Особливості сімейних відносин: гармонізація і якість

Зі словами класика про те, що щасливі сім’ї однакові, складно не погодитися. Особливості сімейних відносин таких пар полягають у дотриманні основних правил, завдяки яким відбувається не тільки збереження сім’ї, але і її гармонійний розвиток. У всіх закоханих свої погляди на життя, власні пріоритети і звички, але це не привід, щоб нехтувати перевіреними рекомендаціями психологів.

Стосунки до шлюбу

Особливості сімейних відносин: гармонізація і якість

Може здатися, що цей етап ніяк не пов’язаний з сімейними узами, оскільки починається іноді задовго до маршу Мендельсона. Проте навчитися взаємодіяти з партнером слід ще до відвідування Загсу. Для більшості розлучень характерною причиною стає не те що дружина не вміє розуміти чоловіка, а чоловік не прислухається до другої половинки, а елементарна брехня.

Намагаючись сподобатися і догодити партнерові, деякі люди базують побудова відносин на удавання, видаючи себе за інших. Для цукерково-букетного періоду властиво приховувати негативні риси характеру і приписувати собі неіснуючі достоїнства. Але навіть актори не здатні тривалий час перебувати в образі, а з звичайних людей маски зриваються ще раніше. Бажання отримати в якості чоловіка саме цього хлопця приховує звичайний егоїзм, тому головне в створенні сім’ї – це щирі почуття і максимальна самовіддача. Серед основних помилок майбутніх пар зустрічаються:

 • Лицемірство. Не варто намагатися вийти заміж за будь-яку ціну, тому що всі подруги вже в сімейному статусі, а родичі не відстають з розпитуваннями. Багато дівчат прикидаються, щоб хлопець звернув на них увагу, а після весілля різко змінюють імідж, що і призводить до розлучення. Міцні відносини не побудувати на брехні.
 • Поспіх. Навіть якщо настав останній шанс знайти сім’ю, не можна створювати її, з причини «час піджимає». Набагато краще пізнати один одного, щоб в майбутньому не розчаруватися. Якість відносин залежить від бажання пари вкласти в них якомога більше. І якщо метою був штамп і особливий соціальний статус – нічого доброго з затії не вийде.
 • Холодний розрахунок. Любов допомагає долати всі перешкоди, тому по-справжньому закохані люди будуть розуміти і підтримувати один одного в будь-якій ситуації. І якщо дівчина виходить заміж за заможного або красивого людини, головне вчасно задуматися, що і гроші, і зовнішність минущі. А цей чоловік міг би створити гармонійну пару з кимось іншим.

Але навіть якщо основу відносин складають щирі почуття, а під вінець іде щаслива пара, не потрібно забувати, що попереду чекає гармонізація сімейних відносин, без якої не обійтися.

Основи сімейного щастя

Особливості сімейних відносин: гармонізація і якість

На будь-якій стадії для сімейних відносин незамінне розвиток, інакше життя перетвориться на рутину. А це загрожує пошуком пригод на стороні і зміною партнера, тому азбука сімейних відносин повинна дотримуватися завжди:

 • Взаємна довіра. До укладення шлюбу специфіка відносин передбачає певну свободу. На стадії залицяння хочеться бути приємним і гарним, тому партнеру дозволяється багато чого. Чоловік може зустрічатися з друзями, жінка відправитися в кафе з подругами, але після весілля починаються обмеження. Головне зберегти довіру і пам’ятати, що індивідуальність і захоплення половинки коли посприяли правильного вибору.
 • Прощення. Особливості сімейних відносин не включають обов’язкові сварки і конфлікти. Краще залишити приказку «милі сваряться – тільки тішаться» кому-небудь іншому. Важливо навчитися вирішувати гострі питання в спокійній обстановці, прислухаючись до партнера. Образи необхідно прощати і не накопичувати в собі, щоб надовго зберегти міцні відносини.
 • Компроміси. Потрібно розуміти, що без взаємних поступок сім’я зазнає краху на будь-якій стадії відносин. Тривалі бойкоти, бажання наполягти на своєму і нав’язати партнеру власну точку зору не тільки загальмують розвиток, але й призведуть до розлучення.
 • Новизна емоцій. Найнебезпечніший підводний риф, очікує щасливий сімейний корабель – звичайний побут. Жінка починає займатися будинком і дітьми, чоловік забезпечує сім’ю і будує кар’єру – і обидва забувають про первісної мети створення сім’ї. Хороші відносини не виникають на рівному місці, над ними потрібно щодня працювати. А розвиток передбачає спільні захоплення, хобі і приємне проведення часу.
 • Зміни. Специфіка сімейних відносин полягає в тому, що вони виводять пару на новий рівень. І це сприймається, як небезпечний сигнал руйнування, хоча таким насправді не є. З’являються нові ролі, обов’язки, які передбачають не загибель сім’ї, а її розвиток.
 • Інтимне життя. Сексуальна близькість вважається своєрідним індикатором відносин. І якщо вона відрізняється регулярністю і отриманням задоволення, турбуватися не про що. Тривожним дзвіночком стає відмова від сексу або ночівля на різних ліжках після сварки. Порада жінкам: не варто обмежувати чоловіка, намагаючись спекулювати близькістю. Рано чи пізно він знайде бажане в іншому місці – і доведеться звинувачувати тільки себе.
 • Зовнішній вигляд. Вдома потрібно одягатися так, ніби ви до цих пір самотні. Бажано заховати подалі брудний халат і спортивні штани з «розтягнутими колінами». Жінки звикли вимагати від чоловіка уваги, хоча самі відразу після весілля забувають його захоплювати.

