У будь-якому побутовому холодильнику передбачений відсік для зберігання заморожених продуктів при низькій температурі. Морозильна камера є основним споживачем електричної енергії приладу. Інтенсивність споживання безпосередньо пов’язана з температурним режимом камери – чим нижче температура, ти більше енерговитрати.

Відповідь на питання, яку температуру треба підтримувати в морозильнику, ви можете знайти, вивчивши цю статтю.

Температурні стандарти зберігання продуктів

Зміст статті

 • Температурні стандарти зберігання продуктів
 • Як регулювати температуру
 • Функція швидкого заморожування
 • Рекомендації по зберіганню продуктів в морозильній камері

Виробники побутової холодильної техніки виготовляють прилади, здатні підтримувати різну температуру в морозильних камерах. У нормі, вона знаходиться в діапазоні: —6-25 ºС .
При цьому переважна більшість моделей мають нормальний температурний режим на -18 ºС .

Справа в тому, що європейські концерни, які виробляють побутову техніку, використовують класифікацію морозильних камер за температурними зонами діапазоном до 6 ºС, позначаючи кожну з них символом «*» (зірочка). Кількість зірок характеризує максимальну морозильну здатність приладу. Наприклад, якщо на холодильнику зображено 3 зірочки, то він здатний охолоджуватися до -18 ºС .

Виняток становить позначення «****». Воно також відповідає мінімальному охолодженню -18 ºС, але передбачено для приладів іншої категорії.

Холодильний відсік призначений для короткострокового зберігання продуктів, які будуть вжиті в їжу або приготовані найближчим часом. Якщо продовольство запасено запас, то час зберігання, можна збільшити, помістивши його в морозильну камеру.

Яка оптимальна температура зберігання продуктів?

Розглянемо, як впливає температура на час зберігання деяких продуктів:

 • М’ясо. При температурі близької до нуля градусів м’ясний продукт може чекати свого приготування лише пару діб. Свіжозаморожене м’ясо в режимі -8–12 ºС може зберігатися вже тиждень, а при -14–18 ºС – цілих 5-6 місяців. При цьому м’ясні вироби здатні зберігати свої споживчі якості 3 місяці, якщо заморожені до -18– 22 ºС;
 • Риба. Терміни зберігання замороженої риби сильно різняться. Рекомендована температура зберігання риби дорівнює – 18 ºС . При такій температурі риба повинна зберігається від 3 до 12 місяців, в залежності від приналежності до певного сімейства і технології заморозки. Наприклад, риба сімейства тріскових не втратить харчову цінність протягом 8 місяців, а також річкові мешканці, як судак, короп, окунь, щука і т. д. – всього півроку. Більш детально можна ознайомитися з правилами зберігання мороженої риби, вивчивши ГОСТ 1168-86. При підвищенні температури до -10 ºС термін зберігання знижується вдвічі;
 • Овочі можуть зберігатися при -18 ºС півроку-рік. При подальшому перебуванні в замороженому стані вони хоч і не зіпсуються, але втратять корисні властивості. Збереження останніх багато в чому обумовлена режимом охолодження. У разі шокового заморожування – різкого зниження температури до -40 градусів – утворюються кристали льоду настільки малі, що не здатні порушити структуру клітин;
 • Ягоди і фрукти зберігаються приблизно так само, як овочі. Терміни заморозки, при якому вони не почнуть втрачати корисні речовини, становить 8-12 місяців.
 • Маргарин. Якщо ви з якихось причин вирішили запастися маргарином, знайте: в межах 0-10 ºС він «проживе» 45-75 днів, а при -10– 20 ° С – 60-90 днів, тобто в 2 рази більше, ніж якби його поклали в холодильний відсік. Деякі продукти не призначені для розміщення в морозилці. Це призведе не до збільшення термінів їх збереження, а до неможливості подальшого використання. Типовий приклад – курячі яйця.
 • Як регулювати температуру

  Для зміни температурного режиму у холодильника або морозильного шафи є системи управління. Вони бувають механічні (тумблери, обертові диски або ручки з зазначеними поділками і т. д) або сенсорні (сукупність електронної панелі і кнопок управління).

  Правила зміни налаштувань докладно описані в інструкції по експлуатації, що входить в комплект поставки будь-якого приладу.

  Як дізнатися, скільки градусів у морозильній камері?

  Поточне значення температури можна дізнатися на дисплеї або помістивши термометр з досить довгою негативною шкалою, всередину камери.

  Функція швидкого заморожування

  У ряді моделей рефрижераторів присутня функція швидкої заморозки. При її активації прилад переходить в режим максимальної інтенсивності і швидко виходить на заданий рівень температури. Після його досягнення, морозильна камера, як правило, повертається в свій звичайний робочий режим.
  Ця функція буває корисною при необхідності швидко заморозити додані у великій кількості свіжі продукти, а також при включенні приладу в мережу.

  Рекомендації по зберіганню продуктів в морозильній камері

  Для того щоб ваш морозильний агрегат прослужив довго, а збережені в ньому продукти не встигали псуватися, рекомендується дотримуватися ряду простих правил:

  • Не поміщайте в морозилку теплі або гарячі предмети;
  • Намагайтеся не завантажувати камеру відразу великою кількістю предметів з високою питомою теплоємністю;
  • Звертайте увагу на термін придатності, підписуйте пакети з датою закладки фруктів та овочів, котрі заготовляють на зиму;
  • Спочатку використовуйте їжу в упаковках, що втратили герметичність;
  • Своєчасно розморожуйте камеру в разі утворення льоду на поверхні випарника, а також ретельно витирайте її від залишків продуктів.