Ведення сільського господарства — досить клопітка і трудомістка справа. Без підручного інструменту обійтися не виходить. Він знадобиться при розведенні птиці, так і при вирощуванні іншої живності. Одним з необхідних приладів є овочерізка або корморезка. Вона спрощує процес годівлі худоби на фермі. Мало хто знає, що купувати такий пристрій зовсім не обов’язково — його можна легко виготовити своїми руками.

Виготовлення овочерізки-терки

Зміст статті

  • Виготовлення овочерізки-терки
  • Виготовлення овочерізки зі старої пральної машини
  • Овочерізка з балона або відра
  • Овочерізка із звичайної болгарки

Цей прилад досить поширений в процесі ведення домашнього господарства. Власноруч зроблена терка для подрібнення кормів дозволить прогодувати невелику кількість голів, а процес виготовлення даного приладу займе мінімум часу. При цьому споживачеві не потрібно використовувати креслення в процесі, і він зможе обійтися мінімумом задіяних інструментів.

Для виготовлення корпусу потрібно взяти:

  • лист нержавійки розмірами 30 на 50 см;
  • пластину для з’єднання елементів;
  • важіль, за допомогою якого буде обертатися механізм;
  • стільницю для розміщення конструкції.

На першому кроці потрібно випиляти отвори кришки під відповідний діаметр, потім з’єднати лист нержавійки пластиною, встановити важіль і розмістити отриманий прилад на стільниці. Все, після цього терка стає готовою до використання.

Виготовлення овочерізки зі старої пральної машини

Ця модель корморезки буде не так проста у виготовленні, тому перед початком потрібно приготувати відповідні креслення. Від старої пральної машини потрібно зняти барабан і моторчик.

На задній поверхні барабана зробити отвір, діаметр якого підійде під діаметр валу двигуна. З країв треба зробити 4 отвори для кріплення. В одній зі стінок треба випиляти маленький отвір, за допомогою якого в заздалегідь підготовлену ємність буде зсипатиметься вже перетертий корм.

Ріжуча деталь розташовується на валу електричного моторчика і кріпиться болтами. Слід згадати про те, що представлена конструкція повинна містити 2 ножа. Перший повинен мати вигляд пропелера і обладнуватися трохи вигнутими лопатками. Він буде розміщуватися ближче до дна ємності, і використовуватися для підкидання корму до верхньої частини установки. Також він буде виштовхувати вже подрібнені частинки корму з конструкції.

Другий ніж буде виконувати роль ріжучого елемента і для його виготовлення цілком підійде полотно старенької пилки. Кінці цього ножа потрібно трохи відхилити по напрямку до дна барабана, що збільшить продуктивність установки. Заточка повинна бути однаковою з обох сторін.

По завершенні визначених процедур необхідно встановити прилад на залізну опору, що має форму табурета, і закріпити на болти. А щоб у процесі роботи корм не розлітався, потрібно виготовити спеціальну кришку, що має отвір для закидання сировини.

УВАГА! Фракція готового корму залежить від часу перебування сировини всередині барабана. Чим довше воно там знаходиться, тим менше діаметр корму на виході з приладу.

Овочерізка з балона або відра

Перед початком основної частини робіт потрібно рівно розділити газовий балон на дві частини. Ідеально для цього підійде звичайна болгарка. Потім потрібно взяти одну з половин, і підготувати металеві формочки для розміщення лез.

Провівши позначені маніпуляції, можна переходити безпосередньо до основної роботи, а саме підготовки лез. Спочатку їх потрібно злегка зігнути, а потім закріпити до підготовленої площині на шурупи, вкручені в заздалегідь підготовлені отвори.

Після того як ріжучі деталі нашої конструкції будуть успішно створено, в балоні потрібно вирізати невеликий отвір за допомогою болгарки. Він повинен розташовуватися з боку посудини.

Під диском, на якому знаходяться леза потрібно розмістити залізну підставку, має заздалегідь вирізаний отвір. Зовні конструкція повинна нагадувати форму табурета, для з’єднання ємності з мотором.

Двигун в свою чергу потрібно встановити під металевою підставкою. Так ми і отримаємо обладнання для подрібнення кормів. До нього необхідно прикріпити відро, куди і буде зсипатиметься вже подрібнений корм для домашньої худоби.

Овочерізка із звичайної болгарки

Для робіт потрібно взяти залізне відро. Ідеальним варіантом стане ємність, виготовлена з нержавіючої сталі. В стінках посудини просвердлюємо отвори з діаметром близько 1,5 см По краях їх можна трохи загнути. У днище також слід проробити дірку з діаметром близько 1 сантиметра.

По закінченні даних процедур потрібно буде задіяти металеві куточки і зварювання, тим самим сконструювавши каркас майбутнього приладу. Відро монтується до каркаса за допомогою фланця і сальників. У результаті ми повинні отримати рухомий барабан, який і буде головним елементом майбутньої конструкції.

Над барабаном розміщуємо приймальний бункер. Його також можна виготовити самостійно з відра або рівних листів нержавіючої сталі. А щоб надати барабану оптимальну швидкість, потрібно до заднього фланця приєднати болгарку. По завершенні цієї частини прилад готовий до використання, і ви тут же можете приступити до випробувань.

Сировину потрібно засипати в зведений бункер. Під дією власної маси воно буде тиснути на барабан, який і виконує в даній конструкції роль терки. У підсумку сировина подрібнюється, і на виході виходить відмінний корм для худоби. Для регулювання швидкості потрібно змінювати обороти болгарки. Щоб подрібнена маса не вилітала з приладу, можна зробити своєрідну дверку, прикріплену на петельках.