Найсучасніші технологічні моделі газових котлів оснащуються термостатом. Цей прилад дозволяє визначити температуру і вологість повітря в приміщенні, і за результатами вимірювань регулює потужність роботи котла. При підвищенні температури живлення котла відключається, і при дуже низькій – включається. Особливо вигідна ця функція в тих випадках, коли встановлений лічильник газу – вимикання обладнання дозволяє скоротити його витрати. Крім того, використання таких пристроїв дозволяє зберегти комфортний мікроклімат в приміщенні, не давай повітрю занадто перегріватися.

Як підключити термостат до газового котла

Зміст статті

 • Як підключити термостат до газового котла
  • Необхідні інструменти та матеріали
  • Важливі моменти підключення
 • Покрокова інструкція підключення термостата до газового котла

Якщо у вас стара або просто занадто проста модель газової техніки, вам може зажадати підключити термостат самостійно. Зробити це нескладно, головне – слідувати інструкції і звірятися з документами на сам газовий котел і підключається до нього обладнання.

Необхідні інструменти та матеріали

Одним з головних плюсів підключення термостата до газового котла є те, що для цього не потрібно ніяких особливих інструментів або спеціальних навичок. Все, що необхідно для установки терморегулятора на газовий котел, є частиною базового комплекту устаткування. Вам потрібен технічний паспорт газового котла і документи на термостат, щоб звірити схеми і упевнитися в їх сполучуваності. Також знадобиться звичайна викрутка, тестер для визначення напруги в електромережі, а також інструменти для установки пристрою на стіну в приміщенні. В деяких випадках

Важливо! Повний набір інструментів залежить від моделі обладнання і місця установки. Яке ви оберете.

Важливі моменти підключення

Найважливіший момент – це вибір необхідної моделі датчика. Термостати бувають трьох видів: механічні, електромеханічні та електронні. Перші два види встановлюються безпосередньо в систему і вимірюють температуру теплоносія. Такими пристроями можуть бути обладнані старі моделі газового обладнання. Їх установка не тільки складна, але і недоцільна. Якщо ви хочете встановити терморегулятор для опалювальної системи, краще вибрати сучасну електронну модель. Вона підключається до котла і визначає температуру води не в системі, а повітря в опалювальних приміщеннях. Комфортну температуру в таких пристроях можна задати за допомогою налаштувань. При перевищенні встановленого порогу пристрій дає сигнал на котел і відключає його роботу.

Щоб термостат міг виміряти реальну температуру і вологість в приміщенні, необхідно дотримуватися при його встановленні таких правил:

 • Висота установки регулятора повинна бути трохи менше зростання людини, від півтора метрів до 1,7 метра.
 • Прилад повинен бути встановлений на відстані не менше метра від нагрівальних приладів і будь-який нагрівається при роботі техніки, а також від вентиляторів і кондиціонерів – все це буде спотворювати показання пристрою.
 • Вплив протягу або вентиляції на регулятор необхідно мінімізувати.
 • Датчик повинен знаходитися в приміщенні, що обігрівається, – в іншому випадку його покази будуть занижені.

Важливо! Якщо у вас в будинку встановлені теплі підлоги, найкраще купувати таку модель терморегулюючого пристрою, яка має додатковий термодатчик, встановлюваний біля підлоги. Він визначає температуру повітря в нижній зоні і забезпечує більш точні свідчення.

Покрокова інструкція підключення термостата до газового котла

Встановлення термостата на газовий котел можна поділити на два етапи: встановлення самого пристрою на стіну в приміщенні і з’єднання його з котлом опалення.

Встановлення приладу на стіні слід проводити згідно додається до нього інструкції. Коли терморегулятор закріплений на необхідній висоті, необхідно прокласти провід від нього до котла. При прокладці проводів можна використовувати як відкритий, так і закритий спосіб. При підключенні регулюючого пристрою до опалювального обладнання необхідно діяти в такому порядку:

 • Один з кінців кабелю приєднується до контактів регулятора, маркованих як NO і COM. На бездротових моделях клеми для підключення можна знайти у релейному блоці.
 • Маркування і місце підключення другого кінця проводів можна знайти в інструкції до газового котла.
 • Доступ до роз’ємів і платі керування газовим обладнанням можна отримати, знявши або зсунувши передню панель.
 • Між клемами, необхідними для підключення, може перебувати перемичка. Її слід видалити, але не викидати.
 • До клем приєднайте другий кінець дроту, який підключається до термостата.
 • Якщо термостат бездротовий, до другого релейного блоку необхідно підвести трижильний кабель живлення з заземлюючим контуром.

Важливо! Якщо маркування на термостаті відрізняється від стандартної, знайти необхідні клеми можна за допомогою тестера. Між потрібними вам клемами ланцюг повинна бути розімкнутої.

Також важливо пам’ятати, що деякі моделі опалювального обладнання не працюють з термостатами. В них встановлено газовий клапан, що реагує тільки на механічні впливи, тому електричне регулювання роботи такого котла опалення неможлива. Найчастіше такими випускаються енергонезалежні моделі газового обладнання.