Витяжка вже давно стала незамінним кухонним атрибутом в кожній квартирі. Вона відмінно справляється з проблемою очищення повітря під час приготування їжі. Але при цьому має малоприємне властивість – під час роботи пристрій найчастіше серйозно шумить. Чому так відбувається? Чи позначається це на здоров’я? Як зменшити гучність роботи?

Який повинен бути рівень шуму біля витяжки

Зміст статті

 • Який повинен бути рівень шуму біля витяжки
 • Чому шумлять витяжки
 • Як зменшити шум витяжки
 • Є безшумні витяжки

У середньому працює витяжка виробляє шум порядку 60-65 дБ. Щоб ця величина стала зрозумілішою, її можна порівняти з іншими можливими рівнями гучності:

 • 20-40 дБ – така норма властива спокійної розмови (мінімум при шепоті, максимум – спокійна бесіда на близькій відстані);
 • 60 дБ – звуковий фон в заповненому супермаркеті;
 • 80 дБ – включений пилосос;
 • 110 дБ – музика на дискотеці або в нічному клубі.

Виходить, що гучність, вироблена звичайної кухонної витяжкою, не виходить за межі норми, але є цілком відчутною для органів слуху.

Враховуючи, що людина починає відчувати біль при 120-140 дБ, можна зробити висновок про відносну безпеки шумового впливу пристрою. До того ж воно працює не постійно, а тільки в ті проміжки часу, коли ведеться приготування їжі.

Чому шумлять витяжки

Щоб відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, як влаштований кухонний агрегат і за яким принципом працює.

На даний момент існують дві системи вентиляції приміщення: проточна і рециркуляційна. Перша забезпечує всмоктування забрудненого повітря для його подальшого виведення з кімнати. Друга служить очисником завдяки вбудованим фільтрів.

Обов’язковими внутрішніми компонентами пристрою є вентилятор, що забезпечує забір повітря, і двигун, який керує його роботою. Саме ці елементи впливають на шум.

ВАЖЛИВО! При купівлі витяжки необхідно поцікавитися її продуктивністю і потужністю. Ці величини безпосередньо пов’язані не тільки з ефективністю пристрою, але і з рівнем гучності. Враховується також і розмір кухні.

За спеціальною формулою можна розрахувати величину, яка дозволить не помилитися з вибором витяжки для конкретного приміщення:

висота стель × площа кімнати ×12 = продуктивність.

Отримане значення визначає, яку кількість повітря система може переробити за 1 годину. А якщо помножити його на коефіцієнт 1,3, то вийде врахувати ще й стандартну довжину воздуховода, поверховість будівлі, загальну забрудненість середовища і т. п.

При цьому варто купувати пристрій, продуктивність якого трохи більше розрахованого. Таким чином, його не доведеться вмикати на високих швидкостях, що як раз врятує від зайвого шуму. Але не варто забувати, що чим могутніше витяжка, тим голосніше вона працює. Те ж стосується і площі перерізу труби: чим вона менше, тим більше шуму.

Як зменшити шум витяжки

В першу чергу при установці приладу власник повинен подбати про надійність його кріплення, міцності конструкції, її цілісності і щільності прилягання до стіни. Якщо в системі є зазори або повітропровід встановлений неміцно, то буде збільшуватися гучність роботи, до якої додасться негасима вібрація. Усунути люфти можна за допомогою поролону або поліуретану.

Також варто враховувати матеріал, з якого виготовлена воздухоотводная труба. Так звана гофра з-за своєї ребристою металевої поверхні збільшує шум, а звичайний гладкий пластик його не виробляє. Для зменшення гучності можна на повітропровід прикріпити звукопоглинальний матеріал (наприклад, ізолон).

УВАГА! Звук посилюється, якщо не проводити регулярне очищення пристрою. Забруднені фільтри і труба утворюють перешкоди на шляху руху повітря, тим самим забезпечуючи велику гучність.

Є безшумні витяжки

Відразу варто розвінчати міф – абсолютно безшумних витяжок на даний момент не існує, хоча розробники вже досягли величезних успіхів у шумозаглушенні.

Найкращим варіантом зараз вважається система NRS, розроблена італійськими конструкторами. Вона володіє серйозними перевагами в порівнянні з аналогами:

 • враховані всі можливі деталі, які можуть слугувати перешкодою на шляху руху повітря, щоб не виникало зайвих опорів;
 • сам корпус виготовляється з звукопоглинальних матеріалів і має досить товсті стінки;
 • усередині повітроводів передбачені спеціальні V-подібні пастки з антиакустического матеріалу, що на думку розробників, дозволяє системі буквально гасити звуки;
 • вентилятор розташовується на максимальній відстані від повітрозабірника.

Все це забезпечує зниження шуму практично на 85% і робить роботу витяжки помітною лише на передостанньому по потужності режимі роботи.

Отже, тепер ви знаєте практично все про гучності витяжних пристроїв, способи її погашення і без праці зможете підібрати пристрій, що відповідає вимогам саме вашої кухні.