Поломка водонагрівача може викликати головний біль у його господарів, якщо прилад встановлений на дачі, і виклик майстра скрутний або дуже доріг. Демонтаж і транспортування пристрою, особливо якщо це накопичувач великого обсягу, також видається непростим заняттям. До того ж причина того, що не включається водонагрівач, може критися в зовнішніх факторах, які не мають до нього відношення.

Чому не включається водонагрівач

Зміст статті

 • Чому не включається водонагрівач
  • Діагностика електромережі
  • Проблеми з термозахистом
  • Не працює ТЕН
  • Зламався датчик тиску

При невдалій спробі включення доцільно провести самостійну діагностику нагрівача і спробувати усунути несправність своїми силами. Всього у цій побутової техніки існує 4 основних види поломок, пов’язаних з несправностями:

 • Електромережі;
 • Термозахисту (характерно для бойлерів);
 • Тена;
 • Датчика тиску (властиво проточним приладів).

Діагностика електромережі

Для початку необхідно переконатися в справності електричної мережі. Можливо, напруга відсутня в усьому будинку. Якщо проблема не в цьому, потрібно продіагностувати розетку, до якої підключений прилад.

Індикаторна викрутка повинна показати наявність напруги на одному з контактів. Другий варіант перевірити працездатність – включити в цю розетку завідомо робочий прилад. Якщо він не запрацює, можливо, спрацював автомат захисту в розподільчому щитку. При його включенні, можливо, нагрівач також запрацює.

Наступний крок – перевірка роботи ПЗВ, яке у багатьох моделях накопичувачів розміщене безпосередньо на електричному дроті для включення пристрою. Необхідно переконатися в його працездатності, натиснувши кнопку «тест» і повернувши в початковий стан.

Увага! Перед розбиранням нагрівача потрібно відключити його від струму, перекрити і злити воду з бака.

Наступним етапом проводиться діагностика внутрішніх з’єднань приладу, для чого знадобиться зняти кришку корпусу. Візуальний огляд проводів і контактів підкаже вам, яка деталь вийшла з ладу або який провід потрібно повернути в клему і зафіксувати гвинтом. Також визначити місце поломки допоможе характерний запах.

Слабкою ланкою електричної схеми можуть бути кнопки включення. Переконайтеся з допомогою тестера, що вимикач приладу працює. В іншому випадку необхідно замінити його на аналогічний.

Для більш глибокої діагностики потрібно вивчити електричну схему пристрою.

Проблеми з термозахистом

Ще однією частою причиною того, що не працює водонагрівач, може служити відмова термозахисту. Вона спрацьовує при нагріванні Тена понад 900 градусів. Це може бути викликано тим, що термостат з якихось причин своєчасно не відпрацював, але найчастіше це відбувається із-за того, що електронагрівач відчуває перегрів через скупчилася на ньому накипу.

В цьому випадку потрібно обережно від’єднати ТЕН, витягти його з приладу і помістити в ємність з розчином від накипу на 1-2 доби. Для цих цілей можна використовувати лимонну кислоту.

На термозащите необхідно натиснути кнопку, яка замикає електричний ланцюг. Після очищення Тена, складання, подачі води і включення прилад повинен заробити.

Не працює ТЕН

Якщо проблема не в термозащите, можливо, перегорів сам ТЕН. Для його діагностики доведеться знову скористатися тестером. Якщо при спробі продзвону тестер не видає звуковий сигнал, а в режимі вимірювання опору на індикаторі відображається розрив або нескінченність, всередині Тена розрив, його необхідно замінити. А це зробити значно простіше, ніж міняти весь прилад цілком.

Зламався датчик тиску

Для моделей проточних водонагрівачів існує ще одна часто зустрічається несправність – не працює датчик тиску. Принцип його дії заснований на використанні еластичної мембрани, що розтягується під дією напору води і механічно замикає контакт, подає струм на нагрівач. При зносі мембрана може порватися або розтягнутися. У цьому випадку її доцільно замінити на більш міцну, силіконову.