Специфікою опалення нежитлових приміщень є більш низькі вимоги до стану клімату в цих приміщеннях. Це може бути знижене кількість кисню, неприпустиме для житлових приміщень і підвищену кількість вуглекислого газу та інших відпрацьованих газів. Внаслідок цих вимог власники таких приміщень намагаються заощадити на вартості опалення, яке в сьогоднішньому світі досить дороге. До таких приміщень можуть ставитися гаражі, склади, ремонтні майстерні та багато іншого.

Принцип роботи пристрою

Зміст статті

 • Принцип роботи пристрою
 • Креслення для створення печі на відпрацювання своїми руками
 • Збірка апарату

Стандартні або загальноприйняті види палива в таких приміщення вважаються досить дорогими і господарі намагаються скористатися більш дешевим варіантом палива. Один з таких варіантів технічного відпрацювання масла. Це може бути моторне, трансмісійне або трансформаторне масло.

Важливо. Яке масло не було б обрано в будь-якому випадку воно повинно бути очищене, не тільки від механічних домішок, але і від хімічних, а саме це може стати проблемою в домашніх умовах.

Отже, давайте розберемося що таке відпрацювання. Це масло, виконала свою задачу при роботі всередині двигуна або інших елементів автомобіля або трактора. Відпрацювання на великих виробництвах є неврахованим побічним продуктом, який можуть віддати задарма або за невелику винагороду.

З точки зору хімічного складу, це вуглецеве з’єднання, отримане після обробки нафти при одержанні більш легких фракцій, таких як бензин або соляру. І володіє хорошою здатністю не тільки горіти але і виділяти тепло.

Олійні печі на відпрацювання своїми руками мають такі переваги:

 • Простота конструкції;
 • Недороге паливо;
 • Великі запаси цього палива особливо у великих підприємствах.

До недоліків печей варто віднести:

 • Наявність відкритого вогню, а значить брак кисню в приміщенні.
 • Відсутність систем регулювання швидкості горіння або вони дуже дорогі.
 • Непроста налагодження системи для повного спалювання палива.
 • Пічка на відпрацювання влаштована таким чином, що в ній знаходиться дві камери згорання. У першій камері безпосередньо згорає відпрацьоване масло, виділяючи при цьому безліч самих різноманітних газів, розігрітих до великої температури. У ці гази підмішується порція кисню з повітря і ця суміш надходить у камеру два, де відбувається остаточне спалювання цієї суміші і виділення великої кількості тепла.

  Креслення для створення печі на відпрацювання своїми руками

  В інтернеті знаходиться велике число оригінальних розробок грубок на відпрацьованому маслі. Всі ці розробки виставлені на загальний огляд і їх автори не тільки готові ділитися секретами своїх розробок, але й готові допомогти читачам, які хотіли б зібрати таку грубку власними руками. На сайтах в інтернеті досить багато фотографій діючих печей, а на багатьох присутня навіть відео їх роботи.

  Найчастіше такі печі виготовляють з підсобних матеріалів, яких у гаражах і на присадибних ділянках досить багато. Для виготовлення печей часто використовують листове залізо товщиною більше 4 мм Або як помітили багато умільці підходить колишній у вживанні газовий балон.

  Дістати інші елементи конструкції не становить великої праці і потрібен мінімальний набір слюсарних інструментів.

  Збірка апарату

  Згідно відгуками власників, вже діючих печей складання такого пристрою не представляє великої праці. У цій роботі не потрібні особливо точні деталі. Покрокові інструкції по збірці та налагодженні печі на відпрацьованому маслі, також легко знайти в інтернеті.

  Важливо пам’ятати! Перед тим як починати пусконалагоджувальні роботи, важливо ретельно перевірити якість збірки печі і відсутність витоків палива.

  Заощадити на обігріві нежитлових приміщень можна, при цьому не варто вкладати в цю справу великі кошти. З допомогою підсобних матеріалів можливо виготовити і встановити компактну піч на відпрацьованому маслі і опалити нежитлове приміщення.