Підготовка дитини до школи

Прийшла пора, коли ваша дитина повинен зробити перший серйозний крок до самостійності, а саме піти в перший клас. Важливо розуміти, що для будь-якого успіху важлива підготовка, так і тут, від вас насамперед залежить те, наскільки комфортно і впевнено дитина зможе зробити це.

В першу чергу розглянемо структурно, що необхідно зробити?

 • Підготовка кімнати дитини.
 • Ревізія іграшок.
 • Сортування книг.
 • Психологічна підготовка.
 • Документи для вступу.
 • Готуємо кімнату майбутнього школяра

  Підготовка дитини до школи

  Важливо розуміти, що дитяча кімната, тепер перетвориться в кімнату школяра. Потрібно організувати простір, замінити ліжко на більш велику, поставити стіл і створити зону для занять, організувати зберігання шкільного приладдя, забезпечити додаткове освітлення.

  При цьому обов’язково залучіть до участі в процесі майбутнього школяра, розкладіть по шухлядах разом з ним речі, продемонструйте порядок на столі і в ящиках, акцентуйте на цьому увагу заздалегідь.

  Ревізія іграшок

  Ні в якому разі не робіть цього у відсутності дитини, цим ви можете викликати ранні негативні емоції щодо майбутнього навчання, випадково викинувши важливу для нього річ. Відсортуйте разом ті іграшки, які йому більше не цікаві, можна зібрати їх і разом віднести в соціальні служби або ж подарувати молодшим дітям у дворі. Це допоможе дитині усвідомити, що, роблячи подарунки можна випробувати задоволення.
  Поставтеся до процесу уважно і намагайтеся залишити іграшки, які відповідають віку.

  Ревізія книг

  Підготовка дитини до школи

  За перші 5-6 років, книг, швидше за все, накопичилося чимало. Разом з дитиною визначте, які він залишив, а які йому більше не цікаві. Не потрібні книги можна комусь подарувати, або ж відвезти букініста.

  Так само можна законсервувати, упакувати їх і прибрати подалі, можливо вони стануть вашим онукам. Мало того, цілком можливо книги знадобляться в школі для позакласного читання, і вам доведеться витратити не мало зусиль у пошуках тих книг від яких ви раніше позбулися!

  Ні в якому разі не викидайте книги, цим ви негативно повлияете на дитину, продемонструвавши ставлення до цінностей. Так само можна викинути хліб, малювати в під’їзді, псувати меблі, всі поняття взаємопов’язані. Якщо книги вам однозначно не знадобляться, краще віддати їх у бібліотеку або подарувати тим, у кого не вистачає коштів на покупку, адже сьогодні книги стали менш доступні.

  Психологічна підготовка

  Підготовка дитини до школи

  Ігри в «школу», пора перетворити стіл з місця для ігор, в, місце для роботи. Для полегшення адаптації в новому середовищі, та підготувати дитину до нового способу життя, грайте з дитиною в «школу». Станьте для нього першим чином вчителі, поставте додаткові стільці і посадіть на них уявних однокласників, Почніть з витримки і терпіння, правилами посадки за столом, стійкою постави. Розкажіть як потрібно звертатися до викладача, як підняти руку при зверненні. Поділіться історією того, як ви пішли в перший клас, що ви там дізналися, як це було цікаво і корисно. Розкажіть про своїх однокласників, з ким ви дружили, ким вони стали тепер.

  Сходіть з дитиною в школу, познайомтеся з майбутнім учителем, продемонструйте обстановку в школі.

  Порадьтеся з майбутнім викладачем, як потрібно підготуватися до процесу навчання, щоб не було розбіжностей і згодом педагогу не доводилося переучувати дитину, наприклад: правильно ставити руку, положення сидячи за партою, використовувати перші прописи. Те, чим ви зараз робите, збереже в майбутньому багато часу.

  Зміни режиму дня. У найближчому майбутньому, графік життя дитини кардинально зміниться, щоб допомогти йому перебудується до нового режиму, необхідно внести зміни в звичний режим дня. Підйом о сьомій ранку, водні процедури, гімнастика, сніданок, коротка прогулянка радіусом приблизними, дорозі в школу, а по поверненню влаштуйте гру в «школу» за графіком з розкладом, дзвінками на зміну і завданнями. Кожен день збільшуйте кількість уроків та тривалість навчального дня.

  Соціальна адаптація, справа важлива і не просте. У разі якщо дитина ходила в садочок, проникнути в колектив, труднощів не складе. Але в разі якщо дитина росла будинку, адаптація буде проходити складніше. Постарайтеся дізнатися, хто ще піде у ваш клас, познайомтеся з батьками майбутніх першокласників, познайомте дитину з майбутніми однокласниками.