Перевірка авто за VIN-кодом, номером кузова

Перевірка авто за VIN кодом, номером кузова

При покупці автомобіля часто виникає необхідність дізнатися точну дату випуску. Від цього залежить ціна купівлі-продажу, крім того, дата випуску впливає на розмір мита, коли мова йде про ввезення іномарки.

VIN-код – джерело інформації про авто

Більшість автомобілістів дізнається рік випуску авто з номером кузова – цей метод вважають найбільш поширеним і достовірним. Щоб визначити рік, коли був випущений цей автомобіль, потрібно побачити наклейку Vinplate.

VIN-код – це унікальний для кожної машини цифро-буквений код, що містить основну інформацію. З його допомогою здійснюється перевірка автомобіля, коли потрібно визначити рік випуску, марку, колір заводського фарбування та інші деталі.

Ці відомості містяться в базі даних у виробника, а у разі виникнення потреби їх можна дізнатися.

Перевірка авто за VIN кодом, номером кузоваБільш-менш точно проконтролювати життєвий шлях, дізнатися про машину можна за номером кузова або VIN-коду

Перевірка за VIN-кодом здійснюється не тільки тоді, коли потрібно дізнатися рік випуску. Цей метод корисний, коли підбирають фарбу для авто. Візуальний метод в таких випадках часто підводить, особливо якщо мова йде не про повну фарбування машини, а про зафарбовуванні дефектів. Неправильний підбір кольору фарби може призвести до того, що машина буде хизуватися свіжопофарбованими «латками», однак перевірка автомобіля по VIN-коду дає можливість цього уникнути.

Як користуватися VIN-кодом?

Давайте розберемося, як правильно перевірити авто з номером кузова. Практично в цьому немає нічого складного. Така процедура виглядає наступним чином:

 • Перед тим, як перевірити машину з кодом, знайдіть його – починайте з огляду підкапотного простору.
 • Найчастіше шильдик з номером розташований на двигуні – починайте огляд звідти.
 • Якщо ви не знайшли шильдик на двигуні, подивіться на поперечку під бампером або на передню частину рами.
 • Бувають випадки, коли табличка знаходиться на передній частині відкритого капота.
 • Якщо ви не змогли знайти табличку спереду, переходите до бічних дверей біля водія – відкрийте її і гляньте вниз, вона може бути на дверній стійці.

Перевірка авто за VIN кодом, номером кузоваВикористовуючи бази даних, можна дізнатися за номером кузова про машину практично всю інформацію

Модельний рік зазвичай вказаний в 10-й позиції коду:

 • 1980 та 2010 роки позначають буквою «А»;
 • 1987 рік відповідає літері «Н»;
 • 1998 рік маркують літерою «J»;
 • 1992 рік позначений як «N»;
 • 1993 рік записується літерою «Р»;
 • 1994 рік позначають літерою «R»;
 • 1997 рік відповідає літери «V»;
 • Починаючи з 2000 року використовують цифри по порядку – 1,2,3 і т. д.;
 • Після 2010 знову використовують букви.

У американських автомобілів рік випуску у номері кузова вказується на одинадцятій позиції. В цьому їх відмінність від європейського способу маркування. У американських автомобілів європейської збірки для позначення дати виготовлення також використовується одинадцята позиція.

Використання онлайн-сервісів

Перевірка за VIN-кодом дати виготовлення автомобіля в деяких випадках може викликати труднощі. Якщо ви не зуміли самостійно скористатися номером для отримання інформації, яка вас цікавить, не турбуйтеся – вихід завжди знайдеться.

Перевірка авто за VIN кодом, номером кузоваДля будь-якого автомобіля його кузовний ідентифікаційний номер є виключно унікальним і уніфікованим по міжнародним нормам

Ви можете звернутися із відповідним запитом до представника фірми, у якого ви купували машину. Він має доступ до бази даних на всю продукцію, якої він торгує. З її допомогою він надасть вам цікавлять вас відомості.

Ви також можете скористатися будь-яким з безлічі онлайн-сервісів, які можна без особливих проблем знайти в Інтернеті. Там же ви знайдете інструкцію про те, як перевірити свій автомобіль за допомогою цієї онлайн-сервісу.

Перевірка японського автомобіля з номером кузова має свої тонкощі – потрібно буде ввести модель кузова і його номер. Це дві позиції, які виділяють з цифро-буквеної комбінації на табличці. Складність полягає в тому, що у різних моделей японських авто кількість знаків у цих позиціях відрізняється. Тому варто додатково поцікавитися нюансами розшифровки для конкретної машини.

Як ще можна довідатися дату випуску?

Крім кузова і двигуна інформацію про дату виготовлення автомобіля містять комплектуючі. У більшості виробників прийнято маркувати білою фарбою з зазначенням дати трубопроводи та комунікації. Можна знайти відповідні відмітки на ременях безпеки, автомобільних стеклах, пластикових розсіювачах та інших елементах.

Досвід підказує, що під час експлуатації машини її комплектуючі можуть бути замінені. Щоб не помилитися, варто робити висновки методом порівняння. Найбільш вірогідними виявляться ті дані, які вказані на більшості комплектуючих.

Не варто також забувати про документи на транспортний засіб, в них вказується точна інформація про час виготовлення.

Висновок

Серед усіх можливих варіантів, які допомагають дізнатися вік автомобіля, найбільш ефективним є VIN-код. Тому, якщо знадобилося перевірити машину, постарайтеся знайти табличку Vinplate і розшифруйте її самостійно або за допомогою онлайн-сервісу.

Якщо шильдик з Vinplate знайти не вдалося, вам доведеться оглядати деталі машини, порівнювати маркування та методом аналізу робити висновки про вік. Точним цей метод назвати складно, проте він дозволяє з великою часткою вірогідності скласти думку про те, коли був виготовлений автомобіль. Практика показує, що між виготовленням і складанням деталей може пройти час, проте ця різниця в цьому випадку буде незначною.