Петля напівавтомат у швейній машині що це: переваги і недоліки автоматичного режиму виконання петлі, що краще петля-автомат або напівавтомат.

Петля напівавтомат у швейній машині що це: переваги і недоліки автоматичного режиму виконання петлі, що краще петля автомат або напівавтомат.Ті, хто любить шити одяг, часто стикаються з такою проблемою, як обробка застібки. Найбільш популярна зараз застібка на гудзику, проте тут починається головна складність: обметування гудзикових петель. У такому разі слід використовувати одну з двох функцій швейної машинки: «петля-автомат» і «напівавтомат».

Що таке петля напівавтомат у швейній машині

Зміст статті

 • Що таке петля напівавтомат у швейній машині
 • Достоїнства і недоліки автоматичного режиму виконання петлі
 • Що краще: петля-автомат або напівавтомат

Отже, під час шиття якогось предмета одягу одне з найважчих завдань – це обметування петель, на вигляд яких впливає безліч факторів, серед них:

 • щільність стібка;
 • симетрія;
 • ширина обметуванням;
 • якість закріпки і прорубання.

Тим не менше зараз зробити гудзикову петлю нескладно. Деякі швейні машинки мають функцію «петля-автомат», деякі – «напівавтомат».

«Автомат» дозволяє зробити потрібний стібок без особливих складнощів. Так, потрібно вставити гудзик ззаду спеціальної лапки швейної машини. Після цього витягнути важіль зворотного ходу; якщо забути це зробити, то доведеться вимикати машинку і розпускати вже зроблені петлі, псуючи тканина. Наступний крок – встановити голку в початку петлі і натиснути на педаль. Розмір рядка розраховується автоматично під час обметування.

Петля напівавтомат у швейній машині що це: переваги і недоліки автоматичного режиму виконання петлі, що краще петля автомат або напівавтомат.

При виборі машинки особливу увагу варто приділити лапці: кріплення у неї повинно бути міцним, щоб під час роботи вона не зсувалася і не швидко приходила в непридатність. Матеріал при цьому – метал, пластик або ін. – часто не відіграє великої ролі. Купити запасну лапку складно: дуже часто не підходить висота або який-небудь інший параметр.

ВАЖЛИВО! Ґудзик не повинна бути діаметром більше, ніж 2,5 сантиметрів, в іншому випадку доведеться робити петлю вручну.

Інша ситуація з «напівавтоматом»: для обметування гудзики доведеться пройти через декілька етапів:

 • Поставити лапку для обметування гудзики.
 • Встановити голку в тому місці, де буде починатися петля.
 • Включити налаштування «Напівавтомат – режим 1».
 • Натиснути на педаль – машинка зробить перший стібок.
 • Пройти інші 3 налаштування.
 • Змінюючи налаштування, що користувач робить різні дії: спочатку сходинку вперед, стібок для закріплення на одному кінці петлі; рядок тому, стібок для закріплення на іншому кінці. Природно, перед цим варто зробити виміри, тобто відзначити початок і кінець петлі на тканини. Всі ці дії швейна машинка з функцією «автомат» робить за один раз самостійно.

  Як видно, обметування з «напівавтоматом» − справа складне: потрібно переключити 4 різних режими, тим не менш здійснювати подібне доводиться досить рідко. Крім цього, таким чином вдається контролювати щільність стібка, що в автоматичному режимі майже неможливо.

  ДОВІДКА! Історично склалося, що петлі на чоловічому і жіночому одязі розташовуються по-різному: на лівій стороні для чоловіків, на правій – для жінок.

  Достоїнства і недоліки автоматичного режиму виконання петлі

  Очевидне достоїнство автоматичного режиму – це швидкість і легкість виконання петлі. Однак не все так просто: уважно придивившись до зробленого, людина легко побачить, що стібки з різних сторін гудзики були накладені нерівномірно. Фактично це проблема будь швейної машинки за винятком тих, які управляються вбудованим комп’ютером і вишивальних машин. Даний феномен пов’язаний з тим, що швидкість просування тканини швейною машинкою тому, менше тієї, з якою вона робить це вперед. Інші причини, які причетні до цього, − стан лапки, якість тканини, її товщина і ін.

  Петля напівавтомат у швейній машині що це: переваги і недоліки автоматичного режиму виконання петлі, що краще петля автомат або напівавтомат.

  Для того щоб така різниця не була помітна, швейні машинки в більшості випадків оснащені регулятором рядки зворотного ходу. З його допомогою вдається зрівняти різницю в швидкостях машинки вперед і назад. Може здатися, що така точність ні до чого, проте іноді це може зіпсувати весь зовнішній вигляд одягу. Тому при покупці бажано звернути увагу на те, якщо в комплектації цей регулятор чи ні. Ідеальний варіант – випробувати автомат, зробивши одну петлю в магазині.

  Що краще: петля-автомат або напівавтомат

  Отже, якщо вам доводиться робити багато гудзикових петель, то є сенс придбати швейну машинку з «автоматом», однак варто пам’ятати, що такий прилад буде коштувати значно дорожче. У більшості ж випадків зробити таку петлю потрібно лише один-два рази на місяць, тому «напівавтомат» – більш адекватний вибір, враховуючи ціну.

  Вважається, що більш гарного результату можна домогтися лише з електронними машинами, які роблять до 10 видів таких петель; наприклад, з вічком або із закругленими краями. До того ж є можливість ввести в комп’ютер необхідні характеристики петлі, і машинка буде робити їх з дивовижною швидкістю.

  Петля напівавтомат у швейній машині що це: переваги і недоліки автоматичного режиму виконання петлі, що краще петля автомат або напівавтомат.

  Кращого результату, на думку професіоналів, можна домогтися з допомогою петельного автомата, який самостійно розрізає петлю, при цьому не зачіпаючи стібки. Так що як варіант іноді пропонують купівлю такого приладу і звичайної швейної машинки – це буде коштувати приблизно стільки ж, скільки й електронна машина. Інший варіант – зробити обметування, якщо ви використовуєте хорошу тканину, в ательє.

  У підсумку все зводиться до того, що вибір потрібного автомата залежить від потреб покупця — якщо йому необхідно робити безліч таких петель: більше 20-30 в день, причому хорошої якості, то бажано придбати машинку з «автоматом». В іншому випадку «напівавтомат» буде кращим вибором: вийде значно заощадити.