Особисті щоденники: як вести, вибрати і навіщо потрібен

Особисті щоденники відомі людям з давніх часів. Їх використовують багато успішні люди, а користь вже доведена не одним поколінням науковців. Однак, деякі люди, які хочуть почати вести особисті щоденники і шукають з цього приводу інформацію в інтернеті, просто плутаються у великій кількості загальних рад і практик з ведення такої цікавої зошити. Дана стаття допоможе новачкам не заблукати в проходах книжкових магазинів і вибрати для себе оптимальний спосіб ведення щоденника.

Для чого вести щоденник?

 

Особисті щоденники: як вести, вибрати і навіщо потрібен

В першу чергу, варто розібратися в тому, що таке особистий щоденник. Не варто плутати з його варіацією в шкільні роки. Звичайно, можна спробувати вести і такі щоденники, але толку від них мало. Якщо говорити коротко, то особисті щоденники являють собою особливу зошит, в яку людина, як правило, пише все, що йому спадає на думку: Думки, почуття, спогади (Навіть іноді і з минулих життів, що не менш цікаво), вчинки, про які вголос сказати, що він, на жаль, не може. Користь цієї зошити величезна, а шкоди майже немає, хіба що, якщо зіставити кількість часу, який вона забирає на ведення.

Але в порівнянні з плюсами, цей мінус легко компенсувати наступними перевагами наявності щоденника:

 • Розвивається творче мислення. Ті, хто веде особисті щоденники, відзначали зростання творчого потенціалу. Наприклад, вони не стануть викидати цікаву коробку від печива, а використовують її цікаві частини в декорі. Або фантики від цукерок, вміло розміщені на сторінки книги про себе, створять унікальний дизайн. Бачення світу таких людей більш яскраве.
 • У людей, які ведуть особисті щоденники, життя починає налагоджуватися. Психологи пов’язують такий життєвий зростання з тим, що під час запису думок і почуттів відбувається самоаналіз, а також роздуми над своїми вчинками. Тому даний спосіб проведення дозвілля допоможе краще пізнати себе, а також відокремити хибні бажання від справжніх, дізнатися свої сильні і слабкі сторони.
 • Люди, у яких є особисті зошити, менш балакучі. Це факт, оскільки, виписавши емоції на аркуші зошита, вже немає бажання розповісти про них кому – небудь. Тому даний спосіб проведення дозвілля також підійде дітям, які страждають від гіперопіки батьків. Замість того щоб виговорюватися батькам та отримати невіра в плани, варто виговоритися зошити і повірити в себе.
 • У людей, які ведуть особисті щоденники, більше досвіду духовної практики. Вони зазвичай в душі на голову вище тих, хто живе понад сумбурною життям. Уміння планувати й викладати думки по поличках приходить з роками досвіду ведення щоденників. Завдяки записаним думкам поліпшується пам’ять, а в голові не буває такого хаосу думок, з-за яких у простих смертних починаються нервові зриви і перегорання. Зазвичай ведення щоденника такі досвідчені люди поєднують з медитативними та езотеричними практиками.
 • Користь на цих пунктах не закінчується, однак, уже ці плюси допоможуть зробити вибір на користь покупки такої особливої зошити. Але і тут є свої підводні камені.

  Як не заблукати в книжковому магазині або як вибрати зошит?

  Особисті щоденники: як вести, вибрати і навіщо потрібен

  Як правило, заходячи в книжкові магазини, новачки губляться у великій кількості варіантів зошитів та іншої канцелярії. Недосвідченим творчим натурам навіть незнайомі деякі з предметів. Але для початку варто вибрати саму зошит. Видів їх існує декілька, проте, не всі підійдуть для ведення щоденника. Поради нижче допоможуть новачку зробити вірний вибір:

 • Зошити – блоки. Як правило, такі зошити коштують дорожче, але і вистачає їх на довше. Основний мінус таких зошитів в тому, що з них без праці можна видалити зайві листи і буде не помітно. А видаляючи з таких зошитів листи, людина видаляє пам’ять. І ще одне зауваження: В даного роду зошитах часто виникає часовий хаос. Оскільки, якщо звичайні варіанти розраховані на півроку або рік, то блоки можуть вестися по 2 і більше років, із-за чого на сторінках настає справжній хаос.
 • Звичайні зошити. Такі зошити ідеальні новачкам і справжнім творчим натурам. Купувати краще всього ту зошит, до якої ляже душа, адже щоденник повинно бути приємно брати в руки. В ідеалі, зошит повинна бути 90 або 120 аркушів. Листи краще всього брати в клітку, оскільки в лінійку такі зошити нагадують шкільні.
 • Зошити з твердою палітуркою. У таких варіантів щоденників господарі зазвичай екстравагантні і творчі особистості. Щоденники з твердою палітуркою можуть бути маленькими, для записів думок в дорозі, і великими, для самоаналізу і розвитку. Такі щоденники слід вибирати за душевним покликанням, а також стежити за якістю сторінок, оскільки нерідко вони залишають бажати кращого якості.
 • Напівфабрикати. Ці щоденники підійдуть школярам, оскільки на сторінках вже написані кілька шаблонів, а доповнити їх дитина може за своїм розсудом. Творчим натурам вести такі щоденники буде дуже важко.
 • Дані практичні поради допоможуть новачкам почати грамотно вести особистий щоденник.