Овочерізка – це один з найбільш ходових приладів на кухні будь-якої сучасної господині. Вона значно економить тимчасові витрати при готуванні будь-яких страв, а також допомагає зберегти всі кухонні поверхні чистими, зробивши нарізку приємним і цікавим процесом. Існують різні модифікації цього приладу, як електричні, так і механічні. Можливі також багатофункціональні пристрої, які нарізають овочі і фрукти різними способами, призначені для великих об’ємів роботи. А також є компактні прилади, здатні за кілька хвилин впоратися рутинною роботою.

Поняття

Зміст статті

 • Поняття
  • Призначення
  • Опис, як влаштована і працює
  • Загальна класифікація

Загальне поняття овочерізки – це пристрій для подрібнення овочів та фруктів. Різні види приладів застосовують у побуті, на підприємствах громадського харчування та на промислових заводах. Модифікації використовуваних пристроїв відрізняються в залежності від завдань і обсягів покладених на них.

Важливо! Більшість овочерізок призначені для нарізування не тільки сирих продуктів, але і пройшли термічну обробку.

В залежності від форми ножа пристрою можна нарізати овочі різними способами. Цю функцію часто використовують в кафе і ресторанах, нарізаючи фрукти і овочі шматочками, брусками, призмами або тонкою соломкою.

Призначення

Основне призначення пристрою – нарізка або шинкування овочів. Більше не доведеться цілий вечір чистити і стругать картоплю, щоб приготувати «фрі». Не доведеться годинами простоювати з ножем в руках, шаткує капусту для заготівлі на зиму. Овочерізки роблять це акуратно, швидко і безпечно. Ними можуть користуватися навіть діти.

Опис, як влаштована і працює

Прийнято ділити овочерізки на основних види:

 • механічні (ручні);
 • електричні (працюють від мережі).

В обох випадках відбувається нарізка з допомогою спеціальних насадок, які встановлюються заздалегідь всередину колби, куди закладаються продукти. Прилад являє собою два контейнера, один для закладки цілих овочів, інший для збору нарізаного продукту. Між ними встановлюється ніж необхідної форми. У механічних моделях може не бути контейнера для закладки овоча, так як всі маніпуляції проводяться руками. В такому разі прилад комплектується спеціальним тримачем.

Електричні машини дуже зручні і займають мало місця на кухні. При цьому допомагають швидко впоратися з побутовими турботами по приготуванню їжі. Вони оснащені двома контейнерами, гострими ножами різної форми. Багато з них комплектуються додатковими функціями, на кшталт подрібнення м’ясних продуктів або віджимання соку. Все залежить від моделі пристрою.

Принцип роботи пристрою дуже простий, заздалегідь підготовлені і промиті овочі закладаються в колбу. Потім овочерізка включається за допомогою вбудованого вимикача і через кілька хвилин людина може отримати вже нарізаний овоч у другому контейнері.

Важливо! Перед запуском машини слід переконатися в цілісності конструкції та її безпеки. Ніж потрібної форми встановлюється заздалегідь.

Загальна класифікація

Крім електричної і механічної, існує ще одна класифікація овочерізок:

 • промислова;
 • домашня.

Промислові пристрої використовуються на підприємствах громадського харчування з великим трафіком відвідувачів, а також на виробництвах (наприклад, у великих торгових центрах, де продають готові страви). Основне їх призначення провести великий обсяг заготовлених овочів в стислі терміни. Це істотно прискорює процес приготування їжі.

Домашні моделі використовуються на кухнях приватних звичайними домогосподарками, а також в кафе і ресторанах, де обсяг відвідувачів невеликий. Тут можуть використовуватися як механічні, так і електричні моделі, в залежності від того, що зручно господині.

Овочерізка дуже корисна і зручна в господарстві річ. Вона займає набагато менше місця, ніж комбайн. При цьому функціоналом незначно відрізняється від громіздкої машини. За відгуками господинь, овочерізка набагато зручніше і безпечніше кухонного комбайна.