У плануванні кожного весільного торжества величезне значення має правильний вибір ведучого. Ця проблема, здебільшого, стосується пар, які збираються відзначати весілля на широку ногу і з чималою кількістю гостей. У ситуаціях, коли молоді планують свято в колі родини і найближчих друзів, весільний ведучий, звичайно, може виявитися там зайвим.

В іншому ж випадку, коли замовлений ресторан, запрошено більше тридцяти осіб, присутність ведучого просто необхідно. Він допоможе провести вечір без заминок, підкаже, які весільні обряди можна провести розважить гостей конкурсами. І це — лише мала частина його обов’язків, на яких варто зупинитися докладніше. Отже, що ж входить в коло обов’язків ведучого.

  • Жоден весільний банкет не триває вічно. Для кожного урочистості передбачені свої часові обмеження. Саме ведучий на весілля повинен заздалегідь прорахувати час, який буде витрачено на привітання гостей, вручення подарунків молодятам, всілякі розваги, і звичайно, весільні обряди. При цьому необхідно надати гостям можливість спокійно насолодитися їжею і напоями, щоб у них було достатньо сил на танці і конкурси. Зазвичай, для професійного ведучого це не становить особливих труднощів.
  • Важко уявити, що, наприклад, усі сто п’ятдесят чоловік, запрошені на торжество нареченим і нареченою, будуть знайомі. Саме весільний ведучий повинен зробити все можливе, щоб ці незнайомці в кінці вечора стали однією веселою і дружньою компанією.
  • Зазвичай, після Загсу молода сім’я відправляється на фотосесію, а гостей привозять до ресторану. Тут їх мав зустріти ведучий, запросити в зал, допомогти знайти гостю своє місце за банкетним столом, а також детально розповісти про те, як буде відбуватися зустріч молодих, щоб не виникало непотрібних пауз.
  • За традицією відкривати весільне торжество повинен ведучий. Він вимовляє гарну вітальну промову і на деякий час залишає гостей. При цьому ведучий на весілля зазвичай стежить, щоб серед гостей не виникало тяжкого мовчання. Протягом вечора він повинен ненав’язливо спілкуватися з молодятами, надавати слово для тосту гостям, оголошувати конкурси, час для танців або традиційних обрядів.

  • Крім гостей, тости необхідно вимовляти ведучому, так як він відрізняється від інших своїм красномовством. Тим більше не кожен чоловік здатний вимовити красиву мова і висловити всі свої думки правильно. В цьому якраз і допоможе ведучий на весілля.
  • Жодне весілля не повинно проходити нудно! З цієї причини ведучий повинен заздалегідь обговорити з молодими проводяться конкурси і обряди, і знаходити для них відповідний час. Досвідчені ведучі здатні вчасно розгледіти втому гостей від танців або, навпаки, готовність взяти участь у конкурсі. Ось тільки розваг теж має бути в міру.
  • Ведучому необхідно налагодити контакт з музикантами, які будуть розважати гостей протягом вечора. Звичайно, за цю частину велика відповідальність лягає на діджея або запрошених вокалістів. Однак саме весільний ведучий може підказати, яку музику краще вибрати для того чи іншого моменту, коли зробити гучність менше, або взагалі вимкнути звук.

Ексцеси супроводжують практично кожне весільне торжество. Ведучий просто зобов’язаний бути до них готовий, і повинен використовувати всі свої навички, щоб ці неприємні несподіванки аж ніяк не зіпсували свято молодятам. Адже цей день вони повинні запам’ятати, як найкращий у своєму житті.

  • Навряд чи наречені зрадіють, якщо хтось з гостей переборщить з алкоголем і зіпсує вечір своєю неадекватною поведінкою. Для цього ведучий повинен розрахувати таку кількість тостів, щоб гостям не здалося, що їх занадто багато або ж недостатньо.
  • Фінал весільного торжества, як і його початок, покладається на плечі ведучого. Йому потрібно вимовити гарну промову, яка підведе підсумки усього вечора і буде наповнена напутніми словами для молодої сім’ї.

З цього списку випливає, що ведучий — незамінна людина на весіллі. Він не тільки допоможе в організації всіх етапів весільного банкету, але й не дасть нудьгувати гостям і молодятам, тому до його вибору потрібно ставитися дуже відповідально.