Головне у відносинах – не ставити хрест на відкриттях в партнері. На якій би стадії не знаходилося розвиток відносин, і який би стаж не був у сімейному житті – завжди можна знайти в коханій людині щось нове.

Правила гарної дружини

Особливості сімейних відносин: гармонізація і якість

Щоб зрозуміти, як будувати сімейні стосунки, важливо розібратися, яку роль відіграє у них жінка. Адже саме вона є берегинею вогнища і створювачкою приємної атмосфери в будинку. Хороші відносини залежать не тільки від її внутрішніх якостей і характеру, але і від бажання дотримуватися маленькі жіночі хитрощі:

 • Розвиток сім’ї можливо, якщо цього питання жінка приділяє належну увагу. Після закінчення медового місяця може чекати невелике розчарування, що чоловік виявився не таким, яким він видавався раніше. Всі люди далекі від досконалості, тому головне навчитися знаходити в партнері хороші якості, не зациклюючись на негативних.
 • У чоловіка є своя точка зору на багато питань, тому потрібно розуміти, коли краще поступитися в суперечці.
 • Не можна лаяти і критикувати чоловіка при сторонніх, навіть якщо це родичі. Розвиток і побудова відносин неможливо при постійних приниженнях – особливо з жіночої сторони. Слід стримувати гнівні фрази, щоб обговорити конфлікт на холодну голову.
 • Недозволенна фраза: «А я тобі казала». На початковій стадії сімейних відносин чоловік буде сприймати її як спробу жінки самоствердитися за його рахунок. Не слід згадувати минулі промахи – ніхто не без гріха.
 • Коли партнер сердиться, розсудливий промовчати – це нелегке мистецтво, якому доведеться навчитися для збереження сім’ї. Чоловік випустить пар і напевно висловить різких словах, а взаємна перепалка лише віддалить один від одного.
 • Необхідно взяти за правило спокійний тон у розмові. Крик допустимо тільки в тому випадку, якщо комусь загрожує серйозна небезпека.
 • Для будь-якої жінки головне навчитися розбиратися в тих питаннях, які цікавлять її чоловікові, щоб зуміти підтримати бесіду. Це не означає, що треба в усьому і завжди погоджуватися, але й власну думку має бути обґрунтованим.
 • Стара заповідь про жіночому слухняності може здатися неактуальною для сучасних відносин, але на будь-якій стадії їх покірна дружина має більше можливостей непомітно керувати чоловіком.
 • З моменту укладення шлюбу головне розуміти, що розвиток краще розриву. Критичний момент змусить подумати про розставання і пошуку більш підходящого партнера. Однак жоден не стане таким для егоїстичною і занадто вимогливою жінки.
 • Вміння діяти непомітно й спритно дуже стане в нагоді на будь-якій стадії сімейного життя. Можна переконати чоловіка, що ця ідея належить йому, щоб не зачіпати його самолюбство. Навіть кар’єрний розвиток дружина залежить від уміння жінки створити для цього необхідні умови.
 • Важливо не тільки розуміти свого чоловіка, але й всіляко підтримувати його у будь-яку хвилину. Адже сильна стать влаштований так, що буде прагнути в будинок, де його люблять, цінують і чекають.

  Чоловіки! Про такий дружині ви мрієте?