Особливості санаторно-курортного лікування дітей

Дитячі захворювання хвилюють їх батьків, не нижче своїх власних. Тому питання курортного лікування дітей дуже актуальний. Однак, не всі курорти Європи спеціалізуються на лікуванні дітей. Для того, щоб правильно вибрати курорт для лікування дитини, потрібно знати декілька нюансів.

Почнемо з того, що більшість курортів беруть на лікування дітей віком від 6 років. І все залежить від конкретного захворювання. Адже для того, щоб призначити грамотне лікування, в санаторії чи готелі потрібен як мінімум спеціаліст-педіатр. В каталозі готелів і санаторіїв, представлених на спеціалізованому ресурсі www.sanatoriums.com можна знайти багато цікавих місць відпочинку, в тому числі і для тих, хто збирається оздоровитися з дітьми. Нижче в статті пропонуємо короткий огляд найбільш популярних курортів, де буде корисно і цікаво провести час всією родиною.
 

Карлові Вари

На курорті Карлові Вари дітей з 2-х років бере на лікування готель Manes, адже у готелю є власний педіатр.

Особливості санаторно курортного лікування дітей

Якщо вам необхідно загальне оздоровлення для дитини, його можна привезти на курорт, не бронюючи заздалегідь путівку з процедурами. По-перше, не всі процедури показані дитині, по-друге, не слід навантажувати організм дитини. Діти переносять процедури важче, ніж дорослі.

Хевіз

Дивно спостерігати, як на курорт Хевіз в Угорщині люди привозять дітей, і вони нарівні з дорослими плавають в термальному озері. А адже всі лікарі рекомендують дітям до 14 років не плавати в термальному озері Хевіз. Вода в ньому настільки сильно впливає на організм, що може розбалансувати гормональну систему дитини. Це вже не лікування, а шкода для здоров’я дитини. Як правило, лікарі радять батькам придбати для дитини такі процедури, як відвідування соляної печери, інгаляції (для профілактики вірусних захворювань органів дихання), масаж, лікувальну гімнастику. Добре оздоровити дитину можна майже на кожному курорті Європи.

Теплиці

Звичайно, в Європі є профільні курорти, які поглиблено займаються лікуванням дітей. Наприклад, відомий курорт Теплиці в Чехії, де лікують ДЦП. Термальна вода курорту добре знімає спазм м’язів у дітей з ДЦП, а спеціальні фізіотерапевтичні методики дозволяють поліпшити координацію рухів. Крім того, Теплиці дозволяє реабілітувати дитину на спеціальних тренажерах і з допомогою новітніх методів аудіовізуальної стимуляції мозку. З дітьми займаються професійні дитячі фізіотерапевти. Відзначалися випадки, що після двох відвідувань курорту Теплиці діти, які взагалі не могли ходити з-за порушень просторової орієнтації, починали пересуватися самостійно.

Особливості санаторно курортного лікування дітей

Друскінінкай

Комплексним лікуванням дітей займається санаторій «Білорус» на курорті Друскінінкай в Литві. Санаторій, що спеціалізується на лікуванні органів травлення та порушення опорно-рухового апарату, хвороб нервової системи, хвороби системи кровообігу, а також хвороби органів дихания, має власну дитячу лікарню і всі умови для комфортного перебування батьків з дітьми.

Курорти Росії

Вважається, що хорошою альтернативою європейським курортам є російські санаторії. По-перше, немає ніякого мовного бар’єру у спілкуванні з лікарями. А це важливо, так як лікарю потрібно в деталях розуміти, який стан дитини і уважно вислухати його батьків. По-друге, професіоналізм багатьох вітчизняних дитячих педіатрів і вузьких медичних фахівців не підлягає ніякому сумніву.

Єсентуки

Хороший імідж заробили собі деякі санаторії курорту Єсентуки, що пропонують не тільки якісне лікування дітей, але і навіть спеціальне дитяче харчування. Якщо в пріоритеті лікування дитини від 4 років, то рекомендуємо санаторій «Юність» – це один з найсильніших дитячих санаторіїв в Європі, тут є спеціальне медичне обладнання для дітей, в санаторії працюють високопрофесійні педіатри. Тут лікують як банальну вугровий висип і акне, якими часто страждають підлітки, так і захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин, серцево-судинної системи, нирок і сечовивідних шляхів, опорно-рухового апарату, дихальних шляхів і т. д. до Речі, в цьому санаторії лікують навіть дитячу алергію і муковісцидоз, що дуже рідко зустрінеш на європейських курортах. Крім лікування пропонуються реабілітаційні програми: нейро-, кардіо-, післяопераційна. Також рекомендуємо санаторії «Нива», «Шахтар», «Русь». Для дітей більш молодшого віку лікувальних програм не існує, але після консультації з педіатром ви можете докупити окремо цільові процедури.

Євпаторія (Крим)

Безумовним авторитетом в області дитячого лікування є курорт Євпаторія в Криму. Ще з радянських часів Євпаторія спеціалізується в основному на лікуванні дітей, у тому числі з ДЦП. Серед застосовуваних методик – грязетерапію сакськими грязями, які вважаються одними з найсильніших у світі, а також комплекс фізіотерапевтичних методик. Вражаючі результати дає морський клімат, який надає загальнозміцнюючу дію на організм дитини. До речі, в Євпаторії застосовують методи лікування теплим морським піском, причому прямо на морському пляжі.

Особливості санаторно курортного лікування дітей

Висновок

І все-таки чи не найголовнішою умовою якісного лікування дітей на будь-якому курорті є саме професійний медичний персонал. Справа в тому, що організм дитини реагує на процедури дещо інакше, ніж організм дорослої людини. Дуже важливо не просто призначити процедури дитині, а постійно контролювати реакцію організму на них. У цьому полягає успішність лікування. У будь-якому випадку, навіть якщо дитина не має ніяких хронічних захворювань, його обов’язково потрібно привозити на курорт з метою загального оздоровлення. Профілактика захворювань – важлива умова здоров’я дитини.