Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечко

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоОчікування маляти — це хвилююча і повне турбот час, адже так багато всього потрібно приготувати до моменту його появи на світ. Одним з найбільш важливих справ є підготовка спального місця, в якому дитина буде перебувати практично постійно, в перший час після народження.

Які матеріали можна використовувати для оформлення дитячого ліжечка

Зміст статті

  • Які матеріали можна використовувати для оформлення дитячого ліжечка
  • Ідеї для оформлення дитячого ліжечка
    • Балдахін для дитячого ліжечка
    • Прикраси для борту дитячого ліжечка
    • Підвісні прикраси

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоБажано, щоб усі предмети, що знаходяться в кімнаті малюка, були виконані з натуральних матеріалів. При виборі ліжечка краще віддати перевагу меблів з дерева або металу, так як ці матеріали не викликають алергії. Виробники меблів також можуть використовувати безпечний пластик. Підтвердити безпечність виробу допоможе гігієнічний сертифікат, який зобов’язаний бути у продавця при продажі дитячих товарів.

ВАЖЛИВО: Продавець дитячих меблів зобов’язаний пред’явити гігієнічний сертифікат на першу вимогу покупця.

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоКомплект постільної білизни, бортики і балдахін теж варто вибрати з натуральних та гіпоалергенних матеріалів, які здатні добре пропускати повітря і бути комфортними для ніжної шкіри дитини. Для постільної білизни і бортиків підійдуть такі тканини, як ситець, бязь, льон або фланель.

Ідеї для оформлення дитячого ліжечка

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоУ дитячих магазинах представлений великий вибір всіляких аксесуарів для спального місця малюка. Вони виконані в різній колірній і стилістичної тематики. При купівлі постільних речей для своєї дитини, батькам потрібно враховувати, що яскраві насичені кольори мають властивість збуджувати нервову систему дитини і, отже, перешкоджати його швидкому засипанню.

Варто звернути особливу увагу на декоративні елементи, якими можна прикрасити ліжечко. Краще відмовитися від прикрас із стразів, бісеру або гудзиків, адже як тільки малюк зможе до них дотягнутися, він обов’язково спробує їх відірвати, тим самим себе травмуючи.

Балдахін для дитячого ліжечка

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоБалдахін або полог не тільки роблять ліжечко більш нарядною, вони ще оберігають дитину від протягів, комах і занадто яскравого світла.

Для балдахіна доцільніше вибрати тканину з вмістом натуральних волокон: шовкову чи бавовняну вуаль, шифон, органзу з шовку або муслін. Ці тканини легко і красиво драпіруються, а також пропускають повітря, затримуючи частинки пилу.

ВАЖЛИВО: не варто використовувати балдахін з синтетичного матеріалу. Синтетика не пропускає повітря, а створює парникових ефект, що утруднює дихання дитини.

Прикраси для борту дитячого ліжечка

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоБортики крім декоративної виконують захисну функцію. Вони оберігають від ударів об тверді елементи ліжечка під час перевертання і інших активних дій малюка і служать додатковим захистом від протягів.

Бортики бувають у вигляді квадратних або прямокутних подушечок, валиків або так звані бом бон бортики. Комплекти для дівчаток прийнято прикрашати бантиками, квітами, оборочки або рюшами, для хлопчиків в якості декору використовують вишивку або аплікацію. У будь-якому випадку необхідно уважно перевірити кріплення прикрас, так як допитливі дитячі ручки обов’язково спробують їх відірвати.

Підвісні прикраси

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоПісля першого місяця життя малюка починають цікавити навколишні предмети, тому над ліжечком вішають всілякі маленькі іграшки, такі як зірочки, сніжинки, казкові персонажі чи тварини.

Оформлення дитячого ліжечка: варіанти, як можна прикрасити дитячу ліжечкоЇх можна закріпити на механічний музичний мобіль, тоді дитина буде стежити поглядом за обертовими предметами.

Як варіант, прикріпити іграшки на бортики ліжечка, щоб дитина спокійно до них діставав і чіпав ручками. Їх можна купити в будь-якому дитячому магазині, виготовити з фетру, зшити або зв’язати. Для розвитку дрібної моторики краще вибрати іграшки з різних фактур і матеріалів.

ВАЖЛИВО! Не забувайте періодично переміщати іграшки на інше місце, щоб малюк не дивився весь час в одну сторону.