Більшість росіян знають поняття кредиту, чого не можна сказати про overdraft. Це особлива послуга, яку банки надають власникам дебетових карт. У деяких випадках підключення даної опції стає альтернативою кредитуванню.

Що таке овердрафт

Ця послуга доступна як приватним особам, так і юридичним. Як правило, банки відкривають кредитний овердрафт власникам зарплатних карт. Цей вид позики має масу переваг, якщо грамотно його використовувати. Овердрафт – це простими словами? Це можливість отримати решту коштів для здійснення платежу або оплати покупки. Наприклад, клієнт в супермаркеті набрав товарів на суму, що перевищує залишок коштів на його пластиковій картці, але банк дозволяє йому «піти в мінус» і розплатитися за все.

У перекладі з англійської мови термін overdraft означає перевитрату грошових коштів. Надання опції здійснюється тільки після підписання відповідного договору з банком. Як правило, ліміт такого кредиту невелика, як і термін погашення. Також банки надають клієнтам пільговий період (grace), коли відсотки за використання позикових коштів не нараховуються (до 30 днів). Після цього заборгованість збільшується за ставкою споживчого кредиту. Ліміт розраховується клієнтам в індивідуальному порядку, у залежності від доходів та іншого.

Овердрафт для юридичних осіб

Такий тип кредитування є дуже вигідним для підприємства, які уклали з фінансовою установою договір на інкасацію виручки. Овердрафт для юридичних осібце перевищення залишку грошових коштів при здійсненні видаткових операцій. Наприклад, компанії терміново потрібно перевести гроші за нову поставку обладнання, а на розрахунковому рахунку бракує деякої суми. Банк додає кошти, щоб здійснити оплату, після чого списує їх назад при надходженні грошей – разом з відсотками.

Послуга надається за заявою клієнта банком, в якому у організації відкрито рахунок. Овердрафтне кредитування допомагає юридичним особам підтримувати оборот грошових коштів, своєчасно оплачувати рахунки. Розрізняють декілька видів даної послуги:

 • стандартний;
 • авансовий (для надійних клієнтів);
 • під інкасацію (при обертах инкассируемой виручки не менш 75%).
 • Технічний овердрафт

  Якщо держатель зарплатної або класичної дебетової картки витрачає всі свої гроші, виходячи за межі наданого ліміту, виникає несанкціонований перевитрата. Якщо в рамках обумовленого кредиту умови діють одні, то за технічний овердрафт доведеться заплатити відсотки, підвищені у декілька разів. Наприклад, при простому перевитрату ставка 18-20%, а за недозволений нараховують до 45-60%. Погасити заборгованість у цьому випадку слід у найкоротші терміни, щоб уникнути штрафу.

  Овердрафтне кредит має суворий ліміт, однак несанкціонований перевитрата може відбутися в наступних випадках:

 • Оплата рублевої картою покупки в доларах або євро. При конвертації сума перевитрати може перевищити ліміт.
 • Непідтверджені операції. Клієнт оплатив карткою одну покупку, після чого фінансова організація списала кошти за іншу операцію.
 • Технічний збій в системі.
 • Ліміт овердрафту

  Розмір перерахунку коштів може відрізнятися у кожного клієнта, адже встановлюється ліміт індивідуально. Умови обумовлюються при оформленні договору, коли держатель зарплатної або дебетової картки вирішить підключити дану опцію. Встановлення ліміту овердрафту відбувається після розгляду заяви, в залежності від доходів клієнта та обіг коштів по карті. Наприклад, «Сбербанк Росії» надає фізичним особам перевитрата на суму спочатку до 30 тисяч рублів, після чого ліміт може збільшитися.

  Відсотки за овердрафтом

  Як правило, фінансові установи передбачають за перевитрати коштів переплату більше, ніж за споживчими програмами. Які відсотки за овердрафтом встановлять, залежить від тарифів конкретного банку. Якщо прострочити оплату заборгованості нараховуються додаткові комісії. Орієнтовна ставка за такий вид кредитування – 15-25% в залежності від фінансової установи. Крім того, перевитрата має обмежені терміни – не більше 12 місяців.

  Що таке овердрафт в банку

  Сучасні фінансові організації пропонують населенню різноманітні види кредитування для залучення клієнтів. Банківський овердрафт це можливість витрачати більше грошей, ніж є на рахунку фізичної особи або підприємства. При надходженні коштів проводиться списання заборгованості та відсотків. Кожна фінансова організація пропонує свої умови. Зарплатні та дебетові картки з овердрафтом можна оформити в Ощадбанку, ВТБ 24 і інших великих банках країни.

  При підключенні послуги кредитор встановлює ліміт перевитрати грошових коштів. Використовувати його можна необмежену кількість разів, так як лінія постійно поновлюється після списання заборгованості і нарахованих відсотків. При бажанні відключити послугу можна шляхом подачі відповідної заяви в підрозділі фінансової установи.

  Що таке овердрафт в Ощадбанку

  Ця фінансова установа надає можливість приватним клієнтам та підприємствам перевитрачати гроші на розрахункових рахунках при підключенні відповідної послуги. Завдяки цьому при нестачі деньок на карті можна розплатитися за покупку, а списання боргу відбудеться автоматично при зарахуванні. Найпривабливіші умови доступні фізичним і юридичним особам, у яких великий оборот коштів за картками і рахунками.

  Підключити такий кредит можна в рублях, доларах, євро. При цьому є відмінності у процентних ставках: 18% (національна валюта), 16% (зарубіжна). Овердрафт в Ощадбанку для фізичних осіб відкривають з середнім лімітом до 30 тисяч рублів. Конкретні цифри розраховує кредитний експерт фінансової установи, аналізуючи платоспроможність клієнта. Важливо розрахуватися з боргом не пізніше двох місяців після її утворення.

  Овердрафт ВТБ 24

  Всі власники зарплатних і дебетових карт, на які регулярно надходять доходи, можуть оформити дану послугу. Овердрафт ВТБ 24 відкривається на суму не менше 10-15 тисяч рублів. Максимальний розмір перевитрат встановлюється індивідуально, з урахуванням платоспроможності клієнта. Якщо раніше було укладено відповідний договір, то кредит при перевитраті буде дозволений – з тарифікацією 20%. Технічний або несанкціонований – небажане явище, при якому банк нараховує 50% і комісії за прострочення.

  Овердрафт Альфа Банку – умови

  Ця фінансова установа надає можливість «йти в мінус» власникам дебетових карт і корпоративним клієнтам з гарною кредитною історією. Швидке оформлення з мінімальним пакетом паперів – це те, що пропонує Альфа Банк, овердрафт при цьому відкривається на суму до 6 мільйонів рублів (авансовий) і до 10 мільйонів рублів (персональні пропозиції). Ставка за кредитом розраховується з урахуванням багатьох чинників і становить 13-14%. Варто відзначити, що за підключення послуги банк стягує комісію не менше 10 тисяч рублів (1% від ліміту).

  Відео: овердрафтная карта