Як організувати свято так, щоб воно залишило після себе лише прекрасні враження? Де краще організувати весілля: на природі або в приміщенні, за кордоном або в рідному місті? Чи варто створювати ретельно продуманий план або ж діяти по ситуації? Розробляти план заходи самостійно або доручити її виконання фахівців?

І це лише мала дещиця з безлічі питань, що стоять перед нареченим і нареченою і їх найближчим оточенням. Адже всім їм хочеться відпочивати і насолоджуватися урочистим заходом, а не нервово бігати і дзвонити спізнілому ведучому і дизайнеру, перепутавшему замовлення. Саме тому весілля слід організовувати за чітко приготовленому планом.

Вибір дня весілля

Безумовно, кращим вибором для дня одруження є п’ятниця або субота. З чим це пов’язано?

  • По-перше, кількість гостей буде прямо залежати від дня тижня: якщо Ви вирішите святкувати торжество в будь-який день з понеділка по четвер, то багато гості просто не зможуть відпроситися з роботи, а, якщо Ви виберіть для проведення весілля неділю, то працюючим гостям доведеться піти з урочистості раніше, щоб завтра не проспати роботу.
  • По-друге, у вихідні дні усі розважальні заклади працюють в особливому режимі. Наприклад, якщо Ви вирішили прости свято на природі, в парку атракціонів, то Ви зможете насолодитися усіма розвагами.
  • По-третє, багато країн мають особливі умови роботи у неділю (це відноситься до проведення заходу за кордоном). Наприклад, у Польщі майже всі магазини закриваються в неділю – пам’ятайте про це, якщо вирішите у цей день організувати торжество.

Не забудьте вислати запрошення заздалегідь (в першу чергу гостям, які проживають за кордоном), щоб люди не забули включити Ваше весілля в свої плани і не призначили на цей час якусь важливу зустріч або поїздку.

Вибір місця проведення свята

Постарайтеся, щоб місце максимально поєднувалося з часом року (наприклад, зимове весілля краще проводити в приміщенні, а не на природі). Взагалі слід бути особливо обережним при організації свята на природі: продумайте план на випадок гарної погоди, але і не забудьте про план на випадок несприятливих погодних умов (навряд чи, гості продовжать мирно веселитися на природі, якщо все небо затягне хмарами, і різко хлине дощ).

Якщо ж Ви чітко вирішили проводити захід на природі, то поставте кілька великих наметів (бажано з водонепроникної тканини), щоб гості могли сховатися там при дощі або похолодання.

Вибір оформлення

Саме від оформлення весілля безпосередньо залежатиме все інше: фотографії, враження, святковий настрій. Пам’ятайте, що оформлення — це не тільки прикраса залу кульками та стрічками, це і гармонійний підбір страв (наприклад, для весілля в стилі Стародавньої Русі, що проводиться на природі, категорично не підійде торт тірамісу в якості десерту, а для весілля, проведеної за кордоном в Ізраїлі не підійдуть страви, що забороняються місцевими релігійними нормами), а також нарядів для запрошених.

Саме тому варто подбати про стилі заходи особливо ретельно, продумуючи все до останньої деталі.

Не забудьте заздалегідь попередити гостей про стилі весілля, щоб уникнути незручних і неприємних ситуацій. Наприклад, якщо Ви вирішили провести весілля в сільському стилі на природі, то гості, одягнені у вечірні сукні та смокінги, будуть виглядати не дуже гармонійно. І навпаки, якщо Ви влаштовуєте свято в офіційному стилі, то джинси і светри будуть недоречні.

Вибір ведучого і персоналу

Весілля вкрай складно організувати поодинці: необхідно прикрасити зал, приготувати страви, вести розважальну програму і так далі. Зазвичай люди вдаються до допомоги наступних фахівців:

Провідний

Саме від цієї людини буде залежати успіх всієї церемонії: грамотний ведучий може врятувати церемонію від провалу навіть у тому випадку, якщо невмілий кондитер умудриться впустити торт. Точно також, невмілий тамада зіпсує навіть саму грамотно продуману весілля.

Якщо Ви не збираєтеся користуватися послугами агентства, спитайте поради у друзів, нещодавно пошлюблених — швидше за все, вони зможуть порадити Вам кваліфікованого спеціаліста зі свіжим поглядом на проведення заходів, або вони відрадить Вас від вибору тамади, використовує виключно приїлися людям конкурси і абсолютно несмішні жарти.

Якщо Ви плануєте святкувати одруження за кордоном, то переконайтеся в тому, що ведучий володіє іноземною мовою на високому рівні.

Кухаря

Не варто думати, що гостям абсолютно не має значення, що є на весіллі: насправді, запрошені всі прекрасно бачать і помічають. Саме тому тричі подумайте перш ніж вибирати дешеве вино і просити перелити його в дорогі пляшки. Також особливо ретельно перевірте свіжість і якість продуктів, що доставляються на кухню: на весіллях дуже часті отруєння (приводом може бути все, що завгодно: несвіжі гриби, неякісні молочні продукти і так далі).

Меню обговорюється заздалегідь, виходячи із стилю весілля. Не соромтеся попросити у кухарів рекомендації, або портфоліо страв — краще здатися недовірливим, ніж отримати абсолютно неїстівні страви.

Дизайнер

Цей фахівець повинен вибиратися з особливою ретельністю: багато молодята не могли приховати сліз, коли дизайнери запізнювалися з термінами, або виконували роботу, абсолютно не враховуючи задану тему (наречена хотіла весілля в стилі Хеллоуїна, весільну сукню їй шилося на замовлення і прикрашалася черепами, всі гості повдягались у відповідному стилі, а ось дизайнер прикрасив зал в ніжно-рожевих відтінках, що найбільше нагадують свято всіх закоханих).

Обов’язково просіть портфоліо робіт і, по можливості, контактні дані людей, які скористалися послугами цього дизайнера.

Часті питання

Розглянемо детальніше.

Краще займатися організацією самостійно, або скористатися послугами спеціалізованого агентства?

Багато пар вважають, що для самої простою і скромною весілля на природі досить лише ретельно продуманого плану, а послуги агентств будуть надмірно дорогими для молодої сім’ї.

Насправді, робота з фірмою, що займається організацією заходів, має цілий ряд плюсів:

Економія часу і нервів

Якщо Ви доручите підготовку церемонії третім особам, то Вам не потрібно буде постійно звірятися з планом – буде достатньо лише зателефонувати координатору весілля. Слід пам’ятати, що в день весілля наречена і наречений будуть зайняті величезною кількістю заходів: викупи, відвідування перукарів, візажистів і косметологів – все це просто не залишить часу на низку викликів кухарям, дизайнерам і ведучим (пам’ятайте, що навіть для самого скромного заходи на природі потрібна допомога третіх осіб – люди не зможуть самостійно скоординуватися).

Знижки

Агентство бере за свої послуги порівняно невелику суму, натомість воно обов’язково надасть парі хоча б кілька знижок. Наприклад, букет нареченої, весільна сукня, на торт, на оренду будь-то залу або цілого ресторану, на послуги тамади та ведучого, або на виступ якоїсь музичної групи. Якщо Ви вирішили провести весілля на природі, то саме агентство може запропонувати Вам на вибір кілька наметів і виїзних команд кухарів.

Оригінальність

Якщо Ви хочете зробити своє весілля ексклюзивної, яскравою і такою, що запам’ятовується, то обов’язково звертайтеся до фахівців: вони продумають весь план заходу до найменших деталей, розроблять абсолютно унікальний стиль урочистості, що поєднується з усіма Вашими побажаннями та вимогами.

Наприклад, останнім часом набирає популярність проведення церемоній на природі (наприклад, в стилі традицій Давньої Русі), за кордоном (можуть враховуватися всі весільні традиції приймаючої країни) або в незвичайних місцях (весілля під водою, на даху хмарочоса, в аквапарку – вибір місця залежить лише від Вашої фантазії та суми, яку Ви готові витратити на захід).

З чого починається організація ідеального урочистості?

Для початку Вам необхідно уявити собі ідеальну саме для Вашої пари весілля. Буде вона розрахована на велику кількість людей? В якому місці Ви хочете провести церемонію? Буде вінчання? В якому стилі буде проводитися урочистості?

Весілля за кордоном вийде молодятам у величезну ціну?

Як не дивно, організація весілля в іншій країні може виявитися навіть дешевше, ніж у рідному мегаполісі. Головне – розробити детальний план заходу і підійти до вибору місця особливо ретельно.

Наприклад, багато молодята мріють обмінятися кільцями на природі, перебуваючи на якомусь крихітному острівці, недоступному для більшості людей. Це, безумовно, буде незабутнім заходом, але сама організація весілля обійдеться у велику суму (одні квитки на острів будуть коштувати більше ста тисяч). Саме тому весілля за кордоном краще організовувати в якомусь близькому державі — наприклад, в Європі, куди легко можна доїхати на машині.

Для початку подивіться сайти з дешевими цінами на квитки за кордон – адже багато гостей просто не зможуть викласти велику суму за те, щоб просто побувати на Вашому весіллі, а оплачувати квитки для всіх гостей теж не рентабельно.

Пам’ятайте, що заходи за кордоном не повинні організовуватися в останній момент: може просто не бути великий вільної готелю або банкетного залу. Домовлятися доведеться заздалегідь (багато пар планують свої весілля за рік).

Потрібні послуги фотографа чи можна попросити гостей самостійно фотографувати торжество?

Найчастіше наречений з нареченою вважають, що не варто зайвий раз витрачатися на фотографів: все одно хоча б пара гостей принесе з собою фотоапарати.

Можливо, що все так і буде. Але слід пам’ятати, що гості зазвичай фотографують виключно себе та своїх друзів, а не сам процес урочистій церемонії, тому Ви ризикуєте залишитися без фотографій на пам’ять.

Якщо ж у Вашому плані є пункт про послуги фотографа, то не пошкодуйте часу на перегляд його портфоліо: можливо, що людина, що позиціонує себе як професіонал, є невмілим любителем. Краще дізнатися про це заздалегідь, а не в момент отримання неякісних фотографій, які потім буде соромно показати друзям і родичам.