає правильного про носіння на собі.

Небезпека чайника, у якого не спрацьовує автоматичне відключення

Сучасна побутова техніка розроблена кваліфікованими фахівцями з урахуванням заходів безпеки. Будь-яка побутова техніка, продається з докладною інструкцією правильного використання, нехтувати нею не можна. Від цього залежить безпека людини.

При поломці автоматичного відключення, з’являється ризики виникнення пожежі, що несе в собі дуже негативні наслідки. Багато користувачів, які звикли до автоматики і включаючи прилад можуть робити свої справи в інших кімнатах, але все ж це небезпечно.

Несправна ємність, при закипанні води без нагляду, це бомба уповільненої дії. Поступово вода википить до нульової точки, якщо відбудеться зупинка роботи, це буде щастям для людини. Якщо робота буде продовжуватися, виникнення пожежі забезпечено. Тому користуючись приладом, зверніть увагу на повну його справність.