Пенал у ванній як називається: для чого потрібен пенал у ванній, його різновиди.

Пенал у ванній як називається: для чого потрібен пенал у ванній, його різновиди.Сучасні меблеві салони пропонують різні варіанти меблів для ванної кімнати з урахуванням невеликих розмірів даного приміщення. У більшості багатоквартирних будинків ванна – це найменша кімната в квартирі. Але при цьому в ній зберігається величезна кількість речей, які потрібно розміщувати за спеціальним шафок і навісних полиць. Саме тому багато хто вибирає пенал, щоб зручно укласти всі речі і мати їх завжди під рукою.

Що таке пенал у ванній і чому він так називається

Зміст статті

 • Що таке пенал у ванній і чому він так називається
 • Для чого потрібні пенали у ванній
 • Різновиди шкафчиків у ванну

Згідно словників російської мови слово «пенал» означає вузьку витягнуту коробочку, яка призначена для зберігання письмових приладдя та інших дрібних речей. З розвитком дизайну пеналом стали називати вузькі, витягнуті в висоту шафи, які мають внутрішні полиці і навіть висувні ящики — в них зручно укласти всі наявні речі в туалетній кімнаті.

Розрізняють кілька видів пеналів:

 • підлогові;
 • настінні;
 • пристінні;
 • кутові.

Пенал у ванній як називається: для чого потрібен пенал у ванній, його різновиди.

Саме завдяки своїй вузькою витягнутою формою шафа стали називати пеналом. Ці меблі дуже функціональна, дозволяє розмістити велику кількість речей, не займаючи багато місця в кімнаті. Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент моделей і матеріалів, з яких виготовляються шафи, щоб задовольнити смак навіть самого упередженого покупця.

ВАЖЛИВО! На перший погляд, громіздкий предмет інтер’єру може вдало розміститися в просторі ванної кімнати. Місткість і функціональність робить його популярним предметом меблів для цього приміщення.

Для чого потрібні пенали у ванній

Пенал у ванній як називається: для чого потрібен пенал у ванній, його різновиди.Високий і вузький шафа призначена для зберігання в ньому різних речей і засобів по догляду, які потрібні людині під час прийому ванни або душу. Прибравши нескінченні тюбики, флакони і туби всередину меблевого гарнітура, зібравши туди всі чисті рушники і халати, людина відчуває естетичне задоволення. Туалетна кімната залишається прикрашеної тільки декоративними елементами, які відображають стильові уподобання господарів квартири.

Залежно від розміру і висоти пенал зазвичай оснащують полками, кошиками, висувними ящиками, гаками або штангою з вішалками. Ванні кімнати, де була встановлена подібна меблі, виглядає набагато охайнішим і чистіше. Пов’язано це з тим, що заставлені раніше флаконами і рушниками поверхні тепер стане легше мити і протирати від пилу. Наведення порядку стане доброю щоденної традицією, легкою і невимушеною.

Різновиди шкафчиків у ванну

У салонах меблів сьогодні представлено величезне різноманіття моделей меблів для ванних кімнат. Вони виготовлені з різних матеріалів і мають різні колірні рішення, щоб задовольнити смак кожного покупця.

За варіантом установки розрізняють два види пеналів:

 • Підлоговий. Являє собою прямокутний шафа, зазвичай досить широкий, щоб вмістити багато речей, тому його встановлюють, як правило, у великих за площею ванних кімнатах, він комплектується невеликими ніжками і встановлюється безпосередньо на підлогу.
 • Навісний. Хороший варіант для економії місця, його фіксують на стіну — над ванною, раковиною, інсталяцією та іншими елементами. Він допомагає зберегти корисну площу, не займаючи багато місця і поміщаючи в себе досить багато речей.
 • За типом конструкції розрізняють:

  • кутовий — має трапецієподібну форму, що дозволяє встановлювати його у вільний кут ванної кімнати, економлячи простір, крім того, за рахунок нестандартної форми всередині шафи знайдеться більше місця для речей і косметики;
  • прямокутний — стандартна форма пенала у ванну, яка передбачає його установку уздовж стіни, речей вміщається чимало, але при цьому він займає велику площу корисного простору;
  • обертовий — стильний і модний аксесуар, дуже зручний для ванн нестандартної форми, речі з полиць можна без зусиль дістати з будь-якої точки кімнати.

  Пенал у ванній як називається: для чого потрібен пенал у ванній, його різновиди.

  ВАЖЛИВО! Вибирати шафа потрібно відповідно з формою і розмірами туалетної кімнати. Якщо приміщення дуже маленьке, краще не захаращувати його з допомогою високих і громіздких пеналів.

  При купівлі пенала слід звернути увагу на захисні фасади і плівки, які повинні бути відмінної якості, щоб надовго зберегти меблі в первозданному вигляді. Також слід приділити особливу увагу фурнітурі, її якість і довговічність вважаються головними перевагами. Також потрібно прорахувати функціональність, розглянути наявні полиці, гачки і корзини, всі вони знадобляться в процесі експлуатації, зручні у використанні? На всі ці питання повинні бути позитивні відповіді, в іншому випадку предмет меблів буде незручний у використанні після встановлення його у ванній кімнаті.