За плечима 10 років подружнього життя – саме час святкувати рожеве весілля. Річниця також носить назву олов’яної, тому ідеї та оформлення можна компонувати між собою.

За традицією у подружжя на протязі всього дня має бути з собою що-то з олова – підійде і маленька ложечка, яка стане амулетом. Що ж стосується організації торжества, варіантів його відзначити існує безліч.

Наодинці один з одним

При бажанні подружжя можуть не пишно відзначати 10 років спільного життя – жодна традиція не зобов’язує до цього. Святкове оформлення квартири може взяти на себе дружина або залишити все, як є. Ввечері влаштувати романтичну вечерю, купити або спекти торт з трояндочками і приділити час коханій людині. Особливу урочистість свята додадуть запрошення, де вказано місце і час побачення. В якості десерту необов’язково вибирати торт – це може бути просто улюблені ласощі.

Чоловік повинен піднести дружині 10 яскраво-червоних троянд, що символізують гарячу і пристрасну любов, і ще одну білу – на знак надії, що і наступне десятиліття пройде щасливо і спокійно. Сюрприз для чоловіка може бути не настільки значущим, оскільки особливих вказівок на цей рахунок ні в одному обряді немає. За 10 років звички і захоплення улюбленого досить добре вивчені, тому бажано подарувати корисну і необхідну річ.

Що стосується сукні на рожеве весілля, вдома або в ресторан досить надіти гарне вбрання – необов’язково саме такий колірної гами. Якщо не передбачається тематичне святкування, ні оформлення, ні додаткова атрибутика не потрібні. Не потрібні будуть запрошення і додаткові витрати на численних гостей, не доведеться замовляти торт. Однак домашній варіант поганий тим, що на кухні доведеться клопотати дружині, а до вечора вона буде втомленою і виснаженою. Тому бажано відправитися в гідне заклад, щоб відпочити від побутових турбот і постати перед чоловіком у всій красі. Цілком ймовірно, що вдасться заново завоювати його серце за 10 років.

В колі друзів і близьких

Якщо було прийнято рішення, що річниця повинна пройти з шиком, необхідно про все подбати заздалегідь:

 • Визначитися з точним місцем проведення і кількістю гостей.
 • Придумати оригінальні ідеї для свята, щоб присутні не нудьгували.
 • Попередньо розіслати запрошення. Це може бути витончено оформлений паперовий варіант, зроблений вручну або віддрукований у друкарні. Або надіслати електронні версії на поштові інтернет-ящики.
 • Виходячи з кількості гостей, продумати, яким буде торт. Десерт – важлива частина торжества, адже подружжя можуть знову урочисто його удвох розрізати, як і 10 років тому. Магазинний навряд чи підійде із-за невеликої ваги – його просто може не вистачити на всіх. А вже якщо робити торт на замовлення, бажано вибрати найбільш оригінальний варіант. Він може бути прикрашений трояндами – рожевого кольору або традиційні 10 червоних і 1 біла. Або ж на ньому можуть красуватися фігурки подружжя та їх дітей. Необов’язково замовляти «багатоповерховий» торт — завдання не просто здивувати гостей, а зробити свято тематичним.
 • Якщо річниця припадає на теплу пору року, торт можна замінити кавуном. Не варто переживати, що присутні забрудняться – його можна піднести красиво і вишукано, але про це повинні подбати кондитери.
 • Не тільки торт, але і інші блюда можна прикрасити трояндами, зробленими з відповідних продуктів.
 • Оформлення залу витримується в класичних рожевих відтінках. В якості прикраси підійдуть квіти, паперові гірлянди і повітряні кулі, але при цьому важливо дотримуватися почуття міри. Перебір з рожевим кольором виглядає вульгарно і місцями пішло.
 • Сукня рожеве весілля слід вибирати, виходячи з прийнятних тонів. Відтінків рожевого дуже багато, тому наряд повинен максимально підходити до типу нареченої і кольором шкіри і волосся.
 • Якщо є бажання, можна відтворити атмосферу свята: проїхати на весільному автомобілі по місту, влаштувати виїзну неофіційну церемонію, навіть організувати викуп нареченої. Оформлення машини кортежу краще витримати в рожевих тонах, щоб відрізнятися від справжніх молодят.
 • Організовуючи річницю 10 років спільного життя, необхідно орієнтуватися на власні переваги і можливості. Не варто наслідувати друзям, якщо на даний момент в сім’ї тимчасові фінансові труднощі. Ювілейна річниця стосується тільки двох, тому і свій варіант урочистості повинні вибирати подружжя.

  Купуючи сукню для рожевої весілля, слід подбати, щоб воно гармоніювало з костюмом нареченого. Для сміливих пар підійде такий варіант: рожеве плаття нареченої і вбрання нареченого в зелених тонах — як пелюстки і листя троянди. У цьому випадку сукня нареченої на рожеве весілля буде ідеально доповнено відповідним відтінком.

  Розваги

  Ідеї можна поширити на виголошення тостів, ігри і музичні конкурси. Відповідну атмосферу можна поставити ще на порозі банкетного залу, якщо запрошення стануть своєрідним квитком. Перед входом вивішується план розташування столиків з вказівкою імен, щоб гостям було легше зорієнтуватися.

  У тостах бажано використовувати такі символи, як олово і троянди. Прекрасні стосунки, як квітка, які витримали випробування, незважаючи на гострі шипи характерів. Олово – метал, який відрізняється гнучкістю, але зламати його складно. Це лише поодинокі ідеї, які можна безліч разів обіграти:

  • Гра «Троянда». Заздалегідь приготувати пару паперових троянд з 10 пелюстками – стільки, скільки прожито разом років. Подружжя по черзі відривають по пелюстці зі свого квітки і вимовляють один одному компліменти або називають ті якості, які подобаються в партнері. Квітки можна заздалегідь прикріпити до піджака нареченого і сукні нареченої на рожеве весілля.
  • Гра «А пам’ятаєш…». За стільки років, напевно, зібралося багато радісних і щасливих спогадів, тому можна запропонувати ювілярам написати найбільш значущі з них. Списки складаються без нарад, щоб потім порівняти їх і з гумором прокоментувати. Так річниця перетвориться на вечір приємної ностальгії.

  Можна продумати подружній танець з трояндою або разом співати пісні про цих дивовижних кольорах. Всі ідеї бажано заздалегідь обговорити і продумати, щоб конкурси або ігри не викликали ні в ювілярів, ні у гостей почуття незручності. Плаття для рожевої весілля необхідно підібрати такого фасону, щоб у ньому було зручно не просто сидіти, але і веселитися разом з усіма. Тоді 10-річна річниця запам’ятається яскравими і щасливими моментами.