Все офіційно працевлаштовані росіяни працюють у відповідності з затвердженим виробничим календарем. Норма робочих годин на 2018 рік визначається виробничим календарем, внаслідок чого рекомендується орієнтуватися на діючі стандарти. Кожна юридична особа орієнтується на специфіку роботи підприємства та визначає діяльність своїх співробітників, орієнтуючись на законодавчі норми щодо тижнів з різною кількістю робочих днів і переносів.

Виробничий календар на 2018 в 1С

Що являє собою виробничий календар

Підприємства враховують встановлені стандарти розробки виробничих календарів для ефективної організації робочого часу своїх співробітників в 2018 році. Надалі співробітники планують відпустки і вихідні з урахуванням обов’язкових робочих днів.

Виробничий календар поділяється на квартали та місяці, тому гарантується зручність використання документації підприємцем і бухгалтером при плануванні діяльності, розрахунку зарплати співробітникам, оформлення лікарняних листів і планування відпусток.

Законодавство захищає інтереси і права офіційно працевлаштованих росіян, тому вони можуть вибрати підходящий для себе період відпустки. При затвердженні відпускного періоду також використовується виробничий календар на 2018 рік, так як він дозволяє оптимізувати трудовий процес кожної компанії.

Виробничий календар не затверджується в якості офіційного документа. Відсутні федеральні закони, постанови уряду, з якими був би пов’язаний подібний документ. Незважаючи на це, стаття 112 Трудового кодексу Російської Федерації визначає неробочі святкові дні і на законодавчому рівні визначена специфіка перенесення вихідних днів. Обидва нормативних акта формують актуальний виробничий календар, який може коригуватися юридичними особами.

Особливості виробничого календаря в 2018 році

Підприємства розраховують норму трудових годин на 2018 рік за виробничим календарем з урахуванням наступних святкових днів:

 • 1-8 січня, які ознаменували настання Нового року і Різдва, найважливіше релігійне свято;
 • 23 лютого;
 • 8 березня;
 • 1 та 9 травня, на які багато росіяни зазвичай планують довгі травневі вихідні;
 • державні російські свята: 12 червня і 4 листопада.

Вищеперелічені святкові дні відображаються в календарі 2018 року. При цьому потрібно брати до уваги той факт, що деякі свята призводять до тривалих вихідних. Наприклад, День народної єдності в 2018 випадає на 4 листопада, неділя, тому росіяни зможуть відпочити 5-го листопада на законних підставах.

Однак існує виняток з цього правила щодо перенесення вихідних. Новорічні дні впливають на виробничий календар. Дні, які збігаються з вихідними, переносяться на інші числа в році. Зазвичай такі дні приєднуються до інших свят, тому росіяни можуть довше відпочивати в травні та інші подібні періоди.

Отже, які переноси будуть актуальними для 2018 року? Новорічні канікули тривали з 30-го грудня 2017 року по 8 січня 2018. В результаті святкові вихідні дні з 6-го і 7-го січня переносяться на 9 березня і 2 травня відповідно. Такий варіант оптимізує трудову діяльність підприємств і полегшить роботу росіян.

Відпочинок з субот 28-го квітня, 9-го червня і 29-го грудня переносять на робочі дні, які заплановані на 30 квітня, 11 червня і 31 грудня. В результаті з’являється можливість насолодитися довгими вихідними.

Особливості планування робочих тижнів

Норма годин на 2018 рік за виробничим календарем розраховується за графіком 5-денного робочого тижня. Передбачається, що вихідними є субота і неділя. Подібний порядок розрахунку також актуальне для 6-денних трудових тижнів.

Тривалість трудових тижнів в 2018 році:

 • 40-годинна (8 годин в день) – 1970;
 • 36-годинний (7,2 години в день) – 1772,4;
 • 24-годинна (4,8 годин в день) – 1179,6.

Тривалість робочої зміни скорочується перед святковими днями. У 2018 році це станеться не тільки 22 лютого, але і 7 березня, 8 травня. У ці дні росіяни на законних підставах працюють менше на годину.

В робочі суботи, за рахунок яких вдалося відпочити в понеділки, також плануються менш тривалі зміни. На годину скорочується робота 28 квітня, 9 червня і 29 грудня. Даний аспект також спрямований на захист законних прав росіян, так як у них повинно бути достатньо часу для вирішення питань і справ, запланованих на вихідні.

Встановлені норми підходять для тижнів з 5 і 6 робочими днями, незалежно від зміни співробітників. Подібний розрахунок і фіксація норм спрямовані на захист інтересів і прав співробітників російських компаній.

Важливо відзначити, що для стандартної 6-денного робочого тижня переноси стають актуальними. Це обумовлено тим, що субота є робочою, тому перенесення перестає бути актуальним.

Такі винятки обумовлені тим, що суботи завжди є робочими, тому святковий і вихідний не збігаються один з одним, внаслідок чого перенесення перестає бути актуальними. В результаті росіяни за 6-денного робочого тижня повинні працювати 9 березня, 30 квітня, 11 червня, 31 грудня. Такі норми спрямовані на захист інтересів підприємців, які зацікавлені в ефективному налагодження трудової дисципліни і збільшення власного прибутку.

На порядок визначення робочого часу для 6-денному тижні відсутність переносів вихідних не вплине. Такі відмінності не є першорядними, тому принципи формування трудових календарів залишаються колишніми.

Яким буде трудовий рік 2018 для росіян

Як росіяни будуть працювати в 2018 році?

 • Січень. Як завжди, рік почався з тривалих новорічних канікул, які тривали 10 днів і закінчилися лише 8-го січня.
 • Лютий. В лютому не тільки чоловіки, але і їх дами відпочивали з 23 по 25 лютого.
 • Березень. Дами і навіть чоловіки можуть розраховувати на чотири вихідних дня: 8-11. Це обумовлено тим, що 6-7 січня припали на вихідні, тому відпочинок був переносен на 9 березня і 2 травня.
 • Травень. Вихідний з 28-го квітня був перенесений на 30 квітня для подовження травневих свят. В результаті росіяни повинні відпрацювати в суботу для того, щоб надалі відпочивати 4 дні: 29 квітня – 2 травня. При цьому 9 травня припадає на середу і вихідним буде тільки один день.
 • Червень. Росіяни зіткнуться з робочою суботою 9-го червня, так як вихідний з цього дня перенесли на 11 червня. У результаті Росії відзначають День 10-12 червня.
 • Листопад. Росіяни відзначають 4-го листопада День народної єдності. У 2018 році вдасться відпочити 3-5 листопада.
 • Грудень. Росіяни будуть працювати 29-го грудня, в суботу. Влада перенесла на вихідний понеділок, 31 грудня. Наступний, 2019 року, також почнеться з довгих вихідних.
 • За такою схемою росіяни будуть працювати протягом 2018 року. У 2018 будуть 118 вихідних і святкових днів. Норма годин на 2018 рік за виробничим календарем оптимізує трудову діяльність співробітників російських підприємств і сприяє захисту інтересів, прав трудящого населення.

  Виробничий календар (табель-календар) на 2018 рік