Найчарівніше свято не за горами, і в кожному будинку, в кожній квартирі до нього незмінно готуються з дуже великою радістю. Прикрашають житло так, як сподобається душі: сніжинками, вирізаними з паперу, фольги і щільною накрохмаленої тканини, гірляндами, нитками, заповненими шматочками вати, що нагадують штучний сніг. І, само собою, не обходиться дійство без новорічних трафаретів на вікнах – витинанок.

Зміст:

 • Що таке витинанка і куди її можна повісити?
 • Новорічні витинанки на вікнах, фото
 • Новорічні витинанки на шторах, фото
 • Як зробити витинанку для 2017 року?
 • Як можна закріпити малюнок?
 • Схеми і шаблони вытытнанок — зимових, новорічних, різдвяних будинків
 • Шаблон витинанки Дет Мороз і Снігуронька
 • Новорічна витинанка сніжинки
 • Витинанки ялинок
 • Витинанка символу нового року півня
 • Шаблони витинанок оленів

Вікна, прикрашені новорічними витинанками

Що таке витинанка і куди її можна повісити?

Витинанкою називається фігура, вирізана з паперу, з різним малюнком. Прийшло це мистецтво з Китаю, де з’явилося в дев’ятому столітті нашої ери. Приблизно тоді ж в якості прикрас для свого будинку такі вирізані візерунки стали використовувати і слов’яни. Поступово це мистецтво почало завойовувати світ, а кожен народ вважав, що може привнести в неї щось своє і знайти нове застосування красивим малюнками. Так, наприклад, на Алтаї широке поширення набуло виготовлення витинанок із шкіри, щоб прикрашати одяг, а на Україні з допомогою них створювали малюнки на кераміці.

Зараз витинанки активно використовуються для прикраси на Новий рік і Різдво не тільки вікон, а й штор, дзеркал, а в школах ними прикрашають і дошки. Взагалі, місце розміщення такого трафарету залежить тільки від його розміру – чим він більший, тим більше місця може закрити і більше можливостей для його розміщення. Наприклад, дрібні витинанки, вирізані з дуже щільного паперу або навіть картону, можна розмістити на світильниках або використовувати в якості ялинкових прикрас.

Новорічні витинанки на вікнах, фото

Новорічні витинанки на шторах, фото

Як зробити витинанку для 2017 року?

Ніякого особливого вміння для виготовлення витинанок не потрібно – досить впевнено тримати в руках манікюрні ножиці, канцелярський ніж.

Спочатку необхідно вибрати ті малюнки, які хотілося б бачити в якості новорічних візерунків, та надрукувати їх на звичайному білому папері (в основному використовується формат А4, так як більшість принтерів бере саме його).

У тому випадку, якщо відразу зрозуміло, що на малюнку треба вирізати, а що залишити, непотрібні елементи варто зафарбувати простим олівцем, уважно стежачи за проявом малюнка.

Вирізання буде здійснюватися гострими манікюрними ножицями або канцелярським ножем. Другий спосіб особливо хороший при виготовленні складних малюнків, в яких не простежується симетрія зображення. У цьому випадку можна підкласти дошку під малюнки і спокійно вирізати непотрібні частини.

Після того як всі зайві елементи з малюнка вирізані, а руки досить вміло звертаються з ножицями або ножем в таких тонких речах, можна підготувати об’ємні фігури. Вони виготовляються з декількох (від двох до максимально необхідної кількості) шаблонів, склеєних між собою звичайним канцелярським клеєм.

Як можна закріпити малюнок?

Так як використовувати трафарети можна не тільки на вікнах, стінах або дзеркалах, але і в будь-якому просторі, де їм можна дозволити вільно парити, для кріплення витинанок слід використовувати різні способи.

Так, наприклад, щоб змусити ажурні ялинкові кулі парити на гілках, а балерин у спідницях-сніжинки танцювати під люстрою, можна використовувати волосінь або нитку (що буде найбільш міцним варіантом і найменш помітним у кожному конкретному випадку).

Якщо закріпити малюнок треба на вікні або дзеркалі, то самим зручним і легко смываемым способом закріплення малюнка буде нанесення на скло розчину господарського мила. Щоб малюнок тримався ще міцніше, можна не просто приготувати розчин, а проводити змоченою у воді пензлем по шматку мила і потім такою кистю – по малюнку. Після свят малюнок легко можна буде зняти з поверхні, змочивши його водою, а потім промивши скло звичайною водою.

На меблях закріпити малюнки можна з допомогою простого двостороннього скотчу, який після свят легко видалити, використовуючи спеціальний спрей для видалення клею і його слідів. Якщо жоден із способів не підходить, можна використовувати лак для волосся екстрасильної фіксації. Однак його видалення буде можливо тільки з допомогою спеціальних засобів або розчинника.

Якщо хочеться отримати по-справжньому чарівний малюнок на вікнах, вытытнанку можна закріпити на склі, а потім забризкати весь простір навколо неї зубною пастою за допомогою звичайної зубної щітки і пальця.

Прикраса з допомогою вирізаних трафаретів, або, по-іншому, витинанок, вікон, елементів меблів принесе в дім атмосферу свята, а при погляді з вулиці підкаже, що в цьому будинку або квартирі живе справжній чарівник.

Схеми і шаблони вытытнанок — зимових, новорічних, різдвяних будинків

Шаблон витинанки Дет Мороз і Снігуронька

Новорічна витинанка сніжинки

Витинанки ялинок

 

Витинанка символу нового року півня

Шаблони витинанок оленів