З тих пір, як природний газ став доступний, і всі оцінили його зручність і низьку вартість, він широко застосовується. Щоб використовувати газ для приготування їжі потрібно придбати газову плиту і приєднати її систему до основного газопроводу. Звичайно, на перший погляд, така робота здається дуже складною, адже для неї потрібні особливі навички і кваліфікація, а з-за специфіки існує небезпека нещасного випадку, який може призвести до сумних наслідків.

Найпростішим варіантом є виклик спеціаліста служби газу або приватних організацій, які за порівняно невеликі гроші проведуть повну установку з перевіркою і реєстрацією побутового пристрою. Вартість таких послуг по Москві починається від 870 рублів і досягає 1500 в разі установки вбудованої техніки. Відключення і демонтаж старої плити, якщо вона є, оплачується окремо.

Таким чином, є можливість доручити підключення професіоналам, але бувають ситуації, коли це важко. Наприклад, мешканці квартири відсутні вдома саме тоді, коли збираються прийти газовики і неможливо підлаштуватися по часу. Чи необхідно встановити плиту в приватний будинок, який знаходиться далеко від великих населених пунктів і приїзд фахівців потрібно чекати дуже довго і обійдеться дорожче. Або вмілому людині, який в змозі провести прості технічні роботи, просто шкода витрачати зайві гроші на те, чим він може розібратися сам, ознайомившись з правилами і технікою безпеки.

Якщо вам з якихось причин хочеться провести самостійну установку, то дана стаття допоможе в цьому.

ВАЖЛИВО! Багато хто думає, що на монтаж такого обладнання мають право тільки працівники служби газу, і за самостійні роботи вас покарають. Це правда, але тільки частково. Підключати плиту може будь-яка людина не тільки у приватному секторі, але і в квартирі. Однак починати користуватися нею можна лише після перевірки спеціаліста, викликати якого все-таки доведеться. У такому разі штраф вам не загрожує.

Порядок монтажу газової плити

Зміст статті

 • Порядок монтажу газової плити
 • Ніж підключити плиту до системи
 • Види газових шлангів
 • Підключення за допомогою труби
 • Як підключити газову плиту в квартирі: покрокові дії

Насамперед необхідно провести підготовку до роботи. Звільніть нову плиту від картонної упаковки і приберіть дерев’яну підкладку знизу. Відкладіть поки в сторону знімні частини, такі як листи, решітки, щоб вони не заважали. Встановіть ніжки, при необхідності вирівняйте їх по висоті і рівнем підлоги разом, у якому буде стояти агрегат. Дотримуйтесь правил розташування, в яких говориться, що від стіни, між плитою і сусідніми тумбами повинні бути зазори, не менше 40 см ззаду і 5 см від тумб.

Для точного регулювання рівності конфорок щодо статі і правильній установці ніжок корисно скористатися будівельним рівнем. Адже при нахилі поверхні буде незручно готувати і масло нерівномірно стане розподілятися на сковороді. Якщо ніжки нерегульовані, у разі нерівного статі можна підкласти під низ шматок ДСП, дерева або цупкого картону.

За регламентом, газовий шланг не повинен бути довшим 4 метрів, і всі відкриті частини, включаючи труби і шланг повинні бути у вільному доступі. Враховуйте це при виборі місця розташування нової плити або якщо збираєтеся зробити перепланування приміщення.

 

У перший раз перед установкою, навіть самостійної потрібно укласти договори для обслуговування і подачиу газу з відповідною службою у вашому місті. Для цього туди потрібно буде надати основні документи, що підтверджують володіння квартирою і обладнання. Точно також це знадобиться, якщо ви власник приватного будинку і вирішили вперше почати користуватися газом.

Необхідні деталі та інструменти:

 • спеціальний газовий гнучкий рукав або шланг. Зазвичай не входить в комплектацію обладнання і купується в магазині;
 • ключі, і газовий і розвідний 22*24;
 • кульовий кран, підходящий для взаємодії з газами різного тиску (якщо потрібна його заміна або не збігаються діаметри вихідних з’єднувальних отворів);
 • шматок мокрої тканини, яким треба буде заткнути трубу, або інша відповідна пробка (якщо треба міняти кран);
 • прокладка (часто йде в комплекті з плитою);
 • який-небудь герметик: ФУМ стрічка, сантехнічна нитка;
 • додаткові побутові інструменти: набір викруток, ніж;
 • мильний розчин і кисть, щоб нові сполуки на відсутність витоків.

Своїми руками приєднати газову плиту можливо, однак потрібно дотримуватися певні правила.

Ніж підключити плиту до системи

Шланг, який ви купите, повинен бути зі спеціалізованого магазину і ні в якому разі не з ринку або вуличної намети. Не варто купувати шланги для води, які не призначені для цього обладнання і швидко виходять з ладу. Рукави для газу зазвичай позначено жовтими позначками, а для води — червоними і синіми.

В будинках радянської будівлі повсюдно було підключення плити з допомогою сталевих труб. Їм на заміну прийшли гнучкі шланги, завдяки яким сьогодні можна самостійно встановлювати устаткування в короткі терміни з використанням простих інструментів, а також вільно переміщати плиту з урахуванням довжини шланга, що корисно при переплануванні або купівлю вбудовуваної техніки. Однак, в окремих випадках встановлюють і металеву трубу.

Види газових шлангів

В даний час у продажу представлені 3 основних вид шлангів. Знаючи їх особливості, кожна людина може вибрати те, що буде підходити саме йому. Діаметри з’єднувальних гайок або різьблення шлангів бувають стандартні або дюйма. При нестандартному 3/8 дюйма потрібен перехідник, який можна придбати в тому ж магазині. На кінцях при цьому бувають як дві гайки, так і варіант гайки і зовнішньої різьби.

Плюси всіх сучасних шлангів у їх гнучкості і достатньої міцності, завдяки чому плити можна переміщати в разі необхідності і не боятись випадкових пошкоджень і аварії.

 • гумовий шланг. Часто зустрічаються і недорогі вироби, які користуються популярністю із-за доступності, порівняльної стійкості і терміном служби до 10 років. Виготовляються вони з вулканізованої гуми, всередині для жорсткості вистилають матерчатий матеріал. З мінусів цього різновиду можна перерахувати більш низьку стійкість і термін служби, ніж у інших матеріалів, ризики придбання поганий гуми, яка може потріскатися, і слабкий захист від важких пошкоджень, викликаних колючими-ріжучими предметами.
 • гумовий шланг в металевій оплітці. Основа тут — все та ж вулканізована гума, але для підвищеної стійкості перед гострими предметами застосовується метал, який не піддається корозії. Також, як і простий гумовий шланг даний вид витримує високі температури до 50 градусів Цельсія (але не любить перепади температур). Головний мінус полягає в тому, що зовні не вийде оцінити стан гуми в разі розтріскування і ще якогось пошкодження, саме тому його використання не поширена в інших країнах.
 • сильфоновый (або сильфонний) шланг. Складається з міцного металопластику (іноді зовні є пластикова оболонка, іноді ні). Самий міцний і гнучкий з існуючих на даний момент варіантів, не боїться перепадів температури, пошкоджень і ударів, служить до 25 років. Єдиний, мабуть, його мінус — висока ціна.

ВАЖЛИВО! фахівці та представники газових організацій наполегливо рекомендують використовувати через їх надійності саме сильфонні шланги, так як це сильно знижує ризик поломок і серйозних подій, пов’язаних з експлуатацією газового обладнання.

Вимоги до шлангах:

 • Рекомендована довжина шланга складає 1.5 метра, можливі більш довгі варіанти, але не більше 4 метрів.
 • Відсутність пошкоджень, дірок, тріщин, будь-яких дефектів
 • Однакова поверхню і діаметр по всій довжині, без нерівностей
 • При покупці і подальшому використанні шланг не повинен сильно розтягуватися, переламываться і перекручуватися
 • Під час використання неприпустимо, щоб шланг доторкався до твердих і гострих кутів, поверхонь, які сильно нагріваються і легкозаймистих матеріалів.
 • Шланг повинен перебувати у вільному стані, бути легкодоступним для своєчасного контролю та заміни застарілого виробу.
 • При купівлі повинен бути нормальний термін придатності, який можна дізнатися з сертифіката якості, який зобов’язаний показати продавець.
 • Шланг в роботі повинен бути єдиним виробом, то є цілісним, не складається з декількох частин.

Підключення за допомогою труби

Сталева труба, звичайно, надійна, але все ж це застарілий, дорогий і складний варіант підключення плити, при якому будуть потрібні додаткові матеріали та обладнання. До того ж вона не передбачає переміщення плити, наприклад, під час прибирання або перестановки. Однак в окремих випадках необхідно використовувати цей спосіб.

Насамперед, потрібно зробити трубу і надати їй потрібні форму і розмір. Потім нарізати на кінцях різьблення для приєднання муфт з гайками. Якщо в наявність є зварювальний апарат та навички зварювання, можна приварити трубу з одного або з обох країв, використовуючи перехідні муфти-американки. Або на обох краях, попередньо нарізавши різьблення, встановити з’єднувальні муфти, якими провести прикручування до газопроводу і до з’єднання плити.

Як підключити газову плиту в квартирі: покрокові дії

 • приготувати все необхідне, відкрити всі вікна, якщо є можливість, включити примусову вентиляцію, оповістити про роботу інших людей в приміщенні;
 • якщо потрібно провести демонтаж старої техніки, то спочатку необхідно перекрити вентиль, і спробувати підпалити конфорку. Якщо газ не надходить і вона не горить, газовим або розвідним ключем слід від’єднати старий шланг від плити та труби;
 • якщо потрібно замінити кран, через зношеність або якщо він не поєднується з новим обладнанням, всі дії необхідно проводити спокійно і впевнено. Новий вентиль потрібно перекрити і для зручності установки зняти ручку, а на зовнішню різьбу намотати герметик. Потім зняти старий кран, швидко очистити місце з’єднання від старого герметика і швидко прикрутити новий. Бувають труби з зовнішньою різьбою, а кран з внутрішньої, тоді потрібно пробка. Тканину треба добре змочити, так як саме мокрий матеріал зупиняє вихід газу. Заткнутый нею кран необхідно ретельно очистити і намотати свіжий герметик.

Всі роботи ключем потрібно робити швидко, але акуратно, без стукотів по трубі, які можуть викликати іскру. Після установки нового вентиля пензлем наносять мильний розчин і, якщо на поверхні утворюються бульбашки, значить є розгерметизація і газ витікає. Тоді доводиться розкручувати і намотувати герметик більш щільно.

ВАЖЛИВО! популярний герметик з лляної паклі не застосовується в газовій сфері, так як його властивості гірше, ніж у інших видів герметиків.

Тепер, нарешті, можна встановити шланг. Загальна схема така: на зовнішню різьбу намотати герметик, використовувати перехідники, якщо потрібно, потім ключем зафіксувати гайки з обох боків з’єднання і конструкція перевіряється на герметичність. У місцях внутрішньої різьби для герметизації використовуються паронітові прокладки. При затягуванні гайок як на шлангу, так і на крані потрібно проявити розумну стриманість. Занадто багато прикладеної сили зашкодить прокладку і герметичність порушиться, якщо затягнути слабо, газ також буде виходити назовні.