Будівництво будинку-процес довгий і серйозний. До того ж дуже витратний. І добрий господар завжди намагається вибрати найбільш якісні матеріали. Але і не втрачає можливості заощадити там, де це представляється можливим. Практично кожен етап будівництва важливий. Будинок без даху ще не будинок. Навіть якщо ми зробимо міцний фундамент, зведемо красиві стіни. Жити без покрівлі не представляється можливим.

Ондулін або металочерепиця — що краще і дешевше? Основне питання, яким задаються все, дійшовши до цього будівельного етапу. Благо зараз ці матеріали настільки популярні , що провести порівняльний аналіз і вибрати найбільш прийнятні неважко.

Ціна і якість

Саме між цими параметрами часто і доводиться вибирати. Життєвий досвід підказує, що на якості краще не економити. Так як погані будівельні матеріали швидко псуються, роблячи житло не придатним. І немає гарантії, що через рік-другий будуть кошти, щоб перекрити покрівлю по новій. Але в питанні вибору між ондуліном і металевою покрівлею особливої різниці немає. Обидва ці матеріалу досить міцні і довговічні, якщо дотримуватися умов експлуатації. Фінальна вартість покриття зі всіма елементами і обробкою практично не відрізняється. Ці два матеріали знаходяться в одному ціновому сегменті економ-класу.

Комфорт і безпека

Ось ці параметри якраз і можуть зіграти важливу роль у виборі. Шумові ефекти, які виникають під час опадів, можуть сильно дратувати мешканців. У цьому плані, ондулін переважніший. Він поглинає і приглушує стукіт від дощу і граду. Для металевої покрівлі потрібно робити додаткову шумоізоляцію.

У плані безпеки, лідирує металочерепиця. Зрозуміло, що метал не горить. І в разі пожежі великий шансів, що така покрівля не дозволить вогню поширитися далі.

Довговічність

Час служби матеріалів звичайно важливо. Не випадково виробники вказують, що не можна порушувати правила монтажу та експлуатації. Так як в 80% випадків покрівельні матеріали приходять в непридатність раніше часу через недбалість будівельників або безвідповідальність самих мешканців.

Ондулін більш крихкий матеріал. Із-за перепадів температури, атмосферних явищ він з часом стає ламким. І якщо ваша дах потребує постійного догляду, на ній накопичується листя, намерзає лід, продумайте, як ви будете її чистити. Ходити по ондулиновому покриттю не варто. Це не означає, що з металевої черепиці можна спокійно пересуватися з лопатою або мітелкою в руках. Такий дах більш слизька, та й легко продавлюється.

Дотримуйтесь правил монтажу і доглядайте за покрівлею, тоді будь-яке покриття прослужить вам досить довго.