Парова обробка речей, меблів і килимів в будинку давно завоювала популярність у домогосподарок і клінінгових компаній. Цим способом можна позбутися від пилу і плям, освіжити кольору, не пошкоджуючи поверхню і знищити безліч шкідливих бактерій і комах. Який прилад підійде для дому, спробуємо розібратися

Принцип роботи та функціональні особливості пароочисника

Зміст статті

 • Принцип роботи та функціональні особливості пароочисника
 • Принцип роботи та функціональні особливості відпарювача
 • Відмінності парогенератора і відпарювача

Для комплексного прибирання з допомогою пара створений парогенератор — спеціальний прилад для подачі нагрітих водяних парів. Виробники випускають різні моделі:

 • Компактні пароочищувачі для автомобіля або будинки схожі на електричний чайник з довгим носиком. В його ємності варто тен, який нагріває воду, а насадка на носику розпорошує і направляє пар. Пристрій легкий, його зручно тримати в руках під час чищення.
 • Багатофункціональні моделі випускаються для прибирання в будинку. Вони більше схожі на пилосос, де замість мішка для пилу знаходиться ємність з водою. Такі прилади можуть мити вікна, чистити килими і м’які меблі, відпарювати одяг або робити вологе прибирання. Для кожної операції передбачена своя насадка йде в комплекті.
 • Професійні парогенератори створені спеціально для клінінгових компаній. Вони відрізняються солідними розмірами, високою потужністю і різноманітністю операцій. Такі пристрої призначені для прибирання великих площ та здатні працювати на різних поверхнях.
 • ВАЖЛИВО! Ніколи не направляйте сопло на себе або інших людей, можна отримати серйозні опіки.

  Принцип роботи та функціональні особливості відпарювача

  Для роботи з тканинами, м’якими меблями краще підходить відпарювач. Він нагадує праску, але не має нагрівається підошви, яка може пошкоджувати поверхню. Працювати з ним можна і вертикально, розмістивши річ на вішалці, і горизонтально, і на прасувальній дошці. Прилад просто незамінний для роботи з делікатними тканинами, а також для відпарювання шкіряних речей (плащів, курток, дублянок).

  ВАЖЛИВО! При дії гарячої пари не тільки розправляються складки на тканині, але і знищуються пір’яні і пилові кліщі, які живуть в подушках і пуховиках.

  Після відпарювача верхній одяг виглядає не гірше, ніж після хімчистки: розправляється ворс замші і хутра, зникають заломи і засмальцьовані песта на дублянках, освіжається колір, і зникає неприємний запах.

  Відмінності парогенератора і відпарювача

  Парогенератори більш розширені за функціоналом, ніж відпарювачі. Вони підходять не тільки для роботи з тканинами, але і для прибирання в усьому будинку. Сьогодні існують і комбіновані прилади, що поєднують в собі функції обох пристроїв.

  До достоїнств пароочищувача, крім універсальності, можна також віднести різноманітність моделей (від компактних ручних, до масивних професійних), наявність здатності не тільки обробляти місця забруднень, але і збирати пил і бруд. Це може виконуватися за допомогою компресора, як в миючому пилососі, або за допомогою спеціальних щіток і тканини, як в парової швабри.

  З недоліків можна назвати високу ціну на багатофункціональні моделі, і обмежена функціональність недорогих ручних парогенераторів.

  Крім перерахованого вище, різниця між цими двома приладами в габаритах. Відпарювачі більш компактні, легко розмістити на полиці або прасувальній дошці, тоді, як пароочистителям потрібно містечко в шафі або коморі. Хоча сучасні виробники випускають і більш громіздкі моделі відпарювачів, оснащені спеціальною штангою і плічками для одягу. Такі моделі відносяться до підлогових, їх частіше використовують в магазинах одягу або ательє.

  При роботі з будь-яким з пристроїв необхідно дотримуватися техніки безпеки, а саме:

 • Перед включенням приладу в мережу огляньте дроти і переконайтеся в їх цілісності, щоб уникнути ураження електричним струмом.
 • Перевірте цілісність ємності для води. Найменша тріщина при нагріванні може призвести до розриву бачка і опіків окропом.
 • Не торкайтеся до нагрітих поверхонь приладу, не підносьте до шкірі і одязі сопло.
 • Не направляйте пар на людей і тварин, тримайте насадку подалі від себе.
 • Не залишайте прилад включеним без нагляду ні на хвилину, навіть якщо в будинку немає дітей і домашніх тварин.
 • Використовувати фільтровану м’яку воду, а краще дистильовану, щоб уникнути появи накипу на нагрівальних елементах і отвори для виходу пари.
 • Строго дотримуйтесь рекомендацій виробника, викладені в інструкції до приладу.
 • Встановлюйте підлогові пристрою тільки на гладку тверду поверхню, щоб вони не гойдалися і не могли випадково впасти.
 • Для роботи в домі господиням знадобляться і пароочисник, і відпарювач. Можна вибрати або універсальну модель два в одному, або взяти один прилад подорожче, другий — дешевше, в залежності від того, яким з них ви будете користуватися частіше.