Витяжка – побутовий прилад, необхідний на кожній кухні. Як і будь-який електричний пристрій, ця техніку потрібно підключати до електромережі. Нижче розглянуті особливості підключення витяжного пристрою до електрики.

Загальні вимоги для підключення витяжки на кухні до електрики

Зміст статті

 • Загальні вимоги для підключення витяжки на кухні до електрики
 • Етапи підключення витяжки до електромережі
  • Як підключити витяжку на кухні до електрики шлейфом
  • Підключення витяжки шляхом заміни розетки на подвійну
  • Проведення нової лінії для витяжки

Витяжку, як правило, підключають до електромережі через розетку. Ця побутова техніка відноситься до приладів малої потужності, яка в режимі максимального навантаження споживає не більше 500 Вт. З цієї причини особливих вимог до наявності виділеної електричної лінії до щитка виключно для підключення витяжного пристрою немає – за відсутності спеціально передбаченій для цих цілей розетки, можна підключатися до найближчої сусідньої. Площа перерізу проводів бажано повинна бути 2,5 мм.

Важливою вимогою при підключенні витяжки є наявність заземлення. У разі відсутності у вашому будинку або квартирі, необхідно викликати електрика для вирішення цього питання. Експлуатація витяжки без системи заземлення заборонена, оскільки супроводжується ризиком для життя у разі замикання фази на корпус приладу.

Так як розетка буде встановлена в верхній частини кухонної стіни поблизу від плити, до неї пред’являються підвищені вимоги щодо захищеності від вологи і пилу. Краще використовувати моделі зі ступенем захисту не нижче IP14.

Етапи підключення витяжки до електромережі

Основне завдання по підключенню витяжки до електромережі зводяться до оптимального вибору місця розміщення розетки. Вона не повинна бути розташована на видному ділянці стіни з естетичних міркувань. Підводка до неї також повинна бути прихованою від очей.

Для виконання робіт по электроподготовке вам знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • набір викруток (шлицевая і хрестова);
 • індикаторна викрутка;
 • перфоратор з побідитовим буром (якщо передбачається установка нової розетки);
 • коронка (для розетки прихованого типу);
 • узкогубцы;
 • кусачки або пасатижі;
 • монтажні метизи: дюбелі, саморізи;
 • дроти 3 х 1,5;
 • розетка і коробка (для внутрішнього монтажу).

У разі якщо необхідно прокласти ділянку прихованої проводки, доведеться використовувати штроборез або спеціальну насадку для перфоратора. Для ліній відкритого типу нагоді пластиковий короб для проводів.

Існує три варіанти організації підключення:

 • з використанням шлейфу;
 • за допомогою заміни однієї розетки на подвійну;
 • підводка виділеної електричної лінії від розподільного щитка.

Розглянемо кожен з них детальніше.

Як підключити витяжку на кухні до електрики шлейфом

Цей спосіб є найбільш простим і гнучким у разі, якщо під витяжку розетка спочатку не була передбачена. Для цього вам треба знайти найближчу від обраного місця побутову розетку із заземленням. До знов встановленим електричного роз’єму від сусіднього пробрасываете трижильний шлейф відкритим або закритим способом. Підключаєте його з двох сторін до контактів. Якщо відстань невелика, допустимо використовувати кабель перетином 1,5 кв. мм

Увага! Перед виконанням робіт з підключення необхідно знеструмити відповідне електричну лінію з допомогою автоматичного вимикача в щитку. Не забудьте переконатися у відсутності напруги на контактах з допомогою індикаторної викрутки тільки потім знімайте корпус розетки.

Підключення витяжки шляхом заміни розетки на подвійну

Якщо в безпосередній близькості від приладу встановлюється вже існує заземлена електророзетка, але вона зайнята іншим споживачем, необхідності у використанні шлейфового підключення немає. Досить замінити встановлену розетку на подвійну і простягнути до неї провід від витяжки.

Застосовуючи перший і другий варіант організації електроживлення, переконайтеся, що електрична лінія, на яку підключається нова розетка, здатна забезпечити необхідний рівень потужності з урахуванням додаткового споживання витяжкою.

Проведення нової лінії для витяжки

По ряду причин іноді все ж доводиться вибирати самий складний шлях і протягувати нову лінію від розподільного щитка до місця установки витяжного пристрою. Цей спосіб самий надійний, так як на роботу приладу не будуть впливати ніякі інші споживачі, та у разі необхідності ви завжди зможете його знеструмити, зберігши працездатність іншої техніки.

Увага! У разі виконання робіт з расключению в електричному щитку обов’язково відключіть ввідний автомат, що подає напругу, і перевірте відсутність струму за допомогою індикаторної викрутки.

У цьому випадку можна розташувати розетку в самому зручному для цього місці, наприклад, над витяжкою, в невидимій зоні, на доступній відстані для штатного шнура живлення. Заведіть провід на окремий диференціальний автомат. При використанні звичайного автоматичного вимикача комутуйте лінію в ланцюг пристрою захисного заземлення. Приєднавши з іншого боку проводку до роз’ємів розетки і подавши напруга в щитку, можете підключати вилку і тестувати витяжку!