Останнім часом все більше людей схиляються до вживання натуральних продуктів: продуктів харчування або косметики, засобів для догляду за волоссям і багато іншого. Це цілком закономірно, так як косметика з натуральними компонентами не тільки не шкодить, але і оздоровлює. Те ж саме можна сказати і про шампунях. Шампуні без хімічних добавок акуратно доглядають за волоссям і підходять для частого використання.

Хімічні добавки

Найбільш часто зустрічаються такі добавки, як сульфати і парабени. Що ж це таке? Парабени — це консерванти, що уповільнюють окислення продуктів, що входять до складу шампуню. Вони негативно впливають на шкіру голови і стан волосся. Може з’явитися лупа і свербіж та інші неприємності. Сульфати — дуже активний хімічний продукт, одержуваний після переробки нафти. Саме сульфати, що входять до складу шампуню, дають рясну піну і швидко очищають волосся. Але вони також і стоншують і погіршують стан волосяного покриву. Плюс до всього можуть викликати алергічну непереносимість.

Вживання шампунів, не містять штучні компоненти, робить благотворний вплив на шкіру голови і на здоров’я волосся. Зникає лущення і лупа, нормалізується баланс pH, волосся стає шовковистим і легко розчісується.

Деякі відмітні особливості шампунів з органічним складом. При використанні, не утворюється велика кількість піни. З-за цього шампунь витрачається швидше. І ціна на такі шампуні набагато вище, ніж на шампуні з хімічними добавками.

Розглянемо деякі недорогі натуральні шампуні без сульфатів і парабенів

Дуже доступні, за своєю ціною шампуні серії «Рецепти бабусі Гафії». Шампуні цієї серії не містять сульфатів. В той же час вони прекрасно очищають, не пошкоджуючи волосся. Якщо підібрати шампунь з цієї серії, що підходить для типу вашого волосся, то можна, не витрачаючи багато грошей, користуватися органічним продуктом. Вони по праву займають перше місце серед недорогих засобів.

Natura Siberika – серія шампунів і косметики, не містить хімічних інгредієнтів і досить доступна в ціні. До складу цієї серії входять екстракти рослин, різні органічні компоненти. Продукти цієї серії, майже не містять хімічних добавок. Це почесне друге місце, підходять практично для всіх типів волосся.

Шампуні індійських виробників із серії Himalaya Herbals. Трохи дорожче попередніх шампунів, але також не містять штучних добавок і цілком доступні за ціною. Займають третє місце, все ж вони не настільки економічні, але якість на вищому рівні.

Всі шампуні, які не мають у своєму складі сульфатів, м’яко очищають від забруднень, підходять для щоденного застосування. Не призводять до утворення лупи і алергічної реакції